Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Klára Spilková se stala hráčkou LPGA

30.10.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Klára Spilková - hráčka LPGA

Klára Spilková – hráčka LPGA

LPGA – Q- Series, Pinehurst, Severní Karolína, USA
(24. – 3.11.2018, -6 hodin)

Sobota – 8. kolo
Klára Spilková je hráčkou LPGA. Skončil osmikolový maraton a česká profesionálka uspěla v závěrečné kvalifikaci pro LPGA v roce 2019. V poslední kole si už dovolila riskovat, hrála jedno birdie a 4 bogey, celkem 75 ran, tři nad par. Skončila čtvrtá a stává se řádnou hráčkou nejvyšší světové soutěže – Ladies PGA Tour.

Spolu s českou hráčkou se členkami LPGA staly např. Mel Reid, Nanna Coerstz Madsen, Anne Van Dam, Jenny Haglund, Xiu Lin, Muni He, Sophia Popov nebo Louise Stahle.
Nepostoupily Cheyenne Woods, Emily Pedersen, Csicsi Rozsa, Amy Boulden, Rebecca Artis, Katja Pogacar nebo Nuria Iturrios.

Sudba Kláry Spilkové se naplňuje. V necelých 24 letech vstupuje do nejvyšší světové soutěže a bude hrát s nejlepšími golfistkami planety. Je první hráčkou v historii, která bude světovou extraligu hrát pod českou vlajkou. Jako host nakukovala do LPGA a hrála turnaje už mnohokrát, nyní už bude v této elitní skupině doma.
„Chci být nejlepší na světě,“ prohlásila mladinká Klára před mnoha lety. Ke svému cíli dnes postoupila o další dlouhý krok. Stala se nejlepší českou golfistkou všech dob.

My, kteří její kariéru sledujeme od dětských krůčků se dmeme pýchou a těšíme na další její úspěchy. Hodně štěstí Kláro.

Konečné výsledky kvalifikace

Skorkarta Spilkové – poslední, 8. kolo

KSQseries8

 .

Klára Spilková

Klára Spilková

Pátek – 7. kolo
Úvodní berdík sedmého kola Spilkové naznačil, že se ani toto kolo nebude tolik lišit od předchozích. Následovalo pět parů, bogey na sedmičce, dalších pět parů a přišlo přerušení. Po dvanácti jamkách byla  Spilková v paru. S celkovým skore byla na průběžném 4. místě (-14).  Před ní byly její spoluhráčky s flightu Sarah Schmelzel (-17)  a Jennifer Kupcho (-15). Na druhé místo se vklínila Jeongeun Lee6 (16).
V sobotní dohrávce hrála Spilková už jenom pary a kolo došla v paru, za 72 ran.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 7. kolo

KSQseries7k

 .

Klára Spilková

Klára Spilková

Čtvrtek – 6.kolo
Báječná Spilková. Po páté v turnaji zahrála pod par. Šesté kolo začínala na desátém odpališti a prvních šest jamek hrála samé pary. Na sedmé jamce přišlo první birdie a na deváté druhé. V polovině šestého kola byla dvě rány pod parem. V druhé devítce hrála birdie a dvě bogey, jeden úder nad. Celkem donesla 71 ran, jednu pod par. S celkovým skore -14 je stále na 1. místě, které dělí s Američankou Sarah Schmelzer. Ta dostihla Spilkovou díky čistým čtyřem birdie a výsledkem 68 ran , čtyři pod par.
Ale pozice Spilkové na čele nebo pod ním už vůbec není důležitá. Rozhodující je, že hraje v evidentní pohodě a klidným výkonem bez rizika si pro svojí kartu LPGA dojde. Na poslední postupové, 45. místo má  rezervu 22 ran.

O třetí místo se dělí americké  amatérky Jennifer Kupcho a Lauren Stephenson (-12).

„Mám radost přestože jsem nedala pár puttů na posledních jamkách,“ svěřila se Spilková.

Turnaj zůstal nedohrán pro tmu, několik flightů na zadních pozicích dohrávalo v pátek ráno.

