Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Stricker pomohl Woodsovi, aby ho porazil

11.03.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Steve Stricker

Druhé místo Steva Strickera na Cadillac Championship vrátilo do debat kolem světového golfu jeho předturnajovou pomoc, poskytnutou Tigeru Woodsovi. Kdyby býval Američan neporadil svému krajanovi s patováním, nemusel vítěz hrát tak dobře. Rozdíl dvou ran v konečném pořadí mezi oběma hráči není tak velký. Stricker nad tím ale mávl rukou.

„Je to můj přítel,“ zopakoval šestačtyřicetiletý „Stricks“, jak mu třeba i Woods říká. V rydercupových zápasech je kapitáni nasazují společně do čtyřher, Stricker byl vždy jeden z mála, kdo byl schopen bez problémů unést a přijmout Woodsovu dominanci.

Co se vlastně stalo, že hlavní média vytáhla opět poměrně často využívaný název písně legendárních The Beatles „With A Little Help From My Friends“? Než se vydali k prvnímu kolu na TPC Monster, potkali se na putting greenu a Stricker před svědky Woodsovi cosi vysvětloval. Vyšlo najevo, že to byly rady, jak si počínat na jamkovištích. Pozdější vítěz pak zahrál devět birdie a položil základ ke svému pozdějšímu úspěchu.

Společně pak žertovali, že by Stricker, jenž už se golfu nevěnuje naplno, víc se stará o rodinu a rybaření, mohl být Woodsovým koučem. Faktem je, že putty z pěti metrů, jaké Woods mnohokrát proměnil, dříve nedával. Soustředil se na nácvik nového švihu a patování zanedbával. Odborníci se shodli, že to byl poslední kamínek do mozaiky jeho hry, aby byla připravena na velká vítězství.

To současné přišlo zároveň jako vítězství nad tím, kdo mu poradil. „Myslím, že to je podstata této hry, být vstřícný a kolegiální,“ poznamenal Stricker. Jedna věc je ale rada a druhá věc, že spolu strávili pětačtyřicet minut, Woods zaujímal různé pozice a Stricker jej korigoval. „Je to jeden z nejlepších patérů, co znám,“ přitakal Woods.

Stricker se přitom zpočátku zdráhal. „Nerad mu něco říkám ke hře,“ přitakal s vysvětlením, že nikdy není jisté, jestli taková rada hráče naopak nepokazí. „Ale byl otevřený a pak takového hráče nemůžete jen tak odbýt,“ doplnil.

A v čem spočívalo tajemství jeho rad? Woods měl prý maličko silnější držení gripu a ruce měl v postavení za míčem. „Snažil jsem se mu pomoci do takové pozice, ze které by mohl lépe akcelerovat,“ doplnil „ad hoc“ kouč vítěze turnaje.

Stricker vlastně jen do golfu vrátil to, co od něj dostal. „V jeden rok, kdy se mi opravdu dařilo, jsem zrovna tady hrál s Jackem Nicklausem a on mi v jednu chvíli řekl, že se potkáme na tréninku. Dal mi pár tipů, co a jak. Ačkoli jsme byli soupeři, byli jsme také přátelé,“ shrnul svůj přístup k věci.