Spilková na Womens Australian Open 2019 – zvítězila Nelly Korda

17.02.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Nelly Korda

Nelly Korda

LPGA – ISPS Handa Womens Australian Open, Adelaide, Austrálie (14. – 17.2.2019, +9,5 hod)

Neděle – finálové kolo
Poslední kolo bylo exhibicí Nelly Korda. S výjimkou bogey na 9. a 15. jamce sázela berdíka za berdíkem. Bylo jich celkem sedm. Na třinácté jamce už měla náskok šesti ran na druhou v pořadí.
Exhibice se trochu zadrhla na 15. jamce, kde Korda netrefila fervej a z roughu přestřelila green až na šestnáctou fervej. Bylo z toho druhé bogey. Mocně dotahovala loňská vítězka Jin Young Ko. Hrála čistých osm birdie, přiblížila se až na rozdíl jednoho úderu, ale Korda si náskok pojistila berdíkem na 17. jamce. Zvítězila o dva údery se skore 71,66,67,67 (-17). Obdržela prémii 195.000 dolarů. Je to její druhé vítězství na okruhu LPGA.
Druhé místo obsadila Korejka Jin Youg Ko (-15). Třetí pozici získala tajvanská Číňanka Wei-Ling Hsu (-12).

Další umístění: 4. Nomura (-11), 8. Shadoff (-9), 15. Mirim Lee. M.Jutanugarn (-7), 24. Boutier (-6), 27. Ciganda (-5), 38. Madsen (-3), 38. Webb (-3),  41. A.Jutanugarn (-2), 42. Hull (-1), 68. Pace (+2), 58. Masson, Johnson (+3), 69. Pressel (+9).

KordaHopDateKlan rodiny Kordů uzavřel kruh úspěchů na australské půdě. V roce 1998 zde otec Petr vyhrál tenisové mužské Australian Open, v roce 2012 vyhrála ženské mistrovství v golfu Jessica Korda, loni zde Sebastian Korda vyhrál juniorské tenisové mistrovství a letos se australskou golfovou mistryní stala Nelly. Příjmení  Korda se tak bude na podstavec poháru Womens Australian Open vyrývat podruhé.
„Asi nám svědčí zdejší vzduch,“ řekla Nelly. „Jsem ráda, že jsem se zařadila do klubu,“ usmívala se.

Konečné výsledky

.

.

.

.

Skorkarta Nelly Korda 4. kolo

B1D9.tmpSkoreNelly4k

.

.

Nelly Korda

Nelly Korda

Sobota – 3. kolo
Už bez Spilkové pokračovalo australské ženské mistrovství třetím kolem. Do čela se dostala Američanka Nelly Korda. Hrála sedm birdie a dvě bogey, 67 ran, pět pod par. S celkovým skore -12 vede o tři údery před Japonkou Haru Nomura (-9). Třetí pozici (-8) dělí Korejka Jeoung Lee6, Angličanka Jodi Ewart Shadoff a tajvanská Číňanka Wei-Ling Hsu.

Další pozice:  6. JY Ko (-7), 9. M.Jutanugarn (-6), 18. Webb (-4), 25. Ciganda (-3), 37. Hull (-1), 55. Masson, Matthew (+2), 68. Pace, Pressel (+6).

 Leaderboard

Skorkarta Nelly Korda – 3. kolo

B1D9.tmpSkoreNelly3k

.

SpilkovaTwSymetra

Klára Spilková

Pátek – 2. kolo
Česká hráčka začala druhé kolo báječně. Díky třem birdie snížila po deseti jamkách celkové skore na +2. Na jedenácté jamce však přišel zlom. Zahrála zde bogey. Na čtrnáctce přidala double bogey, na šestnáctce a sedmnáctce další bogey a byla na skore +7. Birdie na poslední jamce upravilo výsledek na konečných 73 ran, jednu nad par a celkem +6. Klára Spilková do víkendových kol nepostoupí, od hranice cutu (+3) je vzdálena tři údery.

V čele jsou Švédka Madelene Sagstrom a tajvanská Číňanka Wei-Ling Hsu (obě -10).
O třetí místo (-7) se dělí Nelly Korda, Haru Nomura a Hannah Green.
Podstatně se zlepšila světová jednička Ariya Jutanugarn. Zažehnala vyřazení, hrála 69 ran a posunula se ze 110. místa o padesátku míst do zóny postupu  na 48. pozici (+1). Bude pokračovat ve víkendových kolech.

Další pozice: 10. Ciganda, M.Jutanugarn, JY Ko  (-4),  17.Hull, Boutier (-3), 26. Mirim Lee (-2), 47. Pace (+1), 48. Masson (+1), 71. Reid (+3).
Cutem neprošly: Lydia Ko,  Skarpnord, He, Hall, Davies, Boulden, Lindberg, Creamer, Oh, Clyburn.

