Spilková na Womens British Open

31.07.2015 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Majak43LGU, LPGA a LET – Ricoh Womens British Open, Turnberry, Skotsko (30.7. – 2.8.2015, časový posun -1 hodina)

Pátek – 2. kolo
Druhé kolo se Spilkové tragicky nepodařilo. Zahrála 85 ran, o šestnáct ran hůře než v prvním kole. Nezahrála jediné birdie a kolo skončila třináct ran nad parem. Ve skorkartě má v první devítce zapsáno čistých šest bogey, v druhé devítce jedno bogey, jedno dvojité bogey na 15. jamce a jedno čtyřbogey na 16. jamce. Je to druhý nejhorší výsledek její profesionální kariéry.
Celkové skore +10 jí odsunulo do druhé stovky pořadí, daleko za hranici  cutu. Česká hráčka na britském mistrovství končí.

Spilková neprošla cutem na Ricoh Womens British Open potřetí  a podruhé zde zahrála skore začínající osmičkou. Poprvé to bylo loni v druhém kole.

„Během druhého kola začalo pršet vodorovně, hned na druhé jamce a v průběhu celého dne se počasí zhoršovalo. Foukal úplně opačný vítr než předcházející dny a hřiště, které jsme doposud hrály, bylo najednou úplně jiné. Myslím, že bylo tak 7°C, čas naší hry trval 6 hodin a do klubovny jsme docházely skoro za tmy. Musím říct, že to byla ta nejtěžší zkouška, kterou jsem kdy na golfovém hřišti zažila. Bylo to velice těžké nejen herně, ale i psychicky. Na příklad jamku číslo 16 jsem hrála první den – drive a wedge do greenu. V druhém kole to byl drive, trojka dřevo a wedge do greenu, “ popisuje Klára Spilková průběh druhého kola.

„Dnes to byl zlý sen… Za chvíli to rozdýchám a jede se na novo,“ uvedla si Spilková na svém FB profilu.

Vede Norka Suzann Pettersen (-7). Dnes hrála 69 úderů, složených pěti birdie a jednoho bogey.

Cutem neprošly: Pressell, Davies, Korda, Creamer, Allen, Andre, Gulbis, Jutanugarn, Phatlum, Webb, Hudson, Masson, Ciganda.

Obrázky z Turnberry ukazují hráčky ve svetrech s kulichy a silný vítr, který napíná praporky jamkových tyčí. Výsledky většiny hráček jsou o mnoho ran vyšší než v prvním kole. Vedoucí hráčka prvního kola Korejka Hyo-Joo Kim se zhoršila o třináct úderů, Ryu o pět úderů, Lydia Ko o pět úderů, Nocera o pět úderů, Lewis o pět úderů, Korda o šest úderů, Creamer o osm úderů, Davies o šest úderů, a tak podobně.

Top 10 druhého kola:

VyslWomenBritishOpen15_2k

.

KSBritish15_1k_01

Klára Spilková – 1. kolo

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková British Open odstartovala velmi dobře. Začala bogey na jedničce, které napravila berdíkem na třetí jamce. Přišlo další bogey na páté jamce, které opět napravila berdíkem na sedmé  jamce. Od osmé do šestnácté jamky hrála samé pary a na závěr přidala eagle na sedmnáctce a berdíka na osmnáctce. Hrála 69 ran (-3) a přenocuje na 14. místě spolu se světovou jedničkou Inbee Park.

V čele je Korejka Hyo-Joo Kim s jedním eagle a pěti birdie (-7). Ve velikém stylu nastoupila do turnaje také osmnáctiletá světová dvojka Novozélanďanka Lydia Ko. Na osmnácti jamkách nasázela sedm berdíků a jediné bogey a je na druhé pozici (-6). Druhou pozici sdílí s Američankou Cristie Kerr.

