Spilková – premiéra na LPGA, ISPS Handa Vic Open, Austrálie, neprošla cutem

08.02.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Celine Boutier

Celine Boutier

LPGA a LET – ISPS Handa Vic Open, Barwon Woods,  Austrálie (7. – 10.2.2018, +10 hodin)

Neděle – finálové kolo
Zvítězila Francouzka Celine Boutier (-8). Druhé místo dělí Angličanka Charlotte Thomas a domácí Su Oh a Sarah Kemp (-6).

Další pozice: 5. Nomura (-5), 8. Kaufman (-4), 11. Skarpnord (-3), 22. F.Johnson (-1), 27. Madsen, Lin (E), 32. Hall (+1), 35. Mirim Lee (+2), 40. Matthew (+4).

 Leaderboard

Celine Boutier – finálové kolo

.

Kim Kaufman

Kim Kaufman

Sobota – 3. kolo
Už bez Spilkové pokračoval Vic Open třetím kolem. V čele se drží Kim Kaufman (-10) před Celine Boutier a Su Oh (obě -8).

Další pozice: 5. Mirim Lee, F.Johnson (-4), 9. Lin (-3), 21. Madsen (-1), 35. Matthew, Clyburn (+1).

Druhým cutem pro 35 hráček neprošly: Boineau, Maguire, Sobron, Hedwall, Reid, Pressell, Webb, Woods, Jimenez, Banon, Pace.

Leaderboard

Sestřih 3. kola

.

Klára Spilková

Klára Spilková

Pátek – 2. kolo
Spilková startovala v sedm ráno místního času v prvním flightu z jedničky odpaliště hřiště Beach. Moc se jí nedařilo. Zapsala dvě birdie a tři bogey, 73 ran, jeden úder nad par. V součtu s včerejším kolem je tři rány nad parem, vzdálená tři rány od hranice cutu (E). Česká hráčka do víkendových kol nepostupuje.

Na prvním místě je Američanka Kim Kaufman (-13). Vede o dvě rány před Japonkou Haru Nomura (-11). Na třetí místo se postavila domácí Su Oh (-10).

Další pozice: 5. Webb (-7), 9. Johnson (-6), 12. Skarpnord (-5), 24. Hall (-4), 32. Pressell (-3), 41. Matthew (-2), 41. Reid (-2), 53. Pace, Mirim Lee (-1), 65. Maguire, Woods (E).
Prvním cutem pro 60 hráček neprošly:  Van Dam, Larsen, Creamer, Haglund, Ardina, Yoktuan, Davies, Artis, Meadow, Boulden, Hall, Lindberg, Allen, He, MacCaren, Hull.

„Hra byla celkově solidní. Cut mě samozřejmě mrzí, ale jinak jsem ráda, že jsem zpět v turnajovém režimu a že mohu zase hrát,“ uvedla Spilková.  „V prvním kole jsem párkrát zahrála drajv do bunkerů, které tu jsou hluboké, takže jsem se musela jen vyhrávat. Druhé kolo bylo poklidné, jen jsem bohužel nedala dva kratší putty,“ popsala Klára.

Nyní čeká českou profesionálku přesun o zhruba osm set kilometrů na severozápad do Adelaide, na ISPS Handa Women´s Australian Open, které se hraje od 14. do 17. února.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 2. kolo

SpilkovaScoreVic19_2kb

Sestřih 2. kola

.Ss

Klára Spilková

Klára Spilková

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková startovala z desítky hřiště Creek a zahájila bogey. Následovala dvě birdie na čtvrté a páté jamce a další bogey na osmičce. První devítku došla v paru. Na úvod druhé devítky také zahrála bogey, další přidala na třinácté jamce. První birdie v druhé devítce přišlo až na šestnácté jamce, bohužel následované bogey. Kolo pečetila parem na osmnáctce a celkovým skore 75 (+2).
Je na 119. příčce výsledovky (+2). Cut pro druhé kolo je aktuálně na -1.