„Začátky sezony jsou pro mě vždy náročné, ale bylo cenné, že jsem do Austrálie odjela,“ uvedla Klára Spilková. „Asi si zatím sama neuvědomuji, jak důležité dva týdny to v mém životě byly a jak pozitivní dopad budou nakonec mít.“
Po australském turné na úvod sezony čeká Kláru nyní měsíční turnajová přestávka. LPGA se přesouvá na dva turnaje do Asie, kde je však omezené pole startujících. Příští start má česká profesionálka naplánován od 21. března na Bank of Hope Founders Cup ve Phoenixu v Arizoně.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 2. kolo

Score2k

4. kolo Nelly Korda

.

Klára Spilková

Klára Spilková

Čtvrtek -1. kolo
Klára Spilková startovala z desátého odpaliště a začala berdíkem. Hned vzápětí ho  na druhé jamce smazala bogey. Další bogey přidala  na šesté jamce. Napravila ho berdíkem na deváté jamce a první devítku tak došla v paru.
V druhé devítce se už nedařilo. Na prvních šesti jamkách hrála tři bogey a na předposlední jamce uteklo double bogey. První kolo uzavřela parem na poslední jamce. V součtu hrála 77 ran, pět nad par a postavila se na 124. místo (+5). Cut pro druhé kolo je aktuálně na +1.

Vedou Angličanka Jodi Ewart Shadoff a Tajvanka Wi-Ling Hsu (obě -7). O třetí místo (-5) se dělí Švédka Madelene Sagstrom, Angličanka Bronte Law a domácí hráčka Karrie Webb.
Nelly Korda hrála 71 ran , jednu pod par a je na 28. místě (-1).
Do turnaje vstoupila špatnou nohou světová jednička Ariya Jutanugarn. Hrála dvě double bogey, dvě bogey a dvě birdie, 76 ran (+4). Je na 110. místě a v druhém kole se musí prokousat mezi 70 nejlepších.

Další pozice: 6. Ciganda, M.Jutanugarn, JY Ko (-4), 17. Reid (-2), 28. Boutier, Masson (-1), 61. He, Creamer, Mirim Lee (+1), 84. Davies (+2), 96. Hull, Skarpnord (+3), 110. A.Jutanugarn (+4), 135. Woods, Tseng (+6).

Do druhého kola vstoupí Spilková ještě dnes večer ve 22:47 našeho času. Startuje z  jedničky odpaliště s Američankou Ryan O´Toole a Thajkou  Thidapa Suwannapura.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 1. kolo

Score1k

 

 

.

Klára Spilková

Klára Spilková

Úvod
Česká profesionálka Klára Spilková se v GC Grange v Adelaide účastní svého druhého turnaje LPGA, ženského mistrovství Austrálie.

Loni tu ještě jako hráčka LET absolvovala na East Course kvalifikaci, ve které neuspěla. Skončila na  36. místě (+3), na mistrovství postupovaly první tři hráčky. „Ve výkonu bohužel nebyla taková lehkost, i když jsem se o ni snažila, ale nakonec jsem na sebe tlačila a pár ran se nepovedlo. Většinou šly doprava. Hřiště bylo hodně úzké a tvrdé a vyžadovalo přesnost, zvlášť v tomto systému hry na jedno kolo,“ ohodnotila tehdy Klára Spilková jednodenní kvalifikaci na největší australský turnaj.

Oproti minulému Vic Open v Melbourne čeká Spilkovou v Adelaide výrazně silnější konkurence. Přihlášeny jsou sestry Jutanugarn, Nelly Korda, Ciganda, Lydia Ko, obhájkyně JY Ko, Tseng, Artis, Matthew, Oh, He, Reid, Pressell nebo Creamer.  Z Melbourne přijely se  Spilkovou vítězka Vic Open Celine Boutier, Mirim Lee, Woods, Lin, Boulden a další kvalitní hráčky. Další tři hráčky přichází z kvalifikace. Jsou to Jenny Haglund, Beth Allen a Karoline Lund.

Mistrovství se odehraje se na hřišti West Course  golfového klubu Grange. Má par 72 a délku 6.079 metrů. Startuje 144 hráček, cut pro druhém kole bude pro 70 nejlepších.

„Hrála jsem tu naposledy při mistrovství světa v roce 2008. Je fajn být zpět na známém místě,“ řekla Klára Spilková z dějiště turnaje. V pondělí jsem hrála cvičných devět jamek, v úterý další devítku a ve středu pro-am,“ rekapitulovala členka globálního týmu KPMG. „Počasí bylo takové hodně divoké, foukal silný vítr, ale na turnajová kola by už mělo být hezky.“

Turnaj má dotaci 1,3 milionu dolarů. Loni získala titul Mistryně Austrálie Korejka Jin Young Ko  (-14).

Klára Spilková startuje do prvního kola ve čtvrtek, v 03:37 našeho času z desítky odpaliště s Američankou Ryan O´Toole a Thajkou  Thidapa Suwannapura.

Turnaj přenáší Golf Channel. První kolo vysílá ve čtvrtek v 03:00, 15:00 a v 15:00.

Leaderboard

Odkazy:  Grange GC   Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje   Loňské zpravodajství

ISPS Handa Australian Womens Open – upoutávka

.

.