Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Spilková v Maroku – den čtvrtý, poslední

26.03.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ladies European Tour – Lalla Meryem Cup, Golf de l´Ocean,  Agadir, Maroko  
(22. – 25.3.2012, -1 hodina)


Neděle – finálové kolo
Česká golfistka Klára Spilková i v druhém turnaji sezóny prošla cutem mezi 60 nejlepších.  Poslední kolo zahrála za 72 ran (+1) a s celkovým skore 285 (+1) a skončila na pěkném 25. místě s odměnou 3.510 eur, našich asi 87 tisíc korun.
Zvítězila Australanka Karen Lunn (-12), před Jihoafričankou Tandi Cunnigham a Norkou Marianne Skarpnord (obě -9).

Pro porovnání: loni na vedlejším hřišti Soleil hrála Spilková 69,77,75,69  tj.  dvě nad par, o  ránu více nž letos, ale skončila na 7. místě.

Letos hrála v Maroku velmi vyrovnaný golf 72,69,72,72 (+1).  Hrála čtyři kola v rozpětí pouhých tří úderů, což je obrovský pokrok proti výkývům v předchozích turnajích,  kdy v rozdílu mezi koly dokázala nasbírat i třináct ran. Takovýto náznak vyrovnanosti je dobrým příslibem do dalších turnajů.

„Moje hra byla všechny čtyři kola vyrovnaná, ale celý týden mi tu nepadaly paty tak jak bych si představovala.  Za to jsem měla hodně trefených fairwayí a greenů v regulaci. S novým caddym Michalem Englerem, jsem byla velmi spokojená, “ řekla po skončení turnaje Spilková.
Své pocity z hřiště Golf de L´océan popsala slovy: „Hřiště se mi líbilo. Hru zde stěžoval vydatný vítr, keře a deserty okolo hřiště. Fairwaye byly poměrně široké, ale bylo tu méně jamek na skórování.“

Spilková je po tomto turnaji na 51. místě finančního žebříčku ISPS Handa Order of Merit.

Po nedělním kole se Klára přesouvá do Španělska za Českou golfovou reprezentací kde bude trénovat s Keithem Willamsem. Poté se vrací do České republiky, kde ji čekají školní povinnosti. Další turnaj, na kterém Klára plánuje hrát je Turkish Ladies Open. Ten se uskuteční od 10. do 13. Května 2012 v Beleku na hřišti National Golf Club.

Výsledné Top 10

Odkazy: … Golf de l´OceanHřiště na satelitní mapě …  Stránky turnaje …  Loňský Lalla Meryem Finanční žebříček


Sobota – 3. kolo
Spilková došla jako jedna z prvních a donesla ve třetím kole 72 úderů (+1), složených ze tří birdie a čtyř bogey. Šest hráček kolo nedokončilo a bude pokračovat v neděli ráno.
V čele je Francouzka Jade Schaeffer (-8), před dvojicí Lunn a Skarpnord (-7).  Spilková je na průběžném 25. místě.
„Dneska mi nepadaly putty,“ postěžovala si naše hráčka.
Další pořadí:  15. Koch (-2),  Hudson (+1), Maisongrosse (+4).

Sobota – dohrávka 2. kola
Po dohrávce 21. kola zůstala v čele Norka Marianne Skarpnord (-7), na druhém Francouzka Jade Schaeffer (-6). O třetí pozici (-5)  se dělí nováček Givens, Koch a Wikstrom. Klára Spilková je po druhém kole na 21. místě (-1).  Obhájkyně loňského titulu Zuzana Kamasová neprošla cutem.
Cutem dále neprošly:  T. Johnson, Sandolo, Lawrence, F. Johnson

 

Pátek – 2. kolo
Po pěti hodinách zpoždění odstartovala Klára Spilková z desátého odpaliště. Zprvu to nevypadalo dobře. Po šesti jamkách byla na bilanci +2 a ocitla se na hraně předpokládaného cutu. Pak teprve zabrala a ještě na své první devítce zahrála dvě birdie (jamky 16 a 18). Rozjetá Češka pokračovala v jízdě a další rány ze svého skóre ubrala na trojce a čtyřce. Když pak přišlo další bogey na jamce sedmé, vzchopila se a svým pátým birdie dne se dostala na 69 ran (-2) a zajistila si účast ve víkendovém programu. Z jakého místa do něj půjde, o tom rozhodne až sobotní ranní dohrávka druhého kola. Zatím se Spilková drží v druhé desítce průběžného pořadí (-1).

