LET – Spilková v Holandsku

24.05.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Klara Spilková

LET – Deloitte Ladies Open, The International Amsterdam, Holandsko
(23. – 25. 5. 2014, bez časového posunu)

Neděle – finálové kolo
Spilková dohrála finálové kolo za 73 úderů (E). Do skorkarty zapsala jedno birdie, jedno bogey a šestnáct parů. 
Spilková hrála v Holandsku konzistentní golf s odchylkou pouhých dvou úderů (72,74,73  E) a skončila na pěkném 13. místě.

O první místo hrály rozehrávku tři hráčky, které skončily se skore -6, Dánka Malene Jorgensen, Australanka Nikki Campbell a Skotka Kylie Walker. Zvítězila Kylie Walker.

Další umístění: 4. Boeljon (-4), 9. Balikoeva (-2), 15. Lindner*, Luna (+1), 20. Nocera (+2), 25. Koch (+3), 34. Schaeffer* (+4), 39. Reid* (+5), 48. Skarpnord (+6), 52. Booth, Bomqvist (+7). (* vítězky Pilsen Golf Masters)

„Celé tři dny jsem hrála velice vyrovnaný golf. Bohužel se mi nedařilo dávat birdie, jak jsem si představovala, ale greeny byly velmi boulovaté a těžké,“ popsala Klára. „Jinak jsem s výsledkem spokojená, hraju velice dobře a budu si to stále udržovat. Teď budu doma tři týdny, kde potřebuji dělat věci do školy a pak hurá na Slovensko,“ uvedla Spilková.

V žebříčku LET povýšila Spilková na 27. místo. Za 13. pozici získala prémii 3.937 eur , zhruba 108 tisíc českých korun.

Nyní mání tři neděle přestávky. Ještě dnes vyráží do Antverp navštívit svého bratra, který zde studuje módní návrhářství. Pak se vrací do Prahy ke školním povinnostem.

Dalším turnajem v programu české hráčky je Allianz Slovak Ladies Open na Tálích od 19. do 22. června.

Konečné Top 10:

 

Klára Spilková

 

Sobota – druhé kolo
Spilková dnes startovala z desítky. V první devítce hrála osm parů a jedno bogey.  V druhé devítce dvě bogey a jeden eagle. Zahrála 74 ran (+1), v celkovém součtu je Even par a přenocuje na 13. příčce pořadí. 
Spilková bezpečně prošla cutem, který je hodnotě +5. Vede Skotka Kylie Walker -5.

„Dnes jsem končila daleko od jamky a nedařilo se mi dávat dlouhé putty. Proto jsem nedala žádné birdie, ale na předposlední jamce jsem tam šoupla eagle z dvaceti metrů. Do zítřejšího dne mám stále velice dobrou výchozí pozici. Moc se na zítra těším,“ informuje z Amsterdamu Spilková.

Cutem neprošla obhájkyně Holy Clyburn.

V neděli startuje v 10:24 ve flightu s Francouzkami Gwladys Nocera a Arian Provot.

Top 10 druhého kola:

 

Klára Spilková

Pátek – 1. kolo
První devítku začala Spilková výborně, hrála osm parů a jedno birdie.  V druhé devítce přidala bogey, sedm parů a birdie na závěr.  Celkem -1 a 11. místo. Vede Skotka Kylie Walker (-4).

„Dnes jsem měla šest fervejí a sedmnáct greenů v regulaci. Na greenech jsem byla vždy poměrně daleko od jamky a puttovala jsem dlouhé putty. Jinak to dnes byl velmi vyrovnaný golf. Teď si jdeme dát něco dobrého k večeři a zítra se těším na další kolo,“ napsala z Holandska Spilková.

V sobotu startuje Spilková ve 13:25

Top 10 prvního kola:


Klára Spilková Deloitte Oepn 2014

Čtvrtek – den před turnajem
V úterý hrála Spilková cvičné kolo, ve středu trénovala a navštívila Amsterodam, kde nakoupila holandský sýr. Dnes hrála Pro-Am, který byl zakončen klubovou večeří.

„Měla jsem skvělý tým, umístili jsme se na třetím místě. Hřiště vypadá krásně, je to links a zatím tady všechny tři dny pěkně fučelo. Bude to výzva, na kterou se moc těším. Zítra držte palečky od 08:55, “ zdraví z Amsterodamu Spilková.

 

Klára Spilková

Před turnajem
Pátý turnaj profesionální sezony 2014 odehraje nejlepší česká profesionální golfistka Klára Spilková v Holandsku.
Deloitte Ladies Open hrála jedinkrát v roce 2011. V prvním kole tehdy zahrála zatím nejvyšší skóre své kariéry 87 ran. Do dalších kol nepostoupila na základě pravidla patnácti ran od paru.

Turnaj je dobře obsazen, přihlášeny jsou Reid, Brewerton, Nocera, vítězka z Beleku Derrey, Clyburn, Skarpnord,  Lindner, Hall, Booth, Boeljon, Luna, Parker, Hudson. Chybí Laura Davies, která dala přednost  americkému Airbuss LPGA Classic.

Hraje se na hřišti The International u amsterdamského letiště. Klubovna stylem připomíná klubovnu českého Albatrossu. Hřiště má par 73 a délku z modrých odpališť 5 808 metrů.

Dotace turnaje je 250 000 eur, necelých 7 milionů českých korun. Loňské vítězství bude obhajovat Angličanka Holly Clyburn.

Spilková vstupuje do turnaje z 32. pozice žebříčku LET.