Golf Geum obarvení  nové levé 6.12.2018
Golf Geum obarvení od 6. 12. 2018 pravá část
Golf Geum obarvení od 6. 12. 2018 horní část

Spilková na Ladies Scottish Open neprošla

24.07.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Klára Spilková

Klára Spilková

LPGA & Ladies European Tour  –  Aberdeen Standard Investment Ladies Scottish Open, Gullane, Skotsko
(26. – 29.7.2018, -1 hodina)

Pátek – 2. kolo
Spilková se v druhém kole zlepšila o tři údery. Se dvěma birdie a dvěma bogey došla v paru, 71 ran. Polepšila si sice o několik málo míst, ale je na 95. místě, dvě rány za hranicí cutu a v turnaji končí.

Vedoucí hráčkou je i nadále Američanka Tiffany Joh (-13).

Leaderboard

Skorkarat Kláry Spilkové – 2. kolo

SkorkartaSpilkov2k

.

Klára Spilková

Klára Spilková

Čtvrtek – 1. kolo
Po prvním kole je Spilková tři údery nad parem a na 102. pozici. Tři údery nastřádala v první devítce, druhou půlku hrála v paru, celkem 74 úderů.

Vede  Američanka Tiffany Joh, které hřiště Gullane neobyčejně sedlo. Prošla ho s čistými devíti birdie, za rekordních 62 úderů. O druhé místo (-5) se dělí tři Korejky In Kyung Kim, Amy Yang a Jenny Shin.

Další pozice: 5. A. Jutanugarn, Minjee Lee, Hull (-4), 12. Dimmock, Pace (-3), 23. Boulden (-2), 29. Nordqvist, Ciganda (-1), 42. Carmen Alonso, Madsen (-1),65. M.Jutanugarn (-1), 86. Haglund (+2), 118. Wie (+4).

Leaderboard

Skorkarta Kláry Spilkové – 1. kolo

SkorkartaSpilkov1k

.

Klára Spilková

Klára Spilková

Úvod
Týden po mužském Scottish Open proběhne v Gullane ženské mistrovství Skotska. Podruhé se koná jako společný turnaj s LPGA, což znamená vysokou dotaci a účast předních světových hráček.

Hrát budou obě Jutanugarn, které vévodí žebříčku LPGA, Jin Young Ko, Lydia Ko, Ryu, Wie, Ciganda, Hull, Masson a naše Klára Spilková. Vynechávají sestry Korda, Thompson, Inbee Park.

„Před Scottish Open jsem si ještě zahrála na pozvání Gary Player Invitational v Londýně, což byla skvělá akce,“ řekla Klára Spilková, která se na Pro-Am ve Wentworthu sešla a mohla zapózovat s osobnostmi, jako jsou Tom Watson, Padraig Harrington nebo Tom Lehman, všichni bývalí vítězové The Open.

A jak vypadaly týdny před odletem na Britské ostrovy? „Po návratu z LPGA jsem si jela aktivně odpočinout do Vysokých Tater. I nějaká túra byla. Pak mě čekaly akce pro partnery, s Raiffeisenbank na Zbraslavi, s dětmi na Černém Mostě a tak jako každý rok jsem měla to štěstí, že jsem mohla podpořit charitativní turnaj Dobrogolf v Olomouci. Letos se vybralo krásných 75 000 korun pro lokomoční centrum Jitrocel. Dala jsem do dražby markováno z Women´s British Open, kterým jsem markovala v Maroku, a to se nakonec vydražilo za úžasných dvacet tisíc. I nějaká ta slzička ukápla,“ měla radost Klára Spilková.

Českou profesionálku ve Skotsku doprovázejí trenér Lukáš Martinec a caddie Martin Konečný. První kolo startuje ve čtvrtek ve 14:00 našeho času ve flightu s Amy Boulden a Pei-Yun Chen.

Spilková byla loni na Scottish Open úspěšná. Prošla cutem a mezi světovou elitou skončila na 68. místě.

Hřiště Gullane GC má par 71 a délku 5.925 metrů.

Dotace turnaje je 1,5 milionu dolarů. Loni zvítězila Korejka Mi Hyang Lee.

Klára Spilková do turnaje vstupuje z 3. místa žebříčku Order of Merit LET.

V turnaji působí český mezinárodní rozhodčí Michael Jon.

Leaderboard

Odkazy:  Gullane GC    Hřiště na satelitní mapě  Stránky turnaje   Loňské zpravodajství 

 

 

  Hello from @ladies_scottish ⛳️ #practiceday #scotland @gullanegolfclub1882   Příspěvek sdílený Klara Spilkova (@spilkovaklara),

foto Michael Jon, Tristan Jones