Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Spilková na LPGA Pure Silk Championship 2019 neprošla cutem

26.05.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Bronte Law

Bronte Law

Neděle – finálové kolo
Angličanka Bronte Law zopakovala výsledek 67 z předchozího kola a utekla pronásledovatelkám o dva údery. Se skore -17 zvítězila před trojicí Henderson, Hataoka, Sagstrom (-15).

Jessica Korda zahrála v posledním kole skvělých 67 ran a poskočila na konečné 13. místo (-9). Její sestra Nelly se v posledních dvou kolech nedostala pod par a klesla na 35. místo (5).

Další umístění: 6. Munoz, Ciganda (-13), 11. Masson (-10), 13. Kerr, Tseng (-9), 13. Minjee Lee (-9), 21. Jin Young Ko, Nomura (-8), 26. Lee6 (-7), 43. A.Jutanugarn (-4), 58. M.Jutanugarn (-1).

Konečné výsledky

.

Nasa Hataoka

Nasa Hataoka

Sobota – 3. kolo
Vedou Japonka Nasa Hataoka a Angličanka Bronte Law (-13).
O třetí místo se dělí Brooke Henderson s Američankou Jennifer Song (-12).
Nelly Korda hrála 72 ran, jednu na par vinou double bogey na poslední jamce, do té doby byla v paru. Ustoupila na 14. pozici (-6).
Jessiva Korda hrála v paru, 71 ran a ztratila tři pozice. Je na 25. místě (-5).

Další pozice: 5. Ciganda (-11), 25. Minjee Lee, A.Jutanugarn, JIng Young Ko (-5), 48. M.Jutanugarn (-2).

Leaderboard

Sestřih 3. kola

.

Klara Spilková

Klara Spilková

Pátek – 2. kolo
Turnaj Pure Silk Championship se Kláře Spilkové nevydařil. Přerušila úspěšnou sérii a letos popáté neprošla cutem.
Už v prvním kole se jí nedařilo, došla čtyři údery nad par. Druhé kolo hrála ještě o dvě rány hůře, 77 ran se dvěma double bogey, třemi bogey a jediným birdie. Po dohrání byla na 138. místě (+10), deset ran od hodnoty cutu (E) a tři pozice od konce tabulky. S tím se cutem projít nedá a česká hráčka na Pure Silk skončila.
Vedou Američanky Jacqui Concolino, Jennifer Song a Angličanka Bronte Law (-9).

Nelly Korda je se skore -7  na 6. místě, sestra Jessica je o tři údery zpět na 23. místě (-4). Lexi Thomspon neprošla cutem.

Další pořadí:  4. Ciganda (-8), 6. Hataoka (-7), 9. Nomura (-6), 13. Hull, Henderson (-5), 31. A.Jutanugarn, Jin Youg Ko (-3), 44. Munoz, M.Jutanugarn (-2), 54. IG Chun, HY Park, Minjee Lee (-1), 67. Feng (E).
Cutem neprošly:  Gabsa, Popov, Thomspon, Hall, Van Damm, Haglund, Larsen, Davies, Boutier, He.

Leaderboard

„Moc jsem se na tento turnaj těšila, protože hřiště jsem hrála už minulý rok, je opravdu nádherné a cítila jsem se na něm dobře,“ uvedla 24letá profesionálka, která loni při svém debutu zde cutem prošla. Překážkou k lepšímu skóre se stala hlavně tři double bogey na druhé devítce hřiště, jedno v úvodním kole a dvě v kole druhém. Cut byl na výsledku even par.

„Bohužel mi první den nefungoval driver, ani nenapadaly putty, s nimiž jsem se prala i ve druhém kole,“ popsala Klára Spilková výkon ve Williamsburgu.
V prvním kole zasáhla osm a ve druhém devět fairwayí ze čtrnácti. Zatímco na úvod měla 11 greenů v regulaci, v den cutu jich bylo devět. Celkem zahrála 33 puttů v prvním kole a 31 puttů ve druhém.

„Mrzí mě to. Těším se na týden volna a další přípravy na Floridě a poté mě čekají tři turnaje v řadě za sebou,“ dodala Klára Spilková.

Dalším startem na americkém okruhu bude v týdnu od 3. června turnaj ShopRite LPGA Classic ve státě New Jersey.

Skorkarta Spilkové – 2. kolo

SpilkovaSkorePUSresilk19_2k

Sestřih 2. kola

.

Klára Spilková

Klára Spilková

Čtvrtek – 1. kolo
Spilkové se vstup do turnaje nepovedl. Double bogey, čtyři bogey a dvě birdie, 75 ran, čtyři nad par, poslalo českou hráčku na 122. místo (+4). V druhém kole bude muset hodně zabrat, na aktuální hranici cutu (E)  jí chybějí čtyři údery.

V čele turnaje je trojice hráček se skore -6 Švédka Anna Nordqvist, Angličanka Bronte Law a Američanka Jennifer Song.

Obě sestry Korda jsou na 29. místě se shodným skore -2, obě sestry Jutanugarn jsou na 65. místě se shodným skore Even par.

Další pozice: 4. Henderson (-5), 10. Minjee Lee, Hee Young Park, Hull, Hataoka (-3), 29. Ciganda (-2), 45. In Gee Chun (-1), 65. Munoz, Thompson (E), 122. Feng (+4), 129. Kang (+5).

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 1. kolo

SpilkovaSkorePUSresilk19_1k

Sestřih 1. kola

Úvod
Osmý turnaj své první sezóny v LPGA absolvuje Klára Spilková ve Virginii, na východě Spojených států. Po vlažném startu sezóny se jí poslední tři turnaje daří. Prochází cutem a v těžké konkurenci se už třikrát vešla mezi padesát nejlepších.
Pole soupeřek je kompletní. Přihlášeny jsou obě Jutanugarn, obě Korda Ciganda, Henderson, Thompson, JY Ko, IG Chun, SY Kim, Nomura, Feng, Hataoka, Hull. Na sponzorskou pozvánku si zahraje Cheyenne Woods.

Hraje se na hřišti River Coure resortu Kingsmill. Má par 71 a délku 5.891 metrů.

Dotace turnaje je 1,3 milionu dolarů. Loni zvítězila Ariya Jutanugarn v rozehrávce s Nasou Hataoka a In Gee Chun.

Spilková do turnaje vstupuje ze 104. místa žebříčku Race to CME Globe.

Odkazy:  River Course     Hřiště na satelitní mapě      Stránky turnaje

.