Další pozice: 6. Reid (-9), 12. Madsen (+1), 14. Van Dam (+2), 20. He (+3), 26. Lin, Popov, Haglund (+4), 38. Stahle (+6), 42. Woods (+7), 68. Rozsa, Sobron (+13),  79. Boulden (+16), 92. Itturios (+21) , 96. Pogacar (+23).

Do předposledního, sedmého kola vyrazí Spilková v pátek ve 20:58 našeho času.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 6. kolo

KSQseries6kc

Top 10 šestého kola Top10_6kb

 Rozhovor se Spilkovou po 6. kole

.

Klára Spilková

Klára Spilková

Středa – 5. kolo
Spilková si pro svojí kartu LPGA kráčí s jistotou. V pátém kole, prvním na hřišti Pinehurst 7 sice poprvé v turnaji nezahrála pod par, ale se třemi birdie a třemi bogey došla v paru, 72 ran.

Je stále na prvním místě výsledovky (-13), přičemž nemusí zvítězit. Pro dosažení cíle, získání karty na LPGA 2019 jí stačí umístit se do 45. místa, které je aktuálně na hodnotě +7.  Má tedy do dalších tří kol k dispozici bezpečných 20 ran. Brána se otevírá.

„Je to fajn,“ míní Spilková. „Tohle hřiště se mi líbí a baví mě. Jsem moc ráda, že takhle hraji, snažím se trefit co nejvíce fervejí a greenů co mohu.“

Na druhém místě je americká amatérka Laura Stephenson (-11) , na třetím Američanka Sarah Schmelzel (-10)

Další pozice:  5. Reid (-8), 12. Van Dam (E), 17. Stahle, Madsen (+2), 33. Woods (+5), 37. Popov (+6), 44. Lin (+7), 52. Rozsa, Sobron (+9), 87. Boulden (+16), 88. Iturrios (+17), 96. Pogacar (+20).

Šesté kolo začne pro Spilkovou ve čtvrtek, v 15.18 hodin našeho času.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 5. kolo

KSQseries5k

Top 10 pátého kola

Top10_5k

..

Rozhovor se Spilkovou po 5. kole

.

.

Klára Spilková

Klára Spilková

Středa – 5. kolo
Pátým kolem bude ve středu  pokračovat závěrečný kvalifikační turnaj na LPGA, který se bez cutu hraje na na 144 jamek. Čtyři kola se uskutečnila na hřišti Pinehhurst č. 6, kde senzačně byla nejlepší Češka Klára Spilková (-13). Další čtyři kola se po dvoudenní přestávce odehrají ve stejném resortu na hřišti Pinehurst č. 7.

no7-course-map

Pinehurst č. 7

„Sedmička“ má par 72 a pro turnaj délku 5.583 metrů. Je jedním z nejmalebnějších a nejdramatičtějších golfových hřišť v resortu Pinehurst, s vyvýšenými odpališti a mokřady v nižších polohách.

„Pinehurst číslo 7 je trochu jiné hřiště než šestka. Spousta stromů, tvarované greeny, hodně převýšení. Krásné hřiště. Cítím se dobře, moc se těším na druhou část kvalifikace a děkuji všem za podporu,“ řekla Spilková.

Kartu na LPGA 2019 získá prvních 45 hráček a dělená místa. Ostatní hráčky získají status pro Symetra Tour. Velkolepý nástup české profesionálky přesvědčuje o její skvělé formě a obraz její karty na LPGA 2019 je stále zřetelnější.

Spilková vyrazí do 5. kola v 19:28 našeho času.

Leaderboard

Odkazy:     Pinehurst č. 7       Hřiště na satelitní mapě     Stránky Q-Series     

.

.

Klára Spilková

Klára Spilková

Neděle – 4. kolo
Účast Spilkové na příštím ročníku LPGA dostává stále  zřetelnější obrysy. Ani ve čtvrtém kole nepustila z rukou vedení a dokonce svůj náskok zvýšila už na čtyři rány (-13). Sice začala na jedničce prvním bogey po osmatřiceti jamkách, ale naštěstí jediným. Přidala tři birdie a došla kolo za 70 ran, dvě pod par. Vede o  čtyři rány před kanadskou amatérkou Jacklyn Lee (-9) a o pět před čtveřicí tvořenou další amatérkou, Američankou Jennifer Kupcho, opět amatérkou Američankou Laureen Stephenson, Angličankou Mel Reid a Američankou Sarah Schmelzel (všechny -8). Mezi prvními jedenácti hráčkami je pět amatérek.

