Šťastná studentka Michelle Wie

16.02.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Michelle Wie si užívá obou životů, jakožto hráčka a vítězka na LPGA  Tour a studentka Stanfordské univerzity, kde má mít v červnu graduaci. Wie rozhodně nepřišla na Stanford kvůli golfu.„Bavilo mě hrávat golf s kamarády z univerzity, také jsme hráli s tenisovými míči a zkoušeli se trefovat všude možně. Byly to takové přihlouplé časy, které bych za nic na světě nevyměnila“, řekla Wie.

Je mimo jiné velkým fandou univerzitního basketbalového týmu, grilování před různými party a vysedávání v univerzitním Coho Cafe, kde jsou na zdech namalovány karikatury všech známých absolventů, například i Tigera Woodse. Wie mezi nimi není, je zatím ještě právoplatná studentka. Zdá se, že jí tento život vyhovuje víc, než kdy jindy. „Můj život pokročil různými směry, které mě překvapily, a také jsem asi konečně vyspěla.“ Často se o ní v časopisech objevovaly články, které jí vytýkaly špatné rozhodnutí studovat a zároveň hrát golf, a že příliš brzy přešla k profesionálům. Nyní se ale ukazuje, že asi moc dobře věděla, co celou tu dobu dělá.

Navíc v dnešní době, kdy mladí hráči kvůli golfu školu spíše odsunují na druhou kolej, je její vytrvalost obdivuhodná. Wie má na kontě dvě vítězství na LPGA Tour a minulý rok skončila ve finančním žebříčku na osmnáctém místě. Její rodiče bydlí nedaleko univerzity a doprovázejí jí i na turnajích. Tento týden hraje svůj první turnaj v Thajsku a v oblasti zůstane až do HSBC Women’s Champions v Singapuru.

Sama řekla, že není typ člověka, který by mohl celý den jen myslet na golf. Wie vyhrála U. S. Women’s Amateur, když jí bylo pouhých 13 let.  O rok později zahrála 68 ran na turnaji Sony Open a cutem neprošla o pouhou jednu ránu. I v dobách, kdy byla Annika Sorenstam na vrcholu, vzbuzovala mladá Wie velkou pozornost. To se pak změnilo, když si poranila zápěstí, to jí zbrzdilo. Později ale lékaři zjistili, že si zlomila tři zápěstní kůstky. „Tato událost mě ale přiměla jinak přemýšlet, uvědomila jsem si, že to co dělám, mě musí bavit, se zraněním jsem si při trénincích dost vytrpěla,“ dodala.

Univerzitu zvládla za pět let, i když si původně myslela, že jí to bude trvat déle, učení si brala na cesty. A i když o ní mnozí mluví jako o občasné hráčce, hraje stejné množství turnajů jako Tiger Woods. Svou graduaci na střední škole propásla kvůli turnaji na LPGA Tour v roce 2007, stejnou chybu znovu neudělá. „Důkladně jsem si to zkontrolovala a v době mé graduace ze Stanfordu, žádný turnaj nemám,“ přiznala na závěr.

Aneta Zárubová