ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Stricker v lepší společnosti – tři výhry na jednom místě

11.07.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Steve Stricker, trojnásobný vítěz John Deere Classic

Vinou bogey na poslední jamce přišli diváci na John Deere Classic o play-off a uvítali vítěze, jenž je dokonalým králem turnaje v Silvisu. Tu jednu ránu navíc zahrál Kyle Stanley a trofej s jelenem potěžkal ve svých rukou Steve Stricker. Potřetí za sebou, dlužno dodat.

Velice důležitým úderem se proto ukázal být Strickerův sedmimetrový putt do birdie na sedmnácté jamce. Pátému hráči světového žebříčku se přitom ve finálovém kole nedařilo ani zdaleka tak jako v předešlých třech dnech. Skončil se skóre 2 rány pod par.

To Stanley sice jako jediný, ale zato řádně lídrovi zatápěl. Na druhé devítce se dostal v průběžném skóre před něj, ale o větší úspěch a možnost bojovat o prémii 792 tisíc dolarů se připravil sám.

Vlastně ne tak docela, vždyť Stricker na osmnáctce zahrál birdie dalším monstrózním puttem přibližně z deseti metrů z foregreenu. Jakožto vedoucí muž po sobotě šel v posledním flightu, kdežto jeho největší konkurent byl ve skupině před ním a Stricker vědel, co musí zahrát, aby se rozehrávce vyhnul.

“Byl to neuvěřitelný týden a neuvěřitelný závěr. Abych řekl pravdu, nemohu tomu všemu uvěřit,” řekl Stricker bezprostředně po turnaji. Nedělní dění na TPC Deere Run přirovnal ke kolotoči. “Jsem velice šťastný a štěstí mi i pomohlo k téhle výhře.”

Není obvyklé, aby jeden hráč na stejné akci takto dominoval, na druhé straně to není ani nijak ojedinělé. Stricker je už jednadvacátým golfistou PGA Tour, jemuž se to podařilo. A je v dobré společnosti, neboť totéž už dokázali například Tiger Woods, Jack Nicklaus a Arnold Palmer.

Zatímco nováček zámořského okruhu Stanley zkazil poslední jamku z velké části vinou drivu do korun stromů, čtyřiačtyřicetiletý Stricker osvědčil chladné uvažování, když po dlouhém váhání nad míčem ve fervejovém bunkeru zvolil šestku železo a zachránil se ranou přes vodu.

O třetí místo se podělili Kanaďan Matt McQuillan a další Američan Zach Johnson, oba již s větším odstupem. Zahráli 17 ran pod par.

Počet přečtení: 1 351
Komentáře
 • Petr M napsal:

  Dovolil bych si opravit malou nepřesnost. Striker zahrál na 18 jamce birdie po fantastické ráně z bunkeru přes vodu do greenu a následný pat z foregreenu na vítězství.

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017