Další pozice: 12. Van Dam (-1), 14. Madsen (E), 18. Woods (+2), 23. Haglund (+4), 28. Stahle (+4), 36. Popov (+5), 51. Rozsa, Sobron (+8), 87. Boulden (+13), 95 Iturrios (+16).

„Byl to skvělý den,“ popisuje Spilková. „Začala jsem bogey na jedničce, dal jsem trojputt, což byla škoda. Na začátku jsem byla nervozní, prvních pět šest jamek jsem nebyla ve své kůži, ale pak už to bylo fajn. Zahrála jsem několik dobrých parů, tři birdie. Chtěla jsem víc birdie na pětiparech. Vyrovnané kolo, jsem šťastná.“

Hráčky mají nyní pár dni volna a ve středu začnou druhou čtyřkolovou část na hřišti Pinehurst č.7. Skore si přenášejí, takže Spilková zahájí páté kolo jako lídr se skore -13.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 4. kolo

KSQseries4k

Top 10 čtvrtého kola

Top104k

Rozhovor se Spilkovou po 4. kole

.

Klára Spilková

Klára Spilková

 Sobota – 3. kolo
Sólo pro Kláru Spilkovou. Už druhý den zdobí první řádku výsledkové listiny česká vlajka. Česká hráčka začala třetí kolo velkolepým nástupem. Začínala na desátém odpališti prvním birdie, další přidala sedmé a deváté jamce. Druhou devítku pak  hrála čistých devět parů. Třetí kolo došla za 69 ran, tři pod parem a je na 1. místě. Již dvě kola hraje bez jediného bogey. Její vedoucí pozici nikdo neohrozil, vede o dva údery před Američankou Jackie Stoelting (-9) a o tři před kanadskou amatérskou Jacklyn Lee.

Další pozice:  7. Reid (-3), 12. Van Dam (-2), 14. Madsen (E), 19. Popov (+2), 34. Woods, Lin (+4), 41. Rozsa (+5), 50. Boulden (+4), 59. Lenharrt, Artis (+7), 70. Pedersen (+8), 78. Iturrios (+9), 97. Pogacar (+14).

„Po dni odpočinku to byl dobrý den,“ řekla po hře Spilková při rozhovoru na kameru. „Upřímně, bylo hezké mít volný den. V posledních  týdnech jsem hodně hrála a ještě týden budu,  bylo hezké si odpočinout. Trefovala jsem ferveje, snažila se zasáhnou greeny a pak dva putty. To je to, o co se snažím celý týden. Funguje to a jsem šťastná.“

Do čtvrtého kola, posledním na Pinehurst č.6, vyrazí Spilková v neděli v 19:28 našeho času. Od středy 31. 10. se hrají další čtyři kola na hřišti Pinehurst č. 7.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 3. kolo

KSQseries3k

Top 10 třetího kola

Top103k

Rozhovor s Klárou Spilkovou po 3. kole

Top 10 třetího.

.

Klára Spilková

Klára Spilková

Pátek – 3. kolo
Třetí  kolo bylo pro nepříznivé podmínky přeloženo na sobotu. Trvalý déšť a promáčené hřiště neumožnilo hru.
Třetí  kolo začne v sobotu v 7:50 místního času, čtvrté kolo startuje v neděli.

.

Čtvrtek – 2. kolo
Spilková předvedla jedno z nejlepších kol své kariéry. Šesté hřiště Pinehurst jí evidentně chutná. Začínala na 10. odpališti. Po prvních dvou jamkách v paru přišel eagle, který předznamenal úspěch. Dalších šest jamek hrála samé pary. První devítku došla dva údery pod parem. Druhou devítku hrála ještě lépe. Na prvních třech jamkách hrála birdie, pak dva pary a čtvrté birdie. Kolo zakončila trojicí parů a výsledkem 66 ran, šest pod parem.
S celkovým skore -8 je česká hráčka v čele výsledkové listiny. Vede o dva údery před kanadskou amatérskou Jacklyn Lee (-6) a Američankou Jackie Stoelting (-5).

