Stricker se připomněl, Amerika před US Open zbrojí

06.06.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Steve Stricker

O největší drama se postaralo počasí. Předtím, než hráči odešli schovat se před deštěm, vedl Steve Stricker o tři rány. Když se všichni, kdož ještě byli ve hře o titul, vrátili zpět, začal se jeho náskok tenčit. Přesto stálice světového žebříčku prvenství v Memorial Tournament uhájila. O ránu.

Čtyřiačtyřicetiletý Američan zapsal šest birdie na první devítce. Vzhledem k tomu, že vedl už po sobotě, mohl to být rozhodující trhák. Do klubovny odešel ze dvanácté jamky a dal si úkol, aby vydržel s nervy. „Byl to trochu nápor, takhle přestat hrát. Opakoval jsem si, že nesmím udělat chybu,“ vrátil se zpět k situaci pozdější vítěz.

Chyba však přišla v podobě bogey na patnácté jamce, kde Stricker drajvoval do stromů. Na následující jamce poslal míč do bunkeru, ale zachránil par. To byl možná rozhodující okamžik, protože na osmnáctce přišlo další bogey, ovšem na konečné pořadí už nemělo vliv.

„A taky jsem proměnil několik důležitých puttů, když jsem to opravdu potřeboval,“ připomněl další příčinu výhry muž, jenž ve třetím kole zahrál dva eagly v rozmezí čtyř jamek a ve druhém trefil hole-in-one. Na PGA Tour se mu to stalo podruhé. Poprvé před čtrnácti lety.

V Muirfield Village šlapali Strickerovi na paty dva hráči rozdílné „kategorie“. Po dešlí době se o slovo přihlásil další člen první světové desítky Matt Kuchar a dělené druhé místo také patří dalšímu z amerických golfistů Brandtu Jobeovi, pro nějž je to zdaleka největší letošní úspěch.

Oba zahráli ve finálovém kole -7, stejně jako jejich krajan Dustin Johnson, celkově čtvrtý. O ránu za ním na samostatné páté pozici je Severoir Rory McIlroy, jenž na americké půdě ladí formu na US Open. Po selhání na Masters chce na druhém majoru sezony dokázat, že dozrál i pro velké akce.

Trochu jinou motivaci má před blížícím se turnajem Stricker. Posunul se z osmého na čtvrté místo na světě a může zaútočit i výš. „To už je hodně vysoko,“ zauvažoval o tom, v jaké pozici by se mohl ocitnout po případném dalším úspěchu.

Kuchar, jenž v žebříčkovém klání také hájí čest Američanů, pozoroval kolegův výkon od posledního greenu a konečné výsledky komentoval: „Hrál jsem čtyři dny hodně dobře. Když vás za takové situace někdo porazí, musíte jen smeknout a říci: skvěle!“ 

Odkazy: … Muirfield Village Golf ClubSatelitní mapa hřištěStránky turnajeSvětový žebříček …  Finanční žebříček