Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Spilková opět skvěle, 3. místo na LET Access ve Francii

15.04.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Nejmladší golfistka v historii Ladies European Tour, Klára Spilková se umístila na třetím místě na turnaji La Nivelle Ladies Open ze série Let Access, který se hrál 13.-15.4. 2011. Klára zahrála celkový výsledek po třech kolech (-1) s výsledky ze tří kol: 67, 74 a 68. Par hřiště La Nivelle Golf je 70.

Klára v prvním kole začala fenomenálně, po něm se umístila na čtvrtém místě s výsledkem 67 ran. Sice zahrála tři bogey, ale podařilo se jí zahrát šest birdie. Předvedla vynikající patování. Na druhé kolo měla Klára tee time v brzkých ranních hodinách, již v 8 :36, kdy bylo ještě velmi chladno. Hřiště bylo díky rose pomalejší, ale i přesto Klára zahrála 74 ran.

Další překážkou, kterou musela zdolat, byl i neúnavný vítr, ten pozlobil i ostatní hráčky, Klára se po druhém kole umístila na děleném osmém místě. Hřiště komentuje slovy: „Nejprve se mi moc nelíbilo, ale jak jsem si ho prostupně procházela, začalo se mi zamlouvat. Zjistila jsem pak, jaké jsou nejlepší herní pozice, a těch jsem se držela. Greeny jsou tu opravdu malé.“

V prvních dvou kolech se jí dařilo více na první devítce, která je kratší a techničtější. Druhá devítka, která se táhne více po kopci, je delší a potýká se s přímořským větrem, díky němuž na ní většina hráček zahrála podstatně hůře. Klára dodává: „Nejzajímavější byla sedmnáctá jamka, bylo velmi těžké zvolit kvůli větru hůl, někdy jste s poryvem kratší, a když zrovna nefouká, tak zase delší. Musela jsem tam hrát driverem, jako i většina hráček, i když je to par tři, je opravdu dlouhý.“

V posledním kole naopak zazářila na druhé devítce, kde se jí podařilo neuvěřitelně vytáhnout svůj výsledek na 68 ran (-2). Na druhé jamce Kláře soupeřka Caroline Afonso trefila míček na greenu a díky tomu se ocitla blíže jamce. Klára pak zahrála bogey. Náladu si ale poté zlepšila birdie na třetí a čtvrté jamce.

Ke svému třetímu místu Klára dodává: „Jsem spokojená. Byla jsem ráda, že jsem poslední kolo zahrála pod par a že jsem si udržela dobrou pozici.“ Zájem diváků byl velký, bylo krásné počasí a ve Francii také začaly prázdniny, hráčky tak měly velkou podporu. Další turnaj, který má Klára v plánu je Turkish Ladies Open v Beleku.

 Aneta Zárubová