Spilková na Scottish Open čtvrtá

25.07.2015 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
KSSckotsko15_3k002

Klára Spilková

Ladies European Tour – Ladies Scottish Open, Troon, Skotsko (24. – 26.7.2015, časový posun -1 hodina)

Neděle – poslední kolo
Česká profesionálka Klára Spilková si může tento turnaj zapsat do svého archivu stříbrným písmem. Získala nejlepší umístění a nejvyšší výdělek čtyřleté kariéry na Ladies European Tour. Skončila na děleném čtvrtém místě (-1) a je v dobré společnosti. Pozici sdílí se světovou dvojkou, novozélandským fenoménem Lydií Ko.

Zvítězila Australanka Rebecca Artis (-6). Smrští osmi berdíků se jí podařilo smazat ztrátu šesti ran na vedoucí Norku Pettersen. Ta naopak v posledním kole hrála více bogey než birdie. Ještě na osmnácté jamce měla možnost vynutit si berdíkem rozehrávku. Berdík však nepřišel, zahrála bogey a bylo rozhodnuto. Třetí místo získala Angličanka Holly Clyburn (-2).

Další umístění: 8. Nocera, Keating, Boulden (+3), 14. Matthew (+4), 17. Brewerton (+5), 27. Reid, Davies (+6), 33. Parker (+7), 51. Booth (+12).

Za čtvrté místo obdržela Spilková prémii 24.100 eur. V žebříčku LET si polepšila o 28 míst. Nyní je 24. pozici s celkovou odměnou 41.143 eur.

Díky skvělému umístění získala Spilková také důležitou hrací kartu na Ricoh Womens British Open, které se hraje příští týden. Nemusí hrát kvalifikaci, kterou měla absolvovat hned po turnaji v pondělí.

„Tento týden se pro mě stal velice speciálním. Umístila jsem se na krásném 4. místě a vybojovala si kartu na Womens British Open. Mám obrovskou radost,“ hodnotí turnaj Spilková. „Druhé kolo bylo úžasné, spadlo mi tam spousta důležitých a dlouhých puttů a neskutečně jsem si včerejší den užívala,“ popsala druhé kolo. „Dnešní kolo bylo náročné hlavně z hlediska větru a deštivého počasí. Snažila jsem se hrát dobře, ale zároveň příliš netlačit na pilu a zůstat v hratelných pozicích nejhůře na par. Linksové hřiště jako toto mě mohlo potrestat za dobrou ránu a bylo opravdu důležité zůstat v klidu,“ pokračuje třetím kolem. „Na 17. jamce jsem dala trojputt, kdy jsem minula metrový putt. Na poslední jamce, paru 5, jsem hrála na jistotu, protože jsem věděla, že bych měla dát nejhůře par. Nakonec jsem dala krásný třímetrový putt do birdie. Úžasný zážitek. Držte palce na British Open,“ uzavřela informaci Spilková.

„Jsem moc rád za krásné umístění v tak silné konkurenci,“ pochvaluje si Pavel Nič, trenér Spilkové. „Klára byla letos trénovat na několika linksových hřištích a tady se jí to zúročilo.“

Konečné Top 10:

VyslScottischOpen15_3k

Odkazy: … Dundonalds LinksSatelitní mapa hřištěStránky turnaje … Stránky Kláry Spilkové Facebook.

.

19379569523_787689f6c2_b

Klára Spilková

Sobota – 2. kolo
Sedm birdie, dvě bogey a jedno double bogey je bilance druhého kola naší nejlepší hráčky. V součtu 69 úderů, tři rány pod par a umístění v Top 10 na 6. místě (-1).
V čele je Norka Pettersen se skore -6 před Angličankou Holly Clyburn (-4). Novozélanďanka Lydia Ko se po zhoršení o pět ran odsunula na 3. pozici (-3).
Spilková se nemusí zabývat cutem, který prošla s rezervou osmi úderů.

Další pozice:  8. Hull, Reid (E), 16. Matthew, Keating (+2), 23. Nocera, Keating (+3), 33. Koch (+5), 41. Brewerton, Parker (+6), 46. Wikstrom (+7).
Cutem neprošly: Blomqvist, Woods, Balikoeva, Plucksataporn, T.Johnson, Lindner.