V čele je  Angličanka Felicity Johnson (-8) . V úvodním kole zahrála na Beach Course čistých osm birdie, 65 ran.

Na druhém místě jsou Kanaďanka Anne-Catherine Tanguay, Australanka Su Oh a Američanka Kim Kaufman (všechny -6). Tanguay na hřišti Beach zahrála čistých šest  birdie, 66 ran, šest pod par. Oh zahrála na hřišti Creek hole in one, pět birdie a bogey, 67 ran, šest pod par. Kaufman na Beach Course donesla sedm birdie a jedno bogey, 66 ran, šest po par.

Další pozice: 5. De Roey, Cowan (-5), 10. Zhomas (-4), 22. Mirim Lee, G.Hall, Pressell, Reid, Meadow, Clyburn, Lin, Jimenez (-3), 37. He, Hedwall, Skarpnord, Iturrios (-2), 53. Madnse, Woods, Sobron, MacLaren, Matthew, Pace (-1), 77. Hull, Webb, Creamer, Allen (E), 97. Banon, Maguire, Davis (+1), 119. Larsen, L.Hall (+2), 143. Van Dam (+4).

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 1. kolo

SpilkovaScoreVic19_1kb

Sestřih 1. kola

.

Klára Spilková

Klára Spilková

Úvod
Historický okamžik přichází. Česká profesionálka Klára Spilková v devátém roku své profesionální kariéry poprvé nastoupí do turnaje LPGA, jako řádná hráčka této nejvyšší světové série. Stane se tak na opačném konci světa v Austrálii, kde se v Barwon Heads u Melbourne koná ISPS Handa Vic Open, první ze čtyř australských a asijských turnajů zimní části kalendáře LPGA.

„Moc se těším a před startem se cítím velmi dobře. Obě hřiště jsou v krásném stavu, na obou jsem trénovala. Hodně tu fouká, ale to k Austrálii patří,“ uvedla členka globálního týmu KPMG a jedna z osmnácti nových hráček LPGA na tomto turnaji.

Turnaj hrají současně muži European Tour a ženy LPGA a LET. Na startu bude 156 mužů a 156 žen. Prize money 2,2 milionů dolarů se dělí mezi muže a ženy rovným dílem. Turnaj se hrál v tomto formátu už v předchozích letech jako součást LET, letos je poprvé společnou akcí obou ženských tour. Loni měl název Oates Vic Open a Spilková jej hrála ještě jako hráčka Ladies European Tour. Skončila na 42. místě (+5).

Většina ženské světové špičky turnaj vynechává. Neuvidíme sestry Korda ani sestry Jutanugarn, Lexi Thomspon nebo Lydii Ko. Pro nemoc se odhlásila Brooke Henderson. Hrát budou Minjee Lee, Hull, Hall, Creamer, Pace, Reid, Boulden, Madsen, Maguire a Spilková.

Dějištěm turnaje je golfový klub s názvem 13th Beach Golf Links. Úvodní dvě kola turnaje se hrají na hřištích Beach a Creek, střídavě mužské a ženské flighty. Po druhém kole provede pořadatel cut pro 60 hráčů obou kategorií a po třetím další cut pro 35 hráčů. Poslední dvě kola se odehrají na Beach course.

Hřiště Beach má pro ženy par 72 a délku 5.925 metrů. Hřiště Creek má par 73 a délku 6.010 metrů.

Do prvního kola vyrazí ve čtvrtek Spilková v odpoledních flightech, Startuje  z desátého odpaliště hřiště Creek  ve 13:10 místního času, tj. v 03:10 v noci našeho času. Půjde ve flightu s Angličankou Bronte Law a Jihoafričankou Lee-Anne Pace.

Turnaj můžete sledovat v televizi na Golfchannel. První kolo bude vysílat ve čtvrtek v 5:00, 10:00 a 18:00 hodin.

Leaderboard

Odkazy:     13 Beach Golf Links     Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje     Loňské zpravodajství na Golf.cz

Vysvětlení formátu turnaje

.