Spilková na olympiádě oficiálně potvzena

11.07.2016 | Boris Šetina | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
IMG_6120_850

Olympionička Klára Spilková

Mezinárodní golfová federace IGF ukončila dvouletou kvalifikaci a dnes zveřejnila konečný olympijský žebříček.  Češka Klára Spilková je potvrzena na 46. místě.

Téměř žádné pochybnosti o účasti Kláry Spilkové na olympiádě v Riu předtím nebyly. Ale nyní je její účast potvrzena oficiálně. IGF publikovala konečný postupový žebříček pro 60 hráček.

Na prvním místě je Novozélanďanka Lydia Ko.

Předseda IGF Peter Dawson řekl: „Po osmi letech intenzivního plánování a příprav na historický návrat golfu do olympijských her je IGF nadšena, že bylo dosaženo tohoto významného milníku a určeni hráči, kteří mohou  soutěžit v Rio de Janeiro.“

„Z účasti na olympijských hrách mám obrovskou radost,“ jsou první slova Kláry Spilkové.
„Do Ria odlétám ve čtvrtek 4. srpna charterem armády ČR z vojenského letiště Praha Kbely s ostatními sportovci. V roli caddyho se mnou jede Eva Koželuhová. Golfový turnaj je sice na programu až od 17. do 20. srpna, ale je možnost už na hřišti trénovat a hrát cvičná kola. Proto jsem se rozhodla odletět do Brazílie tak brzy. Také se chci aklimatizovat na místní podnebí. Kromě přípravy se zúčastním zahajovacího i závěrečného ceremoniálu. Na ten se strašně moc těším, vždy jsem se na něj dívala v televizi,“ přiznává golfistka.
„Bydlet budeme v olympijské vesnici. Už jsem viděla fotografie budov, které v Riu pro nás vyrostly. Ta pro naši výpravu je skvěle situována hned kousek od stravování i transportu. Pokud bude čas, určitě se půjdu podívat i na ostatní sporty a podpořit naše sportovce. Nejvíce bych chtěla vidět na plavání a atletiku.“ sděluje.
„Oficiální oblečení si jdu vyzvednout tento čtvrtek a moc se těším. Použitý motiv Emila Zátopka se mi velmi líbí. A jeho motto „Když nemůžeš, tak přidej“ mě mluví z duše,“ dodává.

Prezident České golfové federace Zdeněk Kodejš řekl: „Jsme hrdi, že při návratu golfu na Letní olympijské hry nebude chybět zástupce České republiky. I to je potvrzení, že nastoupená cesta rozvoje golfu a přípravy špičkových hráčů jde správným směrem.“

Nominace

OlympRankSpilkova

Celý postupový žebříček žen

Postupový žebříček mužů

.