Finálové třetí kolo bude Spilková hrát ve flightu s Rakušankou Christine Wolf. Startují v 11:25 našeho času.

Top 10 druhého kola:

VyslScottischOpen15_2k

.

KSAberdeen15_43Pátek – 1.kolo
Klára Spilková začala skotské mistrovství vlažně. V prvním kole nasbírala šest bogey a čtyři birdie, celkem 74 úderů. Je dvě rány nad parem a přenocuje na 23. pozici (+2). V čele pořadí jsou papírové favoritky Novozélanďanka Lydia Ko a Norka Suzann Pettersen, obě se skore -4.

Další pořadí: 6. Boulden, Davies , Parker (-1), 10. Booth, Chen, Reid (E), 16. Clyburn, Nocera (+1), 23. Spilková, Westin, Walker, Woods, Matthew, Keating (+2), 49. Hull, Balikoeva, Brewerton (+4).

„Dnes jsme měly ve Skotsku krásný slunečný den. Vítr byl ráno oproti předešlým dnům velmi klidný, a to bylo velice příjemné. Hřiště je krásně připravené a je radost hrát na tomto úžasném linksu,“ chválí hřiště Dundonalds Klára Spilková. „Dala jsem dneska hodně bogey. Dostala jsem se dvakrát do nepříjemné situace v bunkru, kdy jsem musel hrát na druhou stranu, než byla jamka. Zároveň jsem tam šoupla i nějaké birdie, hlavně to na poslední jamce. Dnes jsem hrála +2 a týmové skore máme -6. Zítra jdeme na to ve 12:10,“ doplnila informaci česká hráčka.

Top 10 prvního kola:

VyslScottischOpen15_1k

.

image29

Klára Spilková

Čtvrtek – den před turnajem
„Do Skotska jsme se Zuzkou Kamasovou dorazily v pondělí večer,“ napsala ze Skotska Klára Spilková.

„V úterý jsem hrála cvičné kolo na hřišti Irvine Golf Clubu, kde budu hrát s největší pravděpodobností v pondělí kvalifikaci na British Open. Od včerejšího dne jsme už trénovaly na hřišti Dundonald Links. Zažíváme tu pravé skotské podnebí, je 15°C a vítr je opravdu silný,“ popsala česká hráčka.

„Dundonald Links je úžasné linksové hřiště. Jsou tu pravé linksové bunkery jako v St Andrews a okolo greenů hráč musí použít spoustu fantazie, aby zvolil správnou ránu a dostal se co nejblíže k jamce. Atmosféra tu panuje úžasná a na první kolo se už moc těším,“ dodala Spilková.

První dvě kola stráví Spilková ve flightu s Norkou Caroline Martens a dvěma amatéry. V pátek startují v 8:40 našeho času z prvního odpaliště, ve sobotu v 13:10 z desátého odpaliště.

.

SpilkovaKlara201510_2

Klára Spilková

Před turnajem

Česká profesionální hráčka Klára Spilková hraje svůj sedmý turnaj sezóny 2015 ve skotském Troonu. Městečko je umístěné na západním pobřeží posetém golfovými hřišti v zálivu Firth of Clyde.

Hraje se na hřišti Dundonald Links.

Startovní pole je velice silné. Hrát budou hráčky světové LPGA Suzann Pettersen, Lydia Ko a Cheyenne Woods. Evropskou špičku představují Nocera, Parker, Davies, T.Johnson, Hull, Reid, Clyburn, Keating, Booth, Boulden a silná skupina domácích hráček jakými jsou K.Walker, Pretswell, S. Watson nebo Catriona Matthew.

Zajímavý je formát turnaje. Od prvního kola bude každá hráčka tvořit tým s amatérským hráčem a společně tak budou soutěžit o další vítězství. Flight tak budou tvořit vždy dvě profesionální hráčky a dva amatéři.

Spilková vstupuje do turnaje z  52. místa žebříčku LET.

V Troonu se setká s dalším českým aktérem turnaje, kterým  je mezinárodní rozhodčí Michal Jon.

Dotace turnaje je 500.000 eur.

Odkazy: … Dundonalds LinksSatelitní mapa hřištěStránky turnaje … Stránky Kláry Spilkové Facebook

 

*