Stane se ředitelka IBM první členkou Augusty?

31.03.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Za téměř osmdesát let, od té doby, co se Augusta National otevřela obchodu, se toho na golfovém hřišti a turnaji Masters, který zahájil svou existenci hned dva roky po otevření hřiště, hodně změnilo. Ale i přes velmi bohatou minulost klubu zůstala jedna věc stejná, a sice, žádná žena ještě nebyla uznána jeho členkou.

Někteří z vás si možná pamatují na povyk v roce 2002 okolo Marthy Burk, která tou dobou byla předsedkyní Národního výbory organizací pro ženy. Burk upozorňovala na to, že nezařazování žen do různých institucí a klubů je sexistické a vyzvala právě Augustu a jejího ředitele Hootie Johnsona ke změně pravidla vylučujícího ženy.

I přes to, že byl v roce 2003 a 2004 turnaj odvysílán bez reklam, právě kvůli kontroverzi, věci se na Augustě National postupně vrátily do normálu. Do dnešního dne se žádná žena nestala členkou klubu. Může se to brzy změnit?

Klub nyní totiž čelí velké výzvě, jelikož společnost IBM, jeden z hlavních sponzorů turnaje, vede žena, Ginni Rometty. Bude právě ona moci na Masters obléct zelenou vestu? Rometty byla do čela společnosti jmenovaná tento rok a golf hraje občasně. Datum turnaje se blíží a klub čelí svízelné situaci, zda porušit osmdesátiletou tradici. Šéf IBM byl v historii vždy pozván na turnaj. Podle serveru Bloomberg, se k situaci zatím nevyjádřil ani jeden z mluvčích obou společností.

 

Aneta Zárubová