Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Stále nejasná smrt hráčky LPGA Ericy Blasberg

03.06.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Erica BlasbergNáhlá smrt mladé americké hráčky Ericy Blasberg je zatím stále neobjasněna. Blasberg, které bylo pouhých 25 let, zemřela 9. května ve svém domě ve čtvrti Henderson. Policie zatím přesně nepotvrdila, jak přesně ke smrti došlo. Mluvčí oddělení  Keith Paul v úterý pouze oznámil, že vyšetřování stále probíhá.

Před týdnem policisté prohledali kancelář i domov Dr. Thomase Hasse, hráččina lékaře. Vyšetřovatelé sdělili, že mimo jiné hledali i recept na léky proti úzkosti, který měla údajně dostat od lékaře.

Policie také potvrdila zkonfiskování důležitých důkazních materiálů, včetně několika lékařových počítačů, dvou video kamer a mobilu. Hess, praktický rodinný lékař se k případu v úterý odmítl vyjádřit a všechny otázky odkázal na svého právníka, který také neposkytl, žádné informace.

Podle dostupných informací bylo účelem policejní prohlídky najít lék proti úzkosti Xanax, jistou bílou tašku a také vzorek lékařova písma. Zatím je známo, že z domu golfistky bylo voláno na tísňovou linku. Když policie dorazila na místo byla hráčka v domě sama a její zavazadla byla sbalená na turnaj, na který se chystala odcestovat.

Výsledky z toxikologie by měly být známy ke konci června. Zřejmě teprve tehdy se bude moci určit přesný důvod smrti. Mel Blasberg, otec a trenér golfistky řekl, že si neuvědomuje, že by někdy od dcery slyšel jméno doktora Hesse. Také zdůraznil, že jeho dcera si byla plně vědoma pravidel LPGA ohledně užívání léků a k celé věci se stavěla velmi zodpovědně.

Blasberg vyrostla v Jižní Karolíně a letošní sezóna na LPGA Tour byla 6. v její kariéře. Hráčka tuto sezónu hrála pouze jeden turnaj, Tres Marias Championship v Mexiku na konci dubna.

 

Aneta Zárubová

Aneta75P