Spilková na LPGA ve Phoenixu neprošla cutem – vyhrála JY Ko,

24.03.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Jin Young Ko

Jin Young Ko

LPGA – Bank of Hope Founders Club, Phoenix, Arizona, USA (21. – 24.3.2019, -8 hodin)

Neděle – finálové kolo
Zvítězila Korejka Jin Young Ko (-22). V posledním kole donesla sedm čistých birdie, 65 ran a dosáhla na třetí vítězství své kariéry v LPGA.
Sestry Korda společně obsadily 2. místo, o které se dělí ještě se Španělkou Carlotou Ciganda a vedoucí hráčkou předchozího kola Číňankou Yu Liu (všechny -21).
Jessice Korda se první turnaj v sezóně po zranění vydařil.V posledním kole hrála nejlepší výsledek dne, 64 ran, osm pod par se dvěma eagle, šesti birdie a dvěma bogey. Na konečné druhé místo vyskočila z 10. pozice. Její skore má úžasnou gradaci 69,67,67,64.
Nelly Korda přinesla ve finálovém kole o dva údery více, 66 ran, šest pod par se sedmi birdie a jedním bogey.
Úctyhodný je výkon nováčka sezóny Angličanky Charlotte Thomas. Obsadila šesté místo (-19) a má již druhé Top 10 v sezóně. Na únorovém ISPS Handa Vic Open skončila druhá.
Zatímco sestry Korda excelovaly, byl turnaj propadákem pro sestry Jutanugarn. Ariya obsadila 18. místo (-14), Moriya skončila až na 78. pozici (E-2).

Další umístění: 6. Feng (-19), 8. Henderson, Lydia Ko (-18), 10. SY Kim (-17), 14. Phatlum, Yank, SY Park (-15), 18. Oh (-14), 34. Inbee Park, Mirim Lee (-11), 47. Ji, Hall, Boutier (-9), 58. Hull, Minjee Lee (-7), 69. Van Dam (-5), 74. Altomare (-3), 84. Gal (+2), 85. Pace (+4).

Konečné pořadí

finálové kolo Jessicy Korda                          finálové kolo Nelly Korda

  

.

Yu Liu

Yu Liu

Sobota – 3. kolo
Už bez Spilkové pokračoval Bank of Hope třetím kolem. Vede Číňanka You Liu (-19). Kolo bylo ve znamení velkého nástupu Španělky Carloty Cigandy a Korejek Hyo Joo Kim a Jin Young Ko.
Ciganda odehrála úžasné kolo s jedním eagle a sedmi birdie, 63 ran, devět pod par. Výsledek jí vystřelil z 11. místa na druhou pozici (-18). Obdobně Hyo Joo Kim s osmi birdie, 64 ranami, osm pod par přeskočila 22 příček a postavila se na 4. pozici (-15).
Jin Young Ko také donesla čistých osm birdie, 64 ran, vystoupala o 22 míst  a sdílí se svojí krajankou 4. místo.
Osm birdie hrála i Nelly Korda, ovšem s přítěží dvou bogey. Výsledek 66 ran jí vynesl z 11. místa na čtvrtou pozici (-15), čtyři rány od vedoucí Liu. Každým kolem  se Nelly Korda zlepšuje o ránu (68,67,66).
Pozadu nezůstala ani její sestra Jessica. Hrála pět čistých birdie, 67 ran a posunula se z 16. na 10. pozici (-13). Obě sestry Korda jsou v Top 10.
Nedaří se sestrám Jutanugarn. Ariya je po třech kolech  až na 31. pozici (-9), Moriya na 43. místě (-7).
Skvěle si vede nováček Charlotte Thomas, jedna z deseti hráček, které do LPGA postoupily ze Symetra Tour. Po třech kolech je v Top 10 na 9. místě (-13). Další z nováčků Linnea Strom je na 15. místě (-12), Stephanie Meadow je na 25. pozici (-10).

Další pozice: 4. Lydia Ko, SH Pak (-15), 9. Feng, SY Kim (-13), 15. Henderson (-12), 19. Mirim Lee, Yang (-11), 25. Inbee Park, Phatlum, Madsen (-10), 31. Van Dam, Masson, Boutier (-9), 50. Hall, Oh (-6), 65. Minjee Lee (-4), 71. Szokol, Hull (-3), 78. Gal (-1), 85. Pace (+4).

Leaderboard

.

Klára Spilková

Klára Spilková

Pátek – 2.kolo
Amerika nepřivítala českou hráčku vlídně. Klára Spilková ani na svém třetím turnaji premiérového ročníku LPGA neprošla cutem. V druhém kole se zhoršila o tři údery. Na páté jamce zahrála double bogey, na šesté, dvanácté a čtrnácté hrála bogey. První a poslední birdie přišlo až na předposlední jamce. Se skore 73,76 +5 skončila Spilková na 136. místě, šest úderů od hranice cutu a do víkendových kol nepostoupila.

„Před turnajem jsem se cítila dobře, mám natrénováno z Floridy, ale ještě si pár věc potřebuje sednout. Stále je tu pro mě spousta nového,“ řekla Spilková k svému výkonu. „Potřebuji dát všemu čas a být trpělivá, než se vše usadí a moje hra začne být znovu konzistentní a stabilní. Dělám pro to maximum, takže pevně věřím, že to určitě přijde,“ dodala hráčka.

