Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Spilková na KPMG Womens PGA Champiosnhip

27.06.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Klára Spilková

Klára Spilková

LPGA Tour – KPMG Womens PGA Champiosnhip, Kildeer, Illinois, USA (28.6. 1.7.2018, -7 hodin)

Pátek – 2. kolo
Klára Spilková se mezi světovou elitou ženského golfu neprosadila. V druhém kole zopakovala výsledek 77 úderů, pět nad par. Výsledek složila ze dvou birdie, pěti bogey a jednoho double bogey.
Začínala na 10. odpališti a nejhorší si zažila v první devítce, ve které hrála všech pět bogey i to double bogey. Bojovala v druhé devítce,  kde uhrála dvě birdie, které však už jenom zkorigovaly výsledek na +5.  Zůstala sedm ran za hranicí cutu a v turnaji skončila.

“Mrzí mě, že se mi nepodařilo postoupit cutem na majoru,“ lituje Spilková. „Na první devítce hodně foukalo a bylo pro mě těžké najít rytmus. Dala jsem pár bogey a na osmnáctce skončil drajv ve vodě. Druhou devítku jsem hrála mnohem více uvolněně. Hrálo se mi dobře, měla jsem šance na birdie. V neděli se přesouvám na hřiště, kde se v pondělí hraje kvalifikace o další turnaj LPGA.”

Vedou Korejka So Yeon Ryu, Kanaďanka Brooke Henderson a další Korejka Yung Hyun Park, všechny se skore -6.
Jessica Korda je na 12. místě (-2), Nelly Korda na 64. místě (+3) a Lexi Thompson na 36. pozici (+1).

Další pozice: 4. Ciganda (-5), 5. Lydia Ko, M.Jutanugarn(-4), 12. Kang (-2), 21. Hull (-1), 36. A.Jutanugarn, Wie, Reid, JY Ko (+1), 54. Feng, Hall (+2), 54. S.Lewis, Woods (+2), 64. Masson (+3).
Cutem neprošly:  Sobron, Chun, Lin, Nordqvist, Tseng, Matthew, Munoz, Parker, Davies.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 2. kolo

SC2kb

Sestřih 2. kola

.

Klára Spilková

Klára Spilková

Čtvrtek – 1. kolo
Spilkové první kolo nesedlo. Až do sedmé jamky šla v paru, než na osmičce přišlo triple boegy, následované bogey na devítce. V půlce kola byla čtyři nad. V druhé devítce chodily střídavě birdie a bogey, ale kolo uzavřela double bogey. Celkem 77 ran, pět na par a je z toho 132. místo (+5). Spilková bude muset v druhém kole hodně dohánět. Hranice cutu jr aktuálně na Even par.

„Dnes jsem pokazila dvě rány, na osmičce (triple bogey) a na poslední jamce (double bogey), kde jsem zahrála pětkou železem do vody, “ řekla po hře Spilková. „Jinak jsem se držela a dala do toho vše. Mrzí mě to, protože výsledek moc neodpovídá tomu, jak hraju. Šla jsem ještě trénovat, pak už jsem odpočívala a zítra do toho půjdu znovu naplno.“

Úvodním kolem prošla nejlépe Korejka Sung Hyun Park (-6). Výsledek 66 ran sestavila z šesti čistých birdie. Na druhém místě (-5) jsou Jessica Korda, Brooke Henderson, Brittany Altomare a Jay Marie Green.

Lexi Thompson je po prvním dni na 51. pozici (E), Nelly Korda na 86. místě (+2).

Další pozice: 6. Hull , M.Jutanugrn (-4), 10. Ryu (-3), 15. S.Lewis, Ciganda, Lin (-2), 32. Linciome, Masson, Reid, Wie (-1), 51. A.Jutanugarn, Thomspon, Hall (E), 71. Madsen, Inbee Park (+1), 86. Tseng, Ko (+2), 108. Woods (+3), 120. Parker, Hedwall (+4), 132. Nordqvist (+5), 146. Davies(+8).

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 1. kolo

SC1k

.

logoKPMGPAGÚvod
Potřetí v kariéře se Klára Spilková účastní turnaje KPMG Womens PGA Champiosnhip. Pozvánku obdržela jako členka globáního týmu KPMG. Loni zde obsadila 70. místo.
Turnaj je třetím z pěti letošních majorů LPGA, což znamená špičkové obsazení a vysoké Prize Money.
Ze světové špičky nechybí nikdo. Hrát Budou Inbee Park, Thompson, sestry Jutanugarn, sestry Korda, Wie, Ciganda, Ryu a další hráčky všech žebříčků.

Hraje se na hřišti Kemper Lakes GC s parem 72 a délkou 6.144 metrů.
„Hřiště je krásné, parkové. Hodně tu teď pršelo, takže je podmáčené. Některé jamky jsou užší a ty poslední tři jsou vodní,“ uvedla Klára Spilková.

Spilková startuje ve čtvrtek z jedničky odpaliště v 16:10 našeho času ve flightu s Katerine Kirk a Amy Yang.
„Na první kolo se těším. Vím, že jsem v přípravě udělala maximum a cítím se klidně,“ uvedla Klára Spilková, pro kterou je to letos celkově čtvrtý americký start, třetí na LPGA a druhý major po US Women´s Open, kde neprošla cutem.

Dotace turnaje je 3,65 milionu dolarů. Loňské vítězství bude obhajovat Američanka Danielle Kang (-13).

Leaderboard

Odkazy:   Kemper Lakes GC     Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje    Stránky Spilkové   Facebook Spilkové   Instagram Spilkové