Spilková v Číně – Xiamen Ladies Open

23.11.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Klára Spilková Xiamen 2014

Ladies European Tour – Xiamen International Ladies Open, Xiamen, Čína (21. – 23.11.2014, časový posun +7 hodina)

Neděle – poslední kolo
Třetí kolo Spilková také nezahrála dobře. Výsledkem je opět 76 ran, tentokrát složených z šesti bogey a dvou berdíků. Podle výsledku patří turnaj v Xiamenu k těm méně povedeným. Letos má česká hráčka za sebou 42 kol ve čtrnácti turnajích. Před tímto turnajem zahrála kolo nad 75 pouze pětkrát.

Spilková skončila v poslední desítce pořadí, na 62. místě (+8). V Xiamenu došlo k neobvyklému jevu, možná prvnímu na Ladies European  Tour, zvítězila amatérka, tajwanská Číňanka Ssu-Chia Chang. Tři soupeřky na druhé dělené pozici předstihla o tři údery.

Další pozice: 5. Xi Yu Lin (-5), 11. Hull, Chen,  (-2),  17. Garrett (-1), 27. Brewerton Derrey (+1), 32. Schaeffer (+2), 47. Nocera (+4), 51. Lindner (+5).

„Ani poslední den nevyšel podle mých přestav. Bojoval jsem jako včera, bohužel nebylo mi přáno. Teď už to mohu brát jenom pozitivně a správně se naladit na příští turnaj v Indii. Z Číny mířím rovnou do Dubaje, kde strávím celý týden a budu se připravovat na poslední dva turnaje sezóny,“ informuje nás z Xiamenu nespokojená Spilková.

Na žebříku LET si Spilková pohoršila o jednu příčku. Po Xiamenu je na 44. místě. Za 62. místo obdržela hubenou prémii 725 eur, zhruba 20.000 českých korun.

Konečné Top 10:

Video – sestřih turnaje

 

Odkazy: … Xiamen Orient G&CC... Hřiště na satelitní mapě … Stránky turnaje … Stránky Spilkové … Facebook Spilkové

 

Klára Spilková

Sobota – 2. kolo
Druhé kolo nezačala Spilková dobře. Hned na úvod double bogey, o čtyři jamky dál bogey, v druhé devítce další dvě bogey, první a poslední birdie až na 17. jamce. Kolo došla za 76 ran, o čtyři hůře než v předchozím a s celkovým skore +4 je na postupové 59. pozici. Cut  se mezitím posunul  na +5.

V čele jsou hráčky se skore -6 Jihoafričanka Connie Chen, tajwanská Číňanka, amatérka  Ssu-Chia Cheng a Belgičanka  Chloe Leurquin.

„Dnes to byl velice náročný den. Bohužel mi nebylo přáno a nešlo mi od všeho trochu. Rozhodně dnes nejsem spokojena, ale věřím, že birdie na 17. jamce mě nakoplo a zítra budu v tomto pozitivním směru pokračovat,“ posteskla si Spilková.

Do nedělního finálového kola vyrazí Spilková v 01:25 našeho času spolu se Španělkou Mireiou Pratt a Číňankou Hong Tian.

Top 10 druhého kola:

 

 

Klára Spilková

Pátek – 1. kolo
Zahřívací první kolo došla Spilková v paru. Startovala z desátého odpaliště. Na třetí jamce zapsala birdie a byla jednu pod až na devátou jamku, kde zahrála double bogey. V druhé devítce zahrála ještě bogey a dvě birdie, celkem 72 úderů. Je na 23. místě (E), které sdílí s další šestnácti hráčkami.

Vede Jihoafričanka Connie Chen (-4). Za ní je čtveřice hráček se skore -3. 
Další pořadí: 12. Xi Yu Lin, Schaheffer, Walker, Simon (-1), 40. Hull, Parker, Lindner (+1).
Hranice cutu je aktuálně na hodnotě +3.