„Ráno nás tu překvapila písečná bouře a po několikátem odložení jsme odstartovali nakonec místo v 9:00 hodin až ve 14:00 hodin odpoledne místního času. První dvě jamky ještě foukalo, ale pak se vítr skoro úplně utišil. Ze začátku mě trápily paty, ale po 6 jamce jsem to zlomila a paty začaly padat. Všechny rány jsem trefovala dobře. Moje  bilance z dnešního dne je 12 fairwayí a 14 greenů v regulaci. Dneska se mi hrálo dobře i přes dlouhé čekání na start. Dle předpokladů bych měla tu startovat v sobotu  kolem druhé hodiny odpolední místního času,“ píše z Agadiru Spilková.

V Agadiru se totiž dopoledne ženili čerti a start byl odložen o pět hodin. V jednu hodinu místního času se voda a vítr uklidnily, vysvitlo sluníčko a začalo se hrát.  Mnohé flighty z obou odpališť už to nestihnou, budou přesunuty nasobotní nráno. Cut pro 60 hráček bude proveden po dohrání kompletního druhého kola.
Lídrem v klubovně je Norka Marianne Skarpnord (-7).

 

Čtvrtek – 1. kolo
První kolo došla Klára Spilková za 72 úderů (+1), což ji řadí na dělené 38. místo pořadí ze 125 startujících hráček. K zahajovacímu výsledku se česká golfistka dostala jednoduše. Birdie na úvodním čtyřparu zůstalo jejím jediným, pak už si jen dvakrát pohoršila. Bogey přišla na jamkách č. 7 a 17, což jsou rovněž čtyřpary.

„Dneska se mi hrálo dobře, hra byla vyrovnaná. Trefila jsem 15 greenů v regulaci a skoro všechny fairwaye. Bohužel mi tam nepadaly paty do birdie, ale věřím, že se to obrátí v dobré na finálová kola. Po dnešním dnu jsem poměrně unavená, protože sluníčko je tu velmi silné. Už se moc těším na zítra, kdy startujeme v 9:00 hodin místního času,“ řekla po turnaji Spilková

Skvěle zahájily turnaj Francouzky. Julie Maisongrosse a Jade Schaeffer shodně zahrály 67 ran (-4). Obhájkyni Zuzaně Kamasové ze Slovenska první kolo nevyšlo. Pět bogey znamená skore  76 (+5)  a dělenou 95. pozici. Předpokládaný cut je zatím na hodnotě +2.

Další pořadí: 6. Koch (-2),  12. Caudall, Skarpnord (-1),  23. Hudson (E),  38. Brewerton (+1), 84. Sandolo (      +4).

Středa – den před prvním kolem
Spilková s týmem odlétala v pondělí ráno a v Agadiru je přivítalo velmi pěkné letní počasí.
„V úterý jsem hrála Pro-Am a ve flightu šla s dvěma Francouzi. Minulý rok se hrálo jiné hřiště a tak je pro mě nové. Celkově je golfové hřiště velmi kvalitně připravené. První devítka je techničtější, na druhé zase víc fouká proměnlivý vítr. Ze spolupráce s Michalem, mým kedíkem, jsem velmi nadšená,“  říká Klára Spilková.
„Dnes jsme měli tréninkový den. Trénovala jsem dlouhou i krátkou hru a patování. První devítku jsme si s Michalem byli jen projít. Přečetli jsme důkladně všechny greeny a nebezpečná místa. Druhou devítku jsme už hráli s hráčkami z Holandska a Číny. Zítra startujeme ve 13:30 hodin místního času z prvního odpaliště a už se moc těším. Večer nás čeká ještě uvítací ceremoniál, “ dodává Spilková.

Spilková startuje ve 14:30 našeho času s Angličankou Hannah Burke a usměvavou rusovlasou Luxemburčankou Liebelei Elenou Lawrence, kterou pamatujeje z ME na Kunětické Hoře.


foto Monika Dvořáková

 


Po necelém roce se Klára Spilková vrací do marockého Agadiru na turnaj Lalla Meryem Cup. Loni zde při profesionálním debutu zazářila sedmým místem. Turnaj Ladies European Tour probíhá ve stejném městě jako Tropheé Hassan II evropské mužsksérie European Tour. Hráči i hráčky si tak stejně jako loni užijí společnou Players Party.
Spilková odehraje první turnaj s novým kedíkem Michalem Englerem a novou asistentkou Monikou Dvořákovou.

V turnaji bude chybět evropská ženská špička, ale i tak je slušně obsazen. Hrají T. Johnson, Brewerton, Schaeffer, Skarpnord, Parker, Wessberg, Hudson, Koch, Elosegui, Lawrence. Loňské vítězství obhajuje Slovenka Zuzana Kamasová.

Hraje se na sedmadvaceti jamkovém hřišti Golf de l´Ocean. Hrají se devítky Dunes a Gardens s parem 71.
Dotace turnaje je 325.000 Eur,  zhruba 8 milionů českých korun.

foto Antonín Krčmář

Odkazy: … Golf de l´OceanHřiště na satelitní mapě …  Stránky turnaje …  Loňský Lalla Meryem Finanční žebříček

.5