Spilková devátá na Lacoste Open de France

07.10.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Klara-Smile

Klára Spilková

Ladies European Tour – Lacoste Ladies Open de France, Saint Jean de Luz, Francie (5. – 8.10.2017)

Neděle – 4. kolo
Čtvrté kolo začala Spilková opatrně osmi pary. Až na deváté a desáté jamce přišly první birdie, které ovšem hned smazala dvěma bogey na jedenáctce a dvanáctce. Díky birdie na patnáctce se Spilková vrátila pod par. Na závěr však přišly dvě bogey na šestnáctce a osmnáctce. Spilková uzavřela poslední kolo výsledkem 71 ran, jednu na par. Ztratila několik pozic, přesto však zůstala  v Top 10. Skončila na 9. místě (-5).
Po vítězství v Maroku je to druhé nejlepší umístění sezóny na Ladies European Tour 2017. Za umístění obdržela prémii 5.550 Eur a zůstává na 11. místě žebříčku LET. Na turnaj si Spilková půjčila kedíka Šideri Váňové Martina Konečného.

„Jako vždy děkuji za úžasnou podporu všem,“ děkuje svým fanouškům Spilková na Facebooku. “ Druhé kolo nám zrušili a proto jsme v sobotu i v neděli dohrávali tři kola. Byl to golfový maraton ale stálo to za to. Deváté místo ve Francii mi udělalo velkou radost i přesto, že tam dnes na poslední devítce moc puttů nespadlo. Asi si je schovávám na kvalifikaci na LPGA, kam letím už v sobotu,“ píše česká hráčka.

Zvítězila Američanka Cristie Kerr (-17). Poslední kolo hrála na jistotu. Od jedničky do čtrnáctky  zapisovala samé pary. Až na patnáctce přišlo birdie,  ale následovaly další tři pary a Kerr uzavřela turnaj kolem za 69 ran, jednu po par.

Fantastickou stíhací jízdu předvedla Číňanka Xiu Lin. Na první dvou jamkách sice nastřádala dvě bogey, pak ale osm birdie a snížila náskok vedoucí hráčky z devíti ran na čtyři. Získala druhém místo (-13).

Skokankou kola je domácí hráčka Agathe Sauzon. Jeden eagle a pět birdie, 63 ran, jí katapultovalo z třetí desítky do Top 10 na 6. místo (-6).

Nyní má Ladies European Tour měsíční pauzu. Další turnaj se hraje v Indii. Hero Womens Indian Open se uskuteční 10. – 11.listopadu.

Spilková bude od 16. do 22. října hrát druhou kvalifikaci na LPGA ve floridském Venice. Setká se tam s Karolínou Vlčkovou, která do 2. stage prošla před měsícem v Rancho Mirage.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – poslední kolo

ScoreCsrdKSLAcoeste17_4k

Konečné Top 10

VyslLacoste17_4kb

 

.

KSLacoste173kTJ129

Klára Spilková – 3. kolo

Neděle – dohrávka 3. kola
Spilková dohrála třetí kolo s plnou parádou. Po sobotních devíti jamkách se třemi bogey a dvěma birdie zkompletovala kolo v neděli ráno druhou devítkou s čistými třemi birdie. V součtu má třetí kolo s pěti birdie a třemi bogey, 68 ran, dvě rány pod par. Celkové skore Spilkové je nyní -6 a zůstává  v Top 10 na  6. místě.

Vedoucí hráčka Cristie Kerr nezačala  třetí kolo dobře. V sobotním přerušeném kole byla po osmičce dvě rány nad parem. V nedělní dohrávce však přidala dvě birdie a kolo zakončila eaglem. S celkovým skóre -16 má obrovský náskok devíti ran na druhé Holanďanku Van Dam a Finku Ursulu Wikstrom (obě -7). S jistotou si kráčí pro titul.

 Leaderboard

Skorkarta Kláry Spilkové – 3. kolo

ScoreCsrdKSLAcoeste17_3khot

Top 10 třetího kola

VyslLacoste17_3k

.

37290280760_fa63e20a3c_k

Klára Spilková

Sobota – 3. kolo přerušeno
Klára Spilková nastupovala do třetího kola pozdě odpoledne a podle předpokladu se kolo nepodařilo dohrát. Přerušila po první devítce, kterou hrála se třemi bogey a dvěma birdie, jednu ránu nad par. Přenocuje na 12. místě (-3).

Stále vede Američanka Cristie Kerr, přestože se jí ve třetím kole moc nedaří. Po osmi jamkách je dvě rány nad par a celkové skore jí kleslo na -12.

