Spilková na Womens Open v Indii 2016 neprošla cutem

11.11.2016 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
spilkovaklara201535

Klára Spilková

LET – Hero Womens Indian Open, New Delhi, Indie (11. – 13.11.2016, dotace 400.000 dolarů, časový posun +4,5 hodiny)

Sobota – 2. kolo
Nejde to, nejde. Spilková startovala z desátého odpaliště a už v půlce kola byla sedm ran nad parem, vinou dvou double bogey, tří bogey a jediného birdie. Druhou devítku sice zahrála podstatně lépe, s jedním birdie a jedním bogey, ale na záchranu postupu to nestačilo. Zahrála 78 úderů. Přestože cut je na velice štědrých +10, nachází se Spilková s celkovým součtem +13 tři údery za touto hranicí a  po osmé v sezóně v turnaji předčasně končí.

Ve vedení je domácí osmnáctiletá Aditi Ashok (-3). O druhé místo se dělí Španělka Belen, Rakušanka Wolf a Dánka Pedersen. Všechny se skore -2.  Pod par se v celkovém součtu dostaly pouze tyto čtyři hráčky.

Další pozice: 5. Muanghumsakul (e), 8. Jorgensen, Lincicome (+1), 11. Keating (+2),  16. Nocera, Boineau (+4), 21. Allen, Hedwall (+5), 27. Itturios, Pretswell (+6).
Cutem neprošly: Johnson, Derrey, Daffinrud, Booth, Nielsen, Hudson, Andre.

Výkonnostní krize Spilkové budí obavy a otazníky. Má zdravotní potíže, je přetrénovaná, přestal jí golf bavit? Co se to s naší jedničkou děje? Hero Womens Indian Open hrála třikrát za sebou skvěle, počítalo se s body do žebříčku, přitom letošní realita je takhle nepříjemná.
Až po turnaji zjistíme, která hráčka ji v předběhla, nebo která dohrála potřebný šestý turnaj pro pozici v redukovaném žebříčku. Ten rozhoduje o osmdesátce postupujících do dalšího ročníku.

Spilková má před sebou ještě dva turnaje: Qatar Ladies Open a Omega Dubai Ladies Masters. Qatar Ladies Open bude hrát poprvé, ale Omega Dubai Masters má pro českou hráčku krásnou historii. Bude ho hrát po šesté v kariéře, šestkrát prošla cutem. Nejlépe skončila desátá, nejhůře osmačtyřicátá a pokaždé získala zajímavé prémie.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 2. kolo

scorecardhero16_2k

.

foto  LET – Tristan Jones
spilkovahero16br
Klára Spilková

Pátek – 1. kolo
Česká hráčka zahrála v prvním kole jediné birdie, dvě bogey a tři double bogey. V součtu je to 79 ran (+7) a 71. místo v pořadí. Za předpokládaným cutem +6 zaostává jeden úder. Výsledek je špatný, ovšem hřiště DLF je obtížné a nerado pouští hráčky pod par. Čelo soutěže je na pouhých dvou ranách pod par, pod jehož hodnotu se dostalo jenom šest hráček.

V čele jsou Rakušanka Wolf, Angličanka Parker, Finka Wikstrom a Francouzka Caudal, všechny se skore -2.

Další pozice: 5. Itturios, Pedersen (-1), 9. Ashok, Nocera, Boineau, Muanghumsakul, Joregensen, (E), 20. Phuntumabamrung, Hedwall, Keating (+2), 30. Lincicome,Allen, Boulden (+3), 52. Lindner (+5), 84. Daffinrud (+8), 109. Schaeffer (+16).

V sobotu vyrazí Spilková z desítky se stejnými spoluhráčkami v 03:50 našeho času.

Skorkarta Spilkové – 1. kolo

scorecardhero16_1k

Top 10 prvního kola:
vyslheroindian2016_1k

.

spilkovaklara201514_bri

Klára Spilková

Úvod
Po neúspěšném turnaji v Abú Dhabí a krátké zastávce v Praze odletěla Spilková opět do Asie na desátý ročník Hero Womens Indian Open. Loni zde byla úspěšná, skončila na 13. místě a získala prémii 6.746 euro.

I letos potřebuje v Indii bodovat. V Order of Merit Ladies European Tour je aktuálně 85. místě. V redukovaném žebříčku, který rozhoduje o osmdesátce postupujících do příští sezóny, ztratila další čtyři příčky a je už na 67. pozici. Ovšem za poslední tři roky neskončila Spilková na Hero Womens Indian Open hůře jak čtrnáctá. Věřme, že se jí to podaří i tento rok.

Konkurence bude i letos ostrá. Přihlášeny jsou Allen, Nocera, trojice skvělých Dánek Pedersen-Madsen-Larsen, z nichž Pedersen obhajuje loňské vítězství, dále Boineau, Parker, Hedwall, překvapivě poprvé v Indii hráčka LPGA Brittany Lincicome, Boulden, Pretswell, Schaeffer, Lindner, Andre. Z Thajska dorazí Kanphanithan Muanghunsakul a Punpaka Phuntumbamrung.

Hraje se opět na hřišti DLF Golf and Country Clubu s nočním osvětlením. Hřiště má par 72 a délku 5.765 metrů z bílých odpališť.

V pátek vyrazí česká hráčka do prvního kola z jedničky odpaliště v 8:10 našeho času ve společnosti Španělky Marty Sanz Bario a Finky Noory Taminen.

Odkazy:… DLF GCCHřiště na satelitní mapě … Stránky turnajeStránky Kláry Spilkové Facebook … Loňské zpravodajství na Golf.cz

 

.