Další pořadí: 6. M. Miyazato, Parker, Pettersen (-4),  14. I.B.Park, Nordqvist, Broch Larsen (-3),  23. Nocera, Martin, Lewis (-2), 37. Thompson, Ch. Kim, Jutanugarn, Creamer, Mattehew, Feng, Boulden, Skarpnord, Keating (-1), 53. Ai. Miyazato, Davies, Korda, Choi (E), 80. Gulbis, Hedwall, Hull, Balikoeva (+1), 93. Pressel, Gal, Ciganda (+2), 106. Lincicome, Phatlum, Allen, Pace (+3), 117. Wie, Clyburn (+4), 129. Plucksataporn (+5), 136. Masson, Hudson (+7).

„Počasí během prvního kola bylo proměnlivé, ale příjemné. Pofukoval vítr a až na dva nevydařené drivy, které skončily v bunkrech, jsem hrála velice dobře a solidně. Čekala jsem na birdie celou druhou devítku a trpělivě si vytvářela šance ke skórování. Na 17. jamce přišla úžasná odměna v podobě eaglu, po proměně čtyřmetrového puttu a na poslední jamce birdie,“ popsal první kolo Spilková.

Do druhého kola odstartuje Spilková v pátek, ve 14:49 našeho času opět ve flightu s Korejkami Na Yeon Choi, a Mi Hyang Lee.

Top 10 prvního koĺa:

VyslWomenBritishOpen15_1k

.

image3
Klára Spilková a Zuzana Kamasová

Středa – den před turnajem
Česká profesionálka Klára Spilková má za sebou v Turnberry cvičná kola a uvítací ceremoniál. Ve čtvrtek začíná v nejsilnější možné konkurenci bojovat o úspěch své třetí účasti na Womens British Open. Jako caddy jí bude asistovat zkušená hráčka Slovenka Zuzana Kamasová.
První dvě kola jde Spilková s Korejkami Na Yeon Choi, aktuální světovou devítkou a Mi Hyang Lee, aktuální 30. světovou hráčkou. Ve čtvrtek startují v 10:04 a v pátek ve 14:49 našeho času.

.

SpilkovaKlara201502

Klára Spilková

Úvod
Ricoh Women´s British Open je prestižní turnaj pořádný anglickou Ladies Golf Union. Je major turnajem sérií Ladies PGA Tour a Ladies European Tour.

Spilkové se zde loni nedařilo, po dvou kolech 77,80 (+13) neprošla cutem. Letos obdržela hrací kartu díky skvělému čtvrtému místu na Scottish Open a nemusela absolvovat kvalifikaci.

Obsazení turnaje je nejlepší možné. Je přihlášena kompletní špička LPGA v čele s InBee Park, Stacy Lewis a Lydií Ko. Z evropského Top 10 v čele s Gwladys Nocera, Melissou Reid a Rebeccou Artis také nechybí nikdo. Dále hrají Tseng, Wie, Davies, Creamer, Gulbis, Keating, Ciganda, Matthew, Masson, Hedwall, Skarpnord a česky mluvící hráčky Jessica Korda a Sandra Gal.
Z pondělní kvalifikace přišly Simon, Hall, Balikoeva, Booth, Hudson, Blomqvist a překvapivě dvě amatérky: Němka Mertens a Švédka Strom.

Hraje se na hřišti Ailsa Course s legendárním majákem v pozadí. Hřiště leží na pobřeží zálivu Firth of Clyde v jihozápadním Skotsku. Má standardní par 70 a délku 6.587 metrů

Dotace turnaje je 3 miliony dolarů, z nichž na vítězku čeká částka 474.575 dolarů. Obhajuje Američanka Mo Martin.

Spilková vstoupí do turnaje z 24. místa žebříčku LET.
Na hřišti se bude opět pohybovat český mezinárodní rozhodčí Michael Jon.

Odkazy: … Trump Turnberry AilsaHřiště na satelitní mapěStránky turnaje … Loňské zpravodajství …  Stránky SpilkovéFacebook Spilkové

*