Leaderbooard

Skorkarta Kláry Spilkové – nedohrané 3. kolo

ScoreCsrdKSLAcoeste17_2kned

23659463748_db3f522f8c_k

Klára Spilková

Sobota – dohrávka 2. kola
Voda opadla, vysvitlo sluníčko. Klára Spilková dohrávala v sobotu celé druhé kolo a začala skvěle. Po šesti parech za sebou přišel na sedmé jamce první berdík a za ním další dva pary. V půlce kola byla česká hráčka jednu ránu pod parem. Druhá devítka byla pestřejší. Tři bogey a dvě birdie  dala konečný výsledek kola Even Par.
S celkovým součtem -4 se Spilková drží v první desítce, na 7. místě.

Vede  Cristie Kerr (-14) před Hoanďankou Van Dam (-8) a Francouzkou Matildou Claisse (-7).

Další pozice: 7. Boineau (-4), 11. Boulden (-3), 15. Nocera, Dimmock (-2), 23. Dreher, Allen (-1),  29.- Cowan, Pace (E), 40. Hall (+1), 44. Maclaren (+2),
Cutem neprošly: T. Johnson, Boqvist, Wessberg, Lindner, Booth, Itturios, Gilly, Andre.

Do třetího kola nastupuje Spilková ještě dnes, v 16:55.

Leaderboard

Skorkarta Klára Spilkové – 2. kolo

ScoreCsrdKSLAcoeste17_2k

.Top 10 druhého kola

VyslLacoste17_2k

..

Pátek – 2. kolo přerušeno
Po prudkém ranním dešti bylo druhé kolo před polednem přerušeno pro nehratelné hřiště s mnoha zaplavenými greeny. Spilková zatím neodstartovala.

Leaderboard.

.

SpilkovaLacoster17_1kTJ

Klára Spilková – 1. kolo

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková odehrála skvělou první devítku. Startovala z 1. odpaliště. Na dvojce, čtyřce a devítce jamce hrála  birdie a v půlce kola byl tři údery pod par. V druhé devítce přidala dvě birdie a jedno bogey. Začátek Lacoste Ladies Open de France jí vyšel velmi dobře. S celkovým skore -4 je na 8. místě výsledkové listiny.

 Vede Američanka Cristie Kerr. Zahrála čistých osm birdie, 62 ran, osm pod par.

Další pozice: 2. Dreher, Sanz Barrio, Dimmock (-5), 87. Belen, Skarpnord (-4), 11. Derrey, Hall (-3), 16. Nocera, Muňoz, Clyburn, Cowan, Boineau (-2), 29. Hall, Allen, Pace, Maclaren, Schaeffer (-1), 38. Boulden (E), 55. Gilly, Booth (+2), 63. Itturios (+3), 70. Lindner (+4), 77. Andre (+8).

Většina hráček bude hrát první dvě kola v bílém, barvě boje proti rakovině a za každé birdie věnuje pět euro Nadaci Arctic, blízké Kasandře Kirkland, zesnulé v dubnu právě na tuto zhoubnou nemoc.

„Tento víkend to není o výsledcích,“ píše na Facebooku česká hráčka Klára Spilková.“Všechny budeme hrát na oslavu života  naší dobré kamarádky Cassandry Kirkland, která nás letos opustila. Byla to veliká bojovnice a byla nám obrovským příkladem. Chybíš nám Cass, ale víme, že jsi tento víkend s námi.“

Do druhé kola vyjde Spilková v pátek ve 12:18 ve společnosti Francouzky Gwladys Nocera a Angličanky Georgie Hall.

Leaderboard

Skorkarta Klára Spilkové – 1. kolo

ScoreCsrdKSLAcoeste17_1k

29518747323_669295f6d6_k

Spilková na Open de France 2016

Úvod
Česká profesionálka Klára Spilková se posedmé v kariéře účastní francouzského ženského šampionátu Lacoste Ladies Open de France.
Ze šesti předchozích startů prošla cutem dvakrát. Nejlepšího umístění dosáhla předloni, kdy se s kedíkem Zuzanou Kamasovou umístila na krásném 7. místě (-5). Loni cutem neprošla.

Francouzské mistrovství se koná opět v Saint Jean de Luz na břehu Biskajského zálivu, nedaleko letoviska Biarritz. Řeka La Nivelle se tam vlévá do severního Atlantiku.

Turnaj je skvěle obsazen. Přihlášeny jsou Allen, Pace, Nocera, Muňoz, Parker, Boineau, Itturios, Hall, Gilly, Maclaren, Andre, Kerr, Cowan, Dimmock a další skvělé hráčky LET.

Hraje se na hřišti Golf de Chantaco s parem 70 a délkou 5.489 metrů.
Dotace turnaje je 250.000 Eur. Loni zvítězila Američanka Beth Allen (-14).

Spilková do turnaje vstoupí z 11. pozice žebříčku Order of Merit.

Na Lacoste Ladies Open de France bude působit také český mezinárodní rozhodčí Michael Jon.

 

Odkazy:  Golf de Chantaco   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje    Loňské zpravodajství   Stránky Kláry Spilkové   Facebook Kláry Spilkové   Instagram Kláry Spilkové

*