Spilková v Dubaji skončila na 48. místě

11.12.2015 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
23671365375_85a906658c_k

Omega Dubai Ladies Masters

LET – Omega Dubail Ladies Masters, Dubaj, S.A.E. (9. – 12.12.2015, časový posun +3 hodiny)

Sobota – finálové kolo
(pga.cz)  Poslední kolo Omega Dubai Ladies Masters došla Spilková v paru. Čtyři birdie, dvě bogey a jedno double bogey znamenají 72 úderů.
S celkovým skore +5 skončila česká hráčka na 48. pozici (+5).
Vítezství obhájila drtivým náskokem Číňanka Shanshan Feng (-21). Druhou hráčku Thajku Suwannapura (-9) za sebou nechala o dvanáct úderů. Na třetím místě skončila Angličanka Melissa Reid (-8).

„Dnešní jsem měla dobře našlápnuto,“ popisuje poslední kolo Spilková. „Drivy i krátkou hru jsem měla úžasnou, ale stejně jako včera mě zlobily rány do greenu. Na poslední jamce jsem ránou do greenu skončila ve vodě. Výsledek v paru považuji za solidní a 48. místo na posledním turnaji sezóny také. Nejvíc mě však potěšilo 21. místo na konečném žebříčku LET. Splnila jsem si tak svůj letošní cíl a oproti minulému roku se zase posunula a zlepšila. Už nyní se těším na sezónu 2016 a doufám, že první turnaj odstartuju už v Austrálii,“ uzavřela informaci česká hráčka.

Spilková ukončila pátou profesionální sezonu. Byla nejúspěšnější ze všech. Odehrála 14 turnajů a na žebříčku Order of Merit postoupila z loňského 33. na letošní 21. místo. Za sezónu 2015 vydělala celkem 69.820 eur. V aktuálním přepočtu je to zhruba  1,9 milionu českých korun,  o 19% více než loni.

Pátek – 3. kolo
Tak špatné kolo Spilková na Dubai Masters v předchozích ročnících ještě nezahrála. Čtyři birdie, pět bogey a dvě double bogey, celkem 77 úderů (+5)  je nejvyšší skore za kolo, které zde zahrála od roku 2011.
Důsledkem je návrat na 55. místo pořadí (+5). Vzdálenost dvaceti ran od špičky turnaje zároveň končí naděje na předpokládané nejlepší umístění za posledních pět let účasti na Dubai Ladies Masters.

K obhajobě loňského vítězství jistými kroky postupuje Číňanka Shanshan Feng (-15), která má po třech kolech náskok pěti úderů na druhou Thajku Suwannapura (-10).

.

23653985185_4876cffbf2_k

Jan Cafourek a Klára Spilková

Čtvrtek – 2. kolo
V druhém kole si česká hráčka vedla lépe. První devítku došla v paru, dvě birdie a dvě bogey. V druhé devítce se povedla tři birdie a přibylo jedno bogey. Celkem 70 úderů (-2). Celkovým skore Even par pokročila Spilková výsledkovou listinou dopředu o pětatřicet pozic. Nyní je 22. místě
K pohodě zřejmě přispěl středeční výlet hydroplánem s děvčaty z flightu Marií Balikoevou a Paige Spiranac.
Spilková může zapomenout na starosti o cut, který mezitim vstoupal na hodnotu +4. Za hranicí cutu ovšem zůstaly její spoluhráčky z flightu Paige Spiranc a Maria Balikoeva.
V čele turnaje je obhájkyně loňského titulu Číňanka Shanshan Feng (-10).
Cutem dále neprošly: Skarpnord, Brewerton, Boqvist, Lindner Parker, Blomqvist, Koch.