„Budíček nám dnes ráno zvonil v půl páté a i proto to byl tady v Xiamenu další nádherný den. Moje dobrá forma pokračuje, hra je stále vyrovnaná. Dnes jsem dala tři velice solidní birdie, kdy jsem zavěsila velice dlouhé putty. Bohužel přišlo i jedno double bogey a bogey. Na 3. jamce jsem zahrála do bunkeru a čekalo mě krásné hluboké vajíčko. I tak jsem se s tím dokázala poprat a ještě jsem zachránila bogey. Na zítřek se jako vždy těším. Teď mě čeká masáž,“ napsala z Xiamenu Spilková.

V sobotu startuje česká hráčka ve flightu s Francouzkou Valentine Derrey a čínskou amatérkou Jienalin Zhang ve 04:25 našeho času.

Top 10 prvního kola:

 

Pro-Am

Čtvrtek – den před turnajem
Na páteční první kole česká hráčka připravovala cvičným kolem.

„V Xiamenu zatím vše probíhá suprově. Včera jsme hráli úspěšně Pro-am, umístili jsme se na druhém místě. Měla jsem skvělé spoluhráče, kteří si ze špatných rad nedělali velkou hlavu. Bohužel neuměli anglicky, ale to nevadilo. Dnes ráno jsem hrála znova cvičně osmnáctku. Greeny jsou tu oproti jiným hřištím velice boulovaté a rychlé. Zajímavé a nádherné hřiště zde doplňuje velice teplé a zároveň příjemné počasí. Myslím, že to bude jeden z dalších úžasných turnajů,“ pochvaluje si Spilková.

V prvním a druhém kole bude Spilková hrát ve flightu s Francouzkou Valentine Derrey a čínskou amatérkou Jienalin Zhang. V pátek startuji 00:20 a v sobotu ve 04:25 našeho času.

Středa – Pro-Am
Klára Spilková se účastnila Pro-Amu a její tým skončil na druhém místě za flightem vedeným vítězkou posledního turnaje Xi Yu Lin

Top 10 Pro-Amu:

 

Klára Spilková

Česká profesionálka Klára Spilková se účastní prvního ročníku Xiamen International Ladies Open. Premiéra tříkolového turnaje se odehraje v jeden a půl milionovém přístavním městě Xiamen na jihovýchodním pobřeží Číny, na břehu Taiwanského průlivu. Pro Spilkovou je to čtrnáctý turnaj letošní sezóny.

Xiamen Open bude opět plný čínských a thajských hráček, včetně vítězky Sanya Open Xi Yu Lin. Z evropských hráček jsou přihlášeny Brewerton, Nocera, Parker, Lindner, Hull, Keating nebo Simon.

Česká republika bude mít v Xiamenu ještě jednoho zástupce. Český mezinárodní rozhodčí Michael Jon bude na hřišti zajišťovat místní pravidla, značení hřiště a nastavení druhé devítky. Letos je na LET značně vytížen. „Pískal“ ve švédském Helsinborgu, na kanárském Tenerife, celou Q-school v Maroku a po Číně bude ředitelovat závěrečnou Final Stage v Al Madenu. „Asi mě Vašek něco naučil a snad mu nedělám studu,“ vzpomněl Jon na dnes už legendárního rozhodčího Václava Janouška .

Hraje se na hřišti Orient Xiamen Golf & Country Club s parem 72 a délkou 6.087 metrů. Hřiště leží na břehu zálivu,  je parkového typu a dráhy jsou lemované stromy. Bylo otevřeno v roce 1995.

Dotace turnaje je 250.000 Eur, zhruba 7 milionů českých korun.

Spilková vstoupí do turnaje ze 43. příčky finančního žebříčku Order of Merit.

 

Odkazy: … Xiamen Orient G&CC... Hřiště na satelitní mapěStránky turnajeStránky SpilkovéFacebook Spilkové

 

.