Steve Stricker: Muž, který se učí vítězit

16.02.2010 | Jiří Fejgl | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Steve StrickerTenhle chlapík dostal nálepku, která ho může těšit i děsit zároveň. Je pro něj ctí i černou můrou. „Steve Stricker je nejlepší golfista historie, který nikdy nevyhrál major,“ napsal internetový server www.pgatour.com. Bez nejsladšího triumfu se však golfista nemůže stát nesmrtelný – tenista Roger Federer je přece ten NEJ, protože tak skvěle zvládá tlak grandslamových klání…

Bylo pár dnů po Strickerově vítězství na Northern Trust Open a posunu na druhé místo světového žebříčku. Přitom ani to první nemůže být pro dvaačtyřicetiletého Američana nedosažitelné – vždyť nikdo v současnosti netuší, kdy se magický Tiger Woods vrátí do hry.

„Ale já si myslím, že je mnoho dalších dobrých hráčů, kteří nikdy nevyhráli major,“ odpálkoval Stricker hodnocení. Pak připomněl případy Sergia Garcii či Lee Westwooda. „Je hodně skvělých hráčů, kteří toho chtějí dosáhnout, jenže je to velmi těžké. Během roku máte jenom čtyři příležitosti.“

Stricker má navíc před sebou ještě možnosti, aby svou bilanci na klíčových podnicích vylepšil. Vůli na to určitě má. Vždyť už se dvakrát po problémech dokázal vrátit mezi absolutní elitu, za což už dvakrát dostal od asociace PGA Tour cenu za Návrat roku.

„Je pravda, že kdyby mi někdo před šesti lety tvrdil, kde budu dnes, považoval bych ho za blázna,“ zhodnotil svou nynější komfortní situaci.

Vedle druhého místa na světovém žebříčku vede i letošní pořadí ve výdělcích – v roce 2010 si už přišel na 1,686 milionu dolarů. Celkem během kariéry vydělal pětadvacet milionů.

To je dost vysoká suma na muže, o kterém se říká, že se bojí vítězství. Už několikrát v kariéře zkolaboval v posledním kole turnaje a pokazil parádně rozehranou partii. Potíže měl i ve finiši vítězného Northern Trust Open. Problémy nakonec překonal.

„Tvrdě, ale opravdu tvrdě jsem pracoval. Teď se mi to vrací,“ vyznal se.

Vrátí se mu to i na některém z majorů, na posvátné půdě golfu?

Shot! Birdie, které Stickerovi pomohlo k vítězství…

Profil Strickera na PGA Tour

Foto: PGATour.com

<object width=“560″ height=“340″><param name=“movie“ value=“http://www.youtube.com/v/k0eUHH2Lg14&hl=cs_CZ&fs=1&“></param><param name=“allowFullScreen“ value=“true“></param><param name=“allowscriptaccess“ value=“always“></param><embed src=“http://www.youtube.com/v/k0eUHH2Lg14&hl=cs_CZ&fs=1&“ type=“application/x-shockwave-flash“ allowscriptaccess=“always“ allowfullscreen=“true“ width=“560″ height=“340″></embed></object>