obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Evian – vítězí Ko, Spilková 55.

10.09.2015 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
KoEvian15Winner

Lydia Ko

LPGA, LET – Evian Championship – Evian Les Bains, Francie (10. – 13.9.2015)

Neděle – poslední kolo
Česká profesionálka Klára Spilková získala 55. místo na prvním majoru své kariéry, ve kterém prošla cutem. Takové umístění mezi nejlepšími hráčkami světa je pronikavým úspěchem. Spilková je o další krok vpředu ve svém pochodu mezi světovou elitu.
V posledním kole hrála opět 73 úderů, dvě rány nad par.  Tentokrát zapsala šest bogey a čtyři birdie. Měla lepší druhou devítku. V té první hrála čtyři bogey a jediné birdie, v té druhé dvě bogey a tři birdie.

Zvítězila osmnáctiletá Novozélanďanka Lydia Ko (-16) a stala se nejmladší vítězkou majoru. Zaútočila ze třetího místa výsledkem 63 úderů a předstihla druhou Lexi Thompson (-10) o šest úderů.Třetí místo (-8) získala Číňanka Shanshan Feng.
Další umístění: 6. Pace (-6), 8. I.B.Park (-5), 11. Broch Larsen (-4), 16. Lewis, Wie (-3), 34. Pettersen (+2), 64. Nocera, Allen (+10).

„Poslední dvě kola mi nevyšla přesně podle plánu, ale rozhodně bylo náročné na tomto hřišti udržet vyrovnanou a skvělou hru po všechny čtyři kola. Budu se opakovat, ale mám opravdu obrovskou radost z toho, že jsem postoupila cutem a jako bonus jsem si mohla zahrát finálová kola. Jdu po maličkých krůčkách až k vytouženému vítězství, které na mě stále čeká. Tento týden pro mě byl jeden z těch větších a důležitých kroků. Mám radost ze své hry, zvlášť když to mohu porovnat s nejlepšími hráčkami světa ….nejsem tak daleko od výborných výsledků,“ popisuje své pocity z turnaje nejlepší česká hráčka Klára Spilková.

Spilková obdržela za 55. místo odměnu 8.886 eur a polepšila si o čtyři příčky žebříčku. Nyní je na 25. místě Order of Merit Ladies European Tour.

Příštím turnajem české hráčky je Lacoste Ladies Open de France, který se uskuteční v Golf de Chantaco od 24. do 27. září.

Konečné Top 10:

VyslEvian2015_4kb

SpilkovaEvian3kTJ

Klára Spilková – 3. kolo

Sobota – 3. kolo

Ve třetím kole hrála Spilková 73 úderů. Skore má velmi členité, bogey střídala birdie, parů bylo tentokrát daleko méně. Česká hráčka zapsala pět birdie, pět bogey a poslední jamku si okořenila double bogey. Celkem 73 ran, dvě nad par. S celkovým skore +5 po třech kolech se odsunula do šesté desítky pořadí.

V čele je Korejka Mi Hyang Lee (-10). Ovšem na dostřel jediného úderu je Američanka Lexi Thompson, která ve třetím kole zahrála podruhé 66 úderů. O dvě rány zpět jsou za vedoucí hráčkou Lydia Ko a Morgan Pressel (-8), které dělí třetí příčku.
Další pozice: 5. Larsen, Feng (-7), 10. Pace (-5), 12. Hull (-3), 16. Wie (-2), 29. Lewis (E), 41. Ai Miyazato, Gal (+3), 46. Ryu, Davies, Nocera (+4), 51. Ciganda, Spilková, Allen (+5), 63. Pettersen (+6), 65. Matthew (+7), 73. Ch.Kim (+9).

Do posledního kola vyrazí česká hráčka v neděli v 9:18 ve společnosti Španělky Carloty Cigandy a irské amatérky Leony Maguire.

Top 10 třetího kola:

VyslEvian2015_3kb

.

KlaraZuzaka

Klára Spilková a Zuzana Kamasová

Pátek – 2. kolo
Spilková dnes startovala z desítky a hrála velmi dobře. První tři jamky hrála v paru, první birdie přišlo na čtvrté jamce. Od páté jamky hrála jedenáct parů, na šestnácté jamce přišlo bogey. Kolo zakončila berdíkem na poslední jamce. Hrála celkem 70 úderů (-1), dvě birdie, jedno bogey, o pět ran lépe než v prvním kole. Přenocuje na 45. pozici, celkové skore má +3 a prošla cutem na prvním majoru své kariéry.
Vede Korejka My Hyang Lee (-9) před Američankou Morgan Pressell (-8) a Dánkou Nicole Broch Larsen  (-7). Vedoucí hráčka prvního kola Lexi Thompson hrála o šest ran hůře a odsunula se na 5. pozici (-4).
Z dalších česky mluvících hráček je Sandra Gal na 23. místě (E) a Jessica Korda neprošla cutem.

Další pozice:  4. Feng (-6) , 5. Thompson, Ko (-4),  11. Lin (-3), 15. Hull (-2), 20. IB Park, Wie  (-1), 23. Nocera, Gal (E), 32. Pace, Lewis (+1), 45. Ryu, Ciganda, Matthew (+3), 68. Davies (+5).
Cutem neprošly: Martin, Lincicome, Hedwall, Korda, Masson, Recari, Artis, Creamer, Mozo, Chen.