Vedoucími hráčkami  druhého kola jsou Číňanka Yu Liu a Korejka Sung Hyun Park (obě -12). Třetí pozici (-10) dělí osm hráček, mezi kterými jsou Lydia Ko, Amy Yang, Nanna Koerstz Madsen a Celine Boutier.
Nelly Korda hrála čistých pět birdie a patří jí za to 11. místo (-9). Jessica Korda je o jedinou ránu dále, na 16. pozici (-8).

Další pozice: 11. Inbee Park, Henderson, Ciganda (-9), 16. Phatlum (-8), 22. Mirim Lee, Jin Young Ko (-7), 34. Feng, Van Dam (-4), 43. Masson, A.Jutanugarn, M.Jutanugarn (-4), 53. Ji, Hall, Oh, Nomura (-3), 63. Gal (-2), 70. Hull, Chun, Minjee Lee, Pace, Lin, Altomare (-1).
Cutem neprošly:  Lewis, Larsen, Matthew, Davies, Gabsa, Ashok, Haglund, Reid, Rozsa, Tseng, Spilková.

Druhý letošní americký start čeká Spilkovou hned příští víkend.  Od čtvrtka 28.3. bude hrát silně obsazený KIA Classic v kalifornském Carlsbadu, kde bude mj. hrát devět z prvních deseti golfistek světového žebříčku a dvacet z top 25.

V žebříčku LPGA Race to Globe, kterému vévodí Nelly Korda, zaujímá Spilková 117. pozici. Ve světovém Womens World Golf Ranking je česká hráčka na 315. pozici.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 2. kolo

SpilkovaBankHope2019_2k

.

Klára Spilková

Klára Spilková

Čtvrtek – 1. kolo
Při své premiére v LPGA na americké půdě odehrála česká hráčka Klára Spilková průměrné kolo. Pět birdie, čtyři bogey a jedno double bogey dalo 73 ran a 90. místo pořadí (+1). Cut pro druhé kolo je o dvě rány výš, na hodnotě -1.

Vede Francouzka Celine Boutier (-8). O druhé místo (-7) se dělí Uriel, JY Ko, NY Choi, Thomas a Madsen.
Nelly Korda je na 18. místě (-4). Jessica Korda hraje první turnaj po zranění a je o ránu zpět na 25. místě (-3).

Další pozice: 7. Ciganda, SY Park, Phatlum (-6), 12. Lydia Ko, Mirim Lee, Henderson (-5), 18. Yang (-4), 25. M.Jutanugarn, Inbee Park (-3), 25. Oh (-3), 46. lin, A.Jutanugarn, Nomura (-2),  73. Chun, Tseng (E), 90. Rozsa, Gal, Reid, Hull, Pace  (+1), 111. Van Dam, Davies, Gabsa (+2), 128. Ardina (+3).

Leaderboard

Skorkarta Spilkové 1. kolo

SpilkovaBankHope2019_1k

.

Klára Spilková

Klára Spilková

Úvod
Třetí turnaj premiérové sezóny v LPGA čeká Kláru Spilkovou v arizonském Phoenixu. Je velmi dobře obsazen. Hrají obhájkyně loňského vítězství Inbee Park, SH Park, sestry Korda, sestry Jutanugarn, Minjee Lee, Ji, Reid, Ciganda, Masson, Feng, Henderson, Hull, Lydia Ko, JY Ko, Tseng, Gal, Van Dam, Creamer, Matthew. Neúčastní se zraněná Lexi Thompson a čerstvě zasnoubená Michelle Wie.
Jessica a Nelly Korda, Sandra Gal a Klára Spilková spolu mohou hovořit česky.

Se Sandrou Gal si Klára zatrénovala před Phoenixem na svém nynějším domovském hřišti Concession Club na Floridě. Hrály spolu dvě cvičná kola. Kromě toho se čtyřiadvacetiletá hráčka věnovala intenzivnímu tréninku především krátké hry a také hry z bunkerů pod vedením kouče Lukáše Martince, který za ní přiletěl na týden „domů“ do Sarasoty.

„Celkem jsem na Floridě trénovala dva týdny. Zaměřili jsme se na všechny aspekty hry, nic jsme nevynechali. Chodili jsme i hodně na hřiště, a to bylo přesně, co jsem před turnajem ve Phoenixu potřebovala,“ uvedla Klára Spilková už z dějiště Bank of Hope Founders Cup, kde si v úterý zahrála poprvé cvičné kolo. „Hřiště je krásné. Má rychlé a tvrdé greeny, což je v tomto podnebí normální. Samozřejmě všude kolem je spousta kaktusů. Phoenix má neopakovatelnou atmosféru. Na turnaj se těším, je to vlastně taková malá americká premiéra, když tu hraji poprvé jako členka LPGA,“

Hřiště Wildfire GC má par 72 a délku 6.105 metrů. Dotace turnaje je 1,5 milionu dolarů. Loni zvítězila Korejka Inbee Park.

Spilková vstoupí do turnaje  ze 117. místa žebříčku LPGA  Race to Globe a z 315. místa světového žebříčku Women’s World Golf Rankings.

Do prvního kola vykročí ve čtvrtek ve 20:17 našeho času ve flightu s Filipínkou Dottie Ardina a Australankou Su Oh.

Turnaj vysílá český Golfchannel. Přenos prvního kola začne ve čtvrtek ve 23:00, takže je šance uvidět Spilkovou na druhé devítce.

Leaderboard

Odkazy:     Wildfire GC      Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje .

.