Spilková – Oates Vic Open v Melbourne – první turnaj sezóny 2018

31.01.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
131363a

Klára Spilková

LET – Oates Vic Open, Barwon Heads, Austrálie
(1. – 4.2.2018, časový posun +10 hodin)

Sobota – 3. kolo
Klára Spilková hrála opět dvě různé, kvalitativně opačné devítky. Startovala od 10. jamky a první devítku hrála skvěle se dvěma birdie, dvě rány pod par.  V druhé devítce hrála tři double bogey, jedno bogey a jediné birdie. Druhá devítka šest nad par. Výsledek kola 77 ran odsunul českou hráčku na 42. místo (+5), na kterém v turnaji končí, protože neprošla druhým cutem.
Na prvních třech místech jsou domácí hráčky. Vede Minjee Lee (-7), před Karin Davidson (-6). O třetí místo (-4)  se dělí další Australanka Hanah Green s Norkou Marianne Skarpnord.

Další pozice: 5. Woods, G.Hall (-5),  8. Allen, Lin (-1),  15. Reid, Lenhart (E), 18. Parker , Alonso, Boulden, Hedwall (+1), 28. Cowan (+2), 31. Boineau, Van Dam Davies (+3).
Druhým cutem neprošly: Cowley, Lerquin, Spilková, Sobron, Dimmock, Claburn, Itturios, Daffinrud.

Do posledního kola postupuje 34 hráček. Mužů postupuje 35 a dělená místa.

„Jeden den tu bylo 40 stupňů Celsia a druhý už jenom 17, přičemž vítr foukal rychlostí 40 kilometrů za hodinu,“ popisovala počasí turnaje Spilková. „Ve třetím kole foukal silný vítr a hřiště bylo šílené tvrdé. Na greenech se míč nedal skoro zastavit. Na druhé devítce jsem udělala pár chyb při odpalech. Skončila jsem v bunkerech a už jsem se nezachránila,“ komentovala třetí kolo Spilková.

Za 42. místo získala Spilková prémii 2.682 Australských dolarů.

Česká jednička odlétá v neděli 4. února se svým caddiem Martinem Konečným na další turnaj do Canberry. Tam začíná v pátek 9. února tříkolový ActewAGL Canbrerra Classic.

Leaderboard

Skorkarta Kláry Spilkové – 3. kolo

Skore_3k

.

26143592818_84086c034b_k

Klára Spilková

Pátek – 2. kolo
Druhé kolo již hrála Spilková výrazně lépe, zlepšila se o pět úderů. Začínala na desátém odpališti Beach Course. První devítku se dvěma bogey a jedním berdíkem zahrála jeden úder nad par. V druhé devítce zabojovala,  srazila skore o tři rány díky čtyřem birdie a jedinému bogey a přinesla výsledné skore 71 ran, dvě pod par. Výsledek ji zařadil na 30. místo (+1) a s rezervou čtyř úderů prošla cutem do dalších kol.
Vede hráčka Minjee Lee (-9) před čtveřicí hráček Skarpnord, Lin, Hedwall a Haglund se skore -6.

Další pozice: 7. G. Hall (-3), 9. Lenhart, Boulden  (-2),  15. C.Alonso, Allen (-14), 24. L.Ras-Anderica, Clyburn  (E), 30. Davies, Reid (+1), 43. Woods (+2), 45. Boineau, Itturios, Cowley (+3), 54. Parker (+4).
Cutem neprošly: MacLaren, Booth, Plucksataporn, Prat, Boqvist, obě Sanz-Barrio, Maggetti, Dreher, DeRoey.

Leaderboard

Skorkarta Kláry Spilkové – 2. kolo

Skore_2k

Top 10 druhého kola

OtaesVic2018_2k

Další dvě kola budou pokryty přímými přenosy na Youtube:
LET:  3. kolo (3:00 – 6:30)     4. kolo (1:30 – 5:00)
Golf Victoria:    3. kolo      4. kolo

:.

KSOates1kTJ

Klára Spilková – 1. kolo

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková zahrála dvě zcela opačné devítky. Tu první skvělou, kterou začala dvěma birdie a pokračovala sedmi pary došla dvě rány pod parem a byla v první desítce pořadí. Ve druhé devítce to ještě šlo první dvě jamky, které zahrála v paru,  pak se to zvrtlo. Na šesti jamkách jamkách 12 až 17 zahrála pět bogey a kolo uzavřela osmnáctkou v paru. Celkem 76 ran, tři nad par. Zaujala 77. místo pořadí (-3)

Vede Beth Allen (-6) před Cheyenne Woods (-5) a Camillou Lenhart (-4).

Další pozice:  4. G.Hall (-3), 9. Ras-Anderica, Hedwall, Haglund, Davies, Cowley, Skarpnord (-2), 18. Va Dam (-1), 27. Boulden, MacLaren, Booth, Banon  (E), 45. Claburn (+1), 63. Sobron (+2), 77. Parker, Dimmock (+3), 89.De Roey, Itturios (+4).

„První kolo tu byl teda pěknej fičák… div sovička nelítala sama,“ píše Spilková na svém facebooku. „Jamky 12-17 bych si nejradši do scorekarty ani nezapsala ale i pár bogey ke golfu patří a já jsem ráda, že jsem zase zpět na hřišti a mohu dělat to co mám ráda.“ těší se ze začátku sezóny naše nejlepší hráčka.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 1. kolo

Skore_1k

Top 10 prvního kola

OtaesVic2018_1b

.

SpilkovaSutralie18

Spilková na 13 Beach Golf Links

Úvod
Na dlouhé tři týdny se česká profesionálka Klára Spilková přesunula do Austrálie. Ve čtvrtek začíná Oates Vic Open v Barwon Heads u Melbourne, o týden později bude hrát v Canbeře ActeWagl Canberra Classic. Následně  ještě 13. února odehraje kvalifikaci na Women´s Australian Open.
Je to nejranněší začátek sezóny naší hráčky. Obvykle začínala v březnu, protože se jinde než u protinožců turnaje nekonají. Loni se turnaje neúčastnila.

Turnaj Oates Vic Open má kvalitní startovní pole. Hrají Hall, Reid, Allen, Sobron, Parker, Boineau, Itturios, Hedwall, Woods, Ras-Anderica, Dimmock, Booth, Skarpnord, Boulden, Clyburn, MacLaren, Prat nebo  Hedberg. Chybí snad pouze  Ciganda, Muňoz a  Pettersen.

Oates Vic Open je jediným turnajem na světě, kde hrají muži i ženy společně na jednom hřišti o stejné Prize Money. Úvodní dvě kola se hrají na hřištích Beach a Creek, střídavě mužské a ženské flighty. Po druhém kole provede pořadatel cut pro 60 hráčů obou kategorií a po třetím další cut pro 35 hráčů. Poslední dvě kola se odehrají an Beach course.

Hřiště Beach má pro ženy par 73 a délku 6.225 metrů. Hřiště Creek má par 73 a délku 6.268 metrů.

Dotace turnaje je celkem 1,3 milionu australských dolarů, pro muže  i pro ženy je to je 650.000 dolarů.
Loňské vítězství bude obhajovat Meliss Reid.

Klára Spilková vstupuje do turnaje ze 4. místa žebříčku Order of Merit.
První kolo hraje na hřišti Creek a druhé na hřišti Beach, obě ve společnosti Australanky Grace Lennon a Francouzky Isballe Boineau.

Leaderboard

Odkazy:     13 Beach GL     Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje

.