„První kolo na Evianu začalo velice zajímavě,“ píše z Evian les Bains Spilková.“Bylo pro mě těžké najít správný rytmus i kvůli tomu, že prvních šest jamek je tu velice náročných. Po těchto jamkách jsem se zklidnila a hrála jsem úžasný golf, bohužel jsem tam nezavěsila žádné birdie,“ popsala první kolo. „Dnes jsem navázala na hru z prvního kola a hrála jsem velice solidně. Dlouhé putty mi tam nepadaly, ale všechny záchranné, krátké a důležité putty mi tam spadly. Mám obrovskou radost, protože toto hřiště je velice psychicky náročné a protože si plním svůj sen. Teď mě čekají dvě důležité kola, tak držte palce,“ těší se na pokračování Evianu česká hráčka.

Do třetího kola vyjde v sobotu v 9:54 spolu s Thajkou Thidapa Suwannapura.

Top 10 druhého kola:

VyslEvian2015_2k

.

Drivesolei

Klára Spilková

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková začala první kolo špatně. Na prvních šesti jamkách nasbírala čtyři bogey. Dalších dvanáct jamek už hrála jenom pary. Po osmnácti jamkách skončila čtyři údery nad parem. Skore 75 ran (+4) znamená umístění na 80. příčce pořadí, jednu ránu za aktuální hranicí předpokládaného cutu. Stejnou pozici se Spilkovou dělí Jessica Korda, Suzann Pettersen, Ai Miyazato, Michelle Wie a  Cristie Kerr.

Vede Američanka Lexi Thompson (-5). Na prvních šesti jamkách nasbírala tři birdie a jedno eagle a pak už hrála podobně  jako Spilková dvanáct parů.  První příčku s ní sdílí Korejka Mi Hyang Lee.

Další pozice: 6. Larsen, Feng, Allen (-3), 12. Ko, Hedwall, Pressell (-2), 17. Hull (-1), 26. Gal, Webb, Pace (e), 40. Maguire (a), Artis, IB Park Matthew, Ryu, Nocera (+1), 56. Davies, Ch.Kim, Ciganda (+2), 70. Creamer, Tseng (+3), 80. Spilková, Mozo, Ai Miyazato, Wie, Kerr, Korda, Pettersen (+4), 102. Reid (+6), 119. Gulbis (+10).

Do pátečního kola vyrazí Spilková se Španělkou Belen Mozo a Irkou Leonou Maguire v 12:36 z desátého odpaliště.

Top 10 prvního kola:

VyslEvian2015_k

.

SpilkovaEvian15Vod3a

Klára Spilková

Úterý – dva dny před turnajem
Česká hráčka je už v místě konání turnaje a má za sebou cvičné kolo se svým caddy Zuzanou Kamasovou. Spilková si účasti na Evian Championship velice cení. „Když se sen stane skutečností“ napsala na svůj Facebookový profil.  Spilková již mnoho let toužila po účasti na „Evianu“ a nyní je v Evian les Bains mezi nejlepšími světovými a evropskými hráčkami.
Ve čtvrtek vyrazí do prvního kola ráno v 07:56 z jedničky odpaliště se Španělkou Belen Mozo a Irkou Leonou Maguire. Se stejnými spoluhráčkami bude startovat v pátek v 12:36 z desátého odpaliště.

Spilkova1

Klára Spilková

Úvod
Když měla Klárka Spilková deset let, byla se na Evian Championship podívat s otcem. Tehdy řekla, že si Evian jednou zahraje. V červnu letošního roku skončila druhá na kvalifikaci a účast na letošním majoru si vybojovala.

Evian Championship je stejně jako British Womens Open společný major turnaj obou ženských sérií – Ladies PGA Tour a European Tour.

Posledního majoru sezóny LPGA se účastní celá světová špička. Na startovní listině najdeme skvělá jména jako jsou  Allen, Artis, Chen, Ciganda, Gulbis, Hedwall, obhájkyně loňského titulu Hyo-Joo Kim. Kim, Ko, sedm hráček s příjmením Lee, Lewis, Masson, Matthew, obě Miyazato, Nocera, Pace, IB Park, Pettersen, Reid, Thompson, Tseng, Wie a obě česky mluvící hráčky: Jessica Korda a Sandra Gal.

„Hřiště je dlouhé a úzké. Rány do greenu je velice důležité posadit na správnou stranu, protože greeny jsou velmi boulovaté a těžké,“ popisuje zkušenost z červnové kvalifikace v Evian Golf Clubu česká hráčka. Hřiště má par 71.

Dotace turnaje je 2,45 milionů euro, v přepočtu více jak 66 milionů českých korun.

Spilková vstoupí do turnaje z 29. pozice žebříčku LET a  236. místa světového žebříčku Rolex Rankings.

Bag Kláry Spilkové bude tentokrát nosit slovenská hráčka Zuzana Kamasová. Dalším Čechem na Evian Masters je mezinárodní rozhodčí Michael Jon.

Odkazy: … Evian GCHřiště na satelitní mapěStránky turnajeStránky Kláry SpilkovéFacebook Kláry Spilkové

.

 

.