Další pozice: 5. Van Dam (-2), 7. Reid, Lin (E), 17. Haglund, Woods (+2), 23. Boulden, Sobron, Iturrios (+3), 34. Madsen, Pedersen (+4), 45. Rozsa (+5), 62. He, Popov (+7),  71. Artis  (+8), 92. Pogacar (+12).

Leaderboard

Do třetí kola na Pinehurst č.6 vstoupí Spilková v pátek v 15:18 našeho času.

.

Skorkarta Spilkové – 2. kolo

KSQseries2k

.

Top 10 druhého kola

Top102kb

.

Rozhovor LPGA s Klárou Spilkovou po 2. kole

.

Klára Spilková

Klára Spilková

Středa 1. kolo
Spilková začala kvalifikaci Q-series velmi dobře. V první kole hrála pět birdie a tři bogey, 70 ran, dvě pod par. Postavila se na skvělou druhou pozici (-2), kterou sdílí s Korejkou Lee6, Izraelkou Beck a Thajkou Annanarukarn.

Vede kanadská amatérka Jacklyn Lee (-4). Blýskla se čistými čtyřmi birdie.

Nedařilo se vítězce LET z Dýšiny Dánce Nanně Koerstz Madsen. Hrála dvě double bogey, čtyři bogey a dvě birdie, 78 ran, šest nad par. Výsledek jí zařadil na 84. místo pořadí (+6).
Klopýtla i amatérská Mistryně ČR z Mladé Boleslavi Slovinka Katja Pogacar. Osm ran na čtyřparu, double bogey, pět bogey a dvě birdie daly 81 ran, devět nad par a pozici hodně vzadu na výsledkové listině, na 97. místě (+9).

Další pozice: 6. Iturrios, Van Dam, Sobron (-1), 10. Woods ( (-1), 19. Lin (+1),  29. Haglund, Popov (+2), 40. Rozsa, He, Reid (+3), 53. Boulden, Pedersen, Artis (+4).

„Pro mě je nejdůležitější, abych byla schopna nechat věci běžet a jenom si je užívat. To se mi dnes na hřišti podařilo,“ prozradila Spilková. „Takhle chci hrát všech osm kol. Pokud budu hrát v paru, budu šťastná. Pokus budu hrát méně puttů, tak to bude dobré. Nebudu na sebe moc tlačit.“

Do druhého kola vstoupí Spilková ve čtvrtek, ve 14:56 našeho času.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 1. kolo

KSQseries1k

.

Spilkova18TJ129

Klára Spilková

Úvod
Česká hráčka Klára Spilková se jako jediná ze tří Češek probojovala do Q-series, závěrečné kvalifikace na ročník LPGA 2019.
Hraje se v novém formátu, osm kol bez cutu. První čtyři kola se odehrají na hřišti Pinehurst  č. 6  od středy 24.  do soboty  27. října. Další čtyři kola se odehrají na hřišti Pinehurst č. 7 od středy 31. října do soboty 3. listopadu. Skore z prvního hřiště si hráčky přenesou na druhé hřiště.
Z Pinehurstu si nejméně 45 hráček odnese kartu na další ročník LPGA a Symetra Tour.

Spolu se Spilkovou budou o lepší hráčskou budoucnost bojovat například Popov, Reid, Van Dam, McPherson, Artis, Haglund, Granada, Lin, He, Woods, Madsen, Pedersen Pogacar, Boulden, Iturrios, Rozsa nebo Sobron.

Dotace turnaje je 150.000 dolarů.

Do prvního kola vstoupí Klára Spilková ve středu, v 19:16 hodin našeho času.

Leaderboard

Odkazy:     Pinehurst resort       Hřiště na satelitní mapě     Stránky Q-Series     Loňské zpravodajství

.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

❤️ #onedaytogo #qseries ✊

Příspěvek sdílený Klara Spilkova (@spilkovaklara),

.