Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Estrella Damm – Spilková třiatřicátá

17.09.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Klára Spilková

Klára Spilková

Ladies European Tour –  Estrella Damm Mediterranean Open, Sitges, Barcelona, Španělsko (20. – 23.9.2018)

Neděle – finálové kolo
V posledním kole si Spilková vybrala slabší den a poprvé v turnaji nezahrála pod par. Čtyři birdie, šest bogey a jedno double bogey dalo 75 ran, čtyři nad par a konečné 33. místo pořadí (-6).

S velikým náskokem osmi ran zvítězila Holanďanka Anne Van Dam rekordním skore -26. Podala fantastický výkon 64,64,65,65. Ve čtyřech kolech  zahrála pouhé dvě bogey.
Druhé místo (-18) dělí trojice: Němka Caroline Masson, korejská amatérka  Selin Hyun a Švédka Caroline Hedwall.

Další pořadí: 8. Ciganda (-14), 9. Nordqvist (-13), 13. Sagstrom (-11), 17. Cowan (-10), 23. Jimenez Martin (-8), 28. MacLaren (-7).

„První tři kola se mi hrálo dobře. Hřiště bylo hodně skórovací,“ uvedla Klára, která ve druhém kole zahrála osobní rekord sezony i celkově na tour, skvělých 64 ran, a před finále se dělila o 9. místo.
„Bohužel, nevyšlo mi poslední kolo. Možná jsem moc tlačila na pilu. Hrála jsem riskantně, ale to ke hře patří,“ dodala členka globálního týmu KPMG a Czech Golf Teamu po návratu domů.

Konečné výsledky

Skorkarty Spilkové

SkorkartySpilkovAEstralla18

Sestřih 4. kola

.

Klára Spilková

Klára Spilková

Sobota – 3. kolo
Spilková hrála dobře i ve třetím kole. Pět birdie a  tři bogey daly výsledek 69 ran, dvě po parem a místo v Top 10. Se skore -10 je česká hráčka na 9. místě.

Vedení udržuje Holanďanka Anne Van Dam (-20) s náskokem pěti úderů na druhou Švédku Caroline Hedwall (-15). Na třetím místě se usadila Jihoafričanka Ashlei Buhai (-14).

Další pozice: 5. Ciganda (-11), 13. Nordqvist (-8), 17. Jimenez Martin, MacLaren (-7), 32. Engstrom, Cowan (-5). 

Do nedělního finále vyrazí Spilková z jedničky v 10:53 ve flightu s Francouzkou Celine Herbin a domácí Carlotou Cigandou.

Leaderboard

.Foto Tristan Jones LET

.

Klára Spilková

Klára Spilková

Pátek – 2. kolo
V druhém kole předvedla Klára Spilková co umí. Zahrála čistých sedm birdie, z toho čtyři v řadě, 64 ran, sedm pod par. Celkové skore -8 jí vyneslo do Top 10, na 5. místo.

Opačnou cestou se vydala Šideri Váňová. Po prvním kole tři pod par se od ní v druhém kole golfové štěstí odvrátilo. Po jednom triple bogey, jednom double bogey a jednom bogey byla 12. jamce šest úderů nad parem, celkem +3. Váňová se nevzdávala, na jamkách 13. – 16. silně zabojovala, zahrála tři birdie a podařilo se jí vrátit se na úroveň cutu. Postupu však zabránilo bogey na 17. jamce a Šideri Váňová na turnaji skončila se skore 75 (+1).

S náskokem čtyř úderů vede Holanďanka Anne Van Dam (-14) před Španělkou Carmen Alonso (-10). Třetí pozici (9) dělí Francouzka Celina Herbin a Němka Caroline Masson.

Další pozice: 5. Nordqvist (-8), 11. Hedwall (-6), 15. Engstrom (-5), 21. MacLaren (-4), 25. Ciganda (-3), 42. Jimenéz Martin (-1), 55. Cowan (E).
Cutem neprošly: Kemp, Clyburn, De Pradenne, Banon, Skarpnord, DeRoey, Parker.

Leaderboard

.

 

Šideri Váňová

Šideri Váňová

Čtvrtek – 1. kolo
Dnes se z českých hráček v lepším světle předvedla skvělá Šideri Váňová. Jeden eagle, tři birdie a dvě bogey, znamenají 68 ran, tři pod parem a 15. místo (-3).

Spilková Startovala také z devátého odpaliště (z devátého kvůli posunutému layoutu o tři jamky) a začala berdíkem na druhé jamce. Hned na další ho pokazila bogey a další přidala na osmé jamce. V druhé devítce nechybovala, hrála dvě birdie a kolo skončila s výsledkem 70 ran, jednu pod par. Spilková se usadila na 35. pozici (-1)

Vede Francouzka Celine Herbin fanatickým skore 62 ran (-9) se dvěma eagle a pěti birdie, bez bogey. Na druhém místě je Holanďanka Anne Van Dam (-7), na třetím Skotka Carly Booth (-6).

Další pozice:  5. Cowan, Carmen Alonso (-4), 15. Sobron (-3), 15. Prat, Masson (-3), 28. Jimenez Martin (-2), 35. Nordqvist, Kemp (-1), 68. Boulden, Cowley, Frankish (+1).

Leaderboard

Foto Tristan Jones LET

.

Klára Spilková, Šideri Váňová

Klára Spilková, Šideri Váňová

Úvod
Klára Spilková a Šideri Váňová se v Sitges, jihozápadně od Barcelony, účastní druhého ročníku Estrella Damm Mediterranean Open. Loni se turnaj hrál v dubnu, následně po marockém Lalla Meryem. Sponzor Estrella Damm je nejstarší španělský pivovar, se sídlem v Barceloně.
Turnaj je první ze dvou akcí LET na španělském území a budou se chtít ukázat především domácí hráčky. Nastoupí v plné síle. Hrát budou Ciganda, Jimenéz Martin, Hedberg, Beautel, Muňoz, Sobron, Carmen Alonso, Banon, Prat a Folch.
Dále hrají Nordqvist, Allen, Brewerton, DePradenne, MacLaren, Van Dam, Gal, Cowan, Dimmock, Booth, Hall, Kemp, Cowley, Hedwall, Skarpnord,De Roey.

Váňová do turnaje postoupila z jednodenní kvalifikace.

Během turnaje všichni uctí památku tragicky zesnulé domácí golfistky Celie Barquin přerušením hry a minutou ticha v Pro-Amu a prvním kole. Na počest Celie budou mít hráčky připnutou černou stužku. Barquin byly nalezena bez života na hřišti v americké Iowě. Podlehla důsledkům bezdůvodného napadení bezdomovcem. Barquin je vítězkou letošího European Ladies’ Amateur Championship  v červenci na slovenském Penati.

Club de Golfe Terramar má par 71 a délku 5.663 metrů. Hřiště je rozděleno železniční tratí.
Dotace turnaje je 300.000 Eur. Loni zvítězila Florentyna Parker.

V turnaji působí český mezinárodní rozhodčí Michael Jon.

 

Odkazy:   GC Terrmar    Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje     Loňské zpravodajství