Spilková opět skvěle, 3. místo na LET Access ve Francii

15.04.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Nejmladší golfistka v historii Ladies European Tour, Klára Spilková se umístila na třetím místě na turnaji La Nivelle Ladies Open ze série Let Access, který se hrál 13.-15.4. 2011. Klára zahrála celkový výsledek po třech kolech (-1) s výsledky ze tří kol: 67, 74 a 68. Par hřiště La Nivelle Golf je 70.

Klára v prvním kole začala fenomenálně, po něm se umístila na čtvrtém místě s výsledkem 67 ran. Sice zahrála tři bogey, ale podařilo se jí zahrát šest birdie. Předvedla vynikající patování. Na druhé kolo měla Klára tee time v brzkých ranních hodinách, již v 8 :36, kdy bylo ještě velmi chladno. Hřiště bylo díky rose pomalejší, ale i přesto Klára zahrála 74 ran.

Další překážkou, kterou musela zdolat, byl i neúnavný vítr, ten pozlobil i ostatní hráčky, Klára se po druhém kole umístila na děleném osmém místě. Hřiště komentuje slovy: „Nejprve se mi moc nelíbilo, ale jak jsem si ho prostupně procházela, začalo se mi zamlouvat. Zjistila jsem pak, jaké jsou nejlepší herní pozice, a těch jsem se držela. Greeny jsou tu opravdu malé.“

V prvních dvou kolech se jí dařilo více na první devítce, která je kratší a techničtější. Druhá devítka, která se táhne více po kopci, je delší a potýká se s přímořským větrem, díky němuž na ní většina hráček zahrála podstatně hůře. Klára dodává: „Nejzajímavější byla sedmnáctá jamka, bylo velmi těžké zvolit kvůli větru hůl, někdy jste s poryvem kratší, a když zrovna nefouká, tak zase delší. Musela jsem tam hrát driverem, jako i většina hráček, i když je to par tři, je opravdu dlouhý.“

V posledním kole naopak zazářila na druhé devítce, kde se jí podařilo neuvěřitelně vytáhnout svůj výsledek na 68 ran (-2). Na druhé jamce Kláře soupeřka Caroline Afonso trefila míček na greenu a díky tomu se ocitla blíže jamce. Klára pak zahrála bogey. Náladu si ale poté zlepšila birdie na třetí a čtvrté jamce.

Ke svému třetímu místu Klára dodává: „Jsem spokojená. Byla jsem ráda, že jsem poslední kolo zahrála pod par a že jsem si udržela dobrou pozici.“ Zájem diváků byl velký, bylo krásné počasí a ve Francii také začaly prázdniny, hráčky tak měly velkou podporu. Další turnaj, který má Klára v plánu je Turkish Ladies Open v Beleku.

 Aneta Zárubová