„Dnes bylo již vše lepší a vyrovnanější,“ je s výsledkem spokojena Spilková.
„Snažila jsem se hlavně udržet na ferveji, hrát na střed greenu a počkat si na birdie. Tato strategie se mi dnes vyplatila. Odpoledne přišel mnohem silnější vítr. I proto mám velkou radost z dnešního výsledku, který mi zajistil bezproblémový průchod cutem.“

Do třetího kola vstoupí Spilková v pátek v 07:02 našeho času z prvního odpaliště. Půjde ve flightu se Skotkami Carly Booth aKelsey MacDonald.

KSDubaj122015_1k_TJStředa – 1. kolo
Spilková dnes šla od desátého odpaliště. Začala berdíkem, kterého smazala hned na druhé jamce vinou bogey. Následovaly čtyři pary, další bogey, par a devítku uzavřela druhým birdie. V druhé devítce zahrála jedno birdie a tři bogey. Se skore +2 je na 57. místě pořadí. Předpokládaný cut druhého kola je zatím na hodnotě +2.
V čele jsou Angličanka Liz Young a Španělka Carmen Alonso se skore -6.

Ve čtvrtek startuje Spilková 9:25 našeho času z jedničky odpaliště ve flightu opět s americkou kráskou Paige Spiranac a Ruskou Marií Balikoevou.

Klára Spilková - foto © Ivan PaggioÚvod
Od začátku své profesionální kariéry uzavírá česká hráčka Klára Spilková sezónu prosincovým Omega Dubai Ladies Masters. V premiérovém roce 2011 skončila na 48. místě (+4), v roce 2012 na 34. místě (-3), v roce 2013 na 16. místě (+1) a loni  na 10. místě (-9). Aby postupka byla úplná, měla by letos zvítězit. Stejnou ambici však budou mít další vynikající hráčky. Na startu bude tradičně Laura Davies, dále Charley Hull, Melissa Reid, Gwladys Nocera, obhájkyně Shanshan Feng, vynikající dánská čtyřka Pedersen, Larsen, Madsen, Jorgensen, dále Rebecca Artis, Florentyna Parker, Marianne Skarpnord, Amy Boulden a další přední evropské hráčky.

Hraje se na hřišti Majlis s parem 72 a délkou 7.301 yardů ( 6.760 metrů).

Turnaj je dobře dotován, Prize Money tvoří suma 500.000 eur, zhruba 13,5 milionů českých korun. Loni zvítězila Číňanka Shanshan Feng.

Česká hráčka odletěla do Dubaje hned po 20. Večeru českého golfu, na turnaj se v místě pečlivě připravuje již druhý týden. Kedit bude český profesinál Jan Cafourek.

Spilková je před turnajem na 21. místě žebříčku LET,  na nejlepší pozici od začátku profesionální kariéry. V roce 2012 uzavřela sezónu na 90.místě, v roce 2013 na 39. pozici a loni skončila na 33. příčce žebříčku Order of Merit.

„Do Dubaje jsem přiletěla už minulý týden, abych se kvalitně připravila na poslední turnaj této sezóny. Naposledy jsem totiž hrála turnaj koncem října v Indii a bylo potřeba se dobře rozehrát. Na tento turnaj mám sebou speciálního caddíka, mého přítele Honzu Cafourka,“ píše z Dubaje Spilková.
„Počasí nám tu přeje a podmínky na trénování jsou naprosto úžasné. Skoro každý den jsem mohla hrát na hřišti Majlis. Dneska jsem hrála Pro-Am a zítra začínám v první kolo v 8:25 hodin místního času. Mám skvělý flight a už se těším na první kolo, protože turnaj v Dubaji, mám velmi ráda a věřím v dobrý výsledek,“ pochvaluje si česká hráčka.

Do prvního kola ve středu vyrazí Spilková v 05:25 našeho času z desátého odpaliště ve flightu s americkou kráskou Paige Spiranac a Ruskou Marií Balikoevou.

 

Odkazy: …  Hřiště Emirates MajlisHřiště na satelitní mapě … Stránky turnajeLoňské zpravodajství na Golf.cz

.