Spilková na LET Masters

04.07.2015 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
SpilkovaKlara201527

Klára Spilková

Ladies European Tour – ISPS Handa Ladies European Masters, Denham, Anglie (2. – 5.7.2015, časový posun -1 hodina)

Neděle – finále
Spilková má za sebou turnaj s průměrným výkonem. V posledním kole hrála čtyři birdie, dvě bogey a dvě double bogey. V součtu  75 ran, tři nad par. Letos se poprvé umístila za 50. místem a vydělala nejméně peněz.

Po nadějném prvním kole, ve kterém zahrála 70 ran (-2) se v dalších třech kolech již pod par nedostala. Přes zhoršení o šest ran v druhém kole prošla cutem a má v této sezóně za sebou šňůru šesti postupů.  V turnaji Ladies European Masters skončila na 57. místě a získala prémii 1.850 eur.

Zvítězila Američanka Beth Allen (12). Na druhém místě se objevilo jedno z irských dvojčat Leona Maguire (-11), která je stále amatérkou. Na třetím místě skončila Thajka Nontaya Srisawang (-10).
Další pozice: 4. Masson (-9), 7. Davies, Caudal (-8), 13. Nocera, Reid (-6),  19. Clyburn, Peters (-5), 29. Skarpnord, Booth (-1), 42. Hull (+2), 48. Lindner (+3).

V žebříčku LET si česká profesionálka pohoršila o pět příček. Nyní je na 52. místě za Španělkou Sanz Barrio a před Italkou Dianou Luna.

Spilková má nyní v kalendáři dva volné týdny. „Budu cvičit, trénovat, hrát přípravná kola na Dýšinu a také pojedu na dovolenou,“ prozrazuje svůj program na volné dny.

Sedmý turnaj sezóny má v programu od 24. do 27. července, kdy se odehrává Aberdeen Asset Management Ladies Scottish Open ve Skotsku.

Konečné Top 10:

VyslLETMasters15_4k

.

KSMAsters15_3k01

Klára Spilková

Sobota – 3. kolo
Opět jako v předchozích dvou kolech zahrála Spilková první devítku v paru. Zahrála birdie na první jamce a bogey na deváté. Mezitím sedm parů. V druhé devítce zahájila berdíkem na 10. jamce. Na 12. jamce a na 17. jamce zahrála bogey. Celkem 73 úderů, jednu nad par. S celkovým skore +3 je Spilková na 51. pozici.

Vedoucí hráčka druhého kola Alex Peters se zhoršila o 14 úderů a ustoupila na 9. pozici (-6). Vede Němka Caroline Masson (-12) před Thajkami Plucksataporn a Srisawang (obě -10).

Další pozice:  7. Broch Larsen (-7), 13. Clyburn, Simon  (-5), 20. Hull, Booth, Davies (-3), 28. Boulden, Skarpnord, Nocera (-1), 34. Lindner (E), 39. Parker (+1), 55. S. Walker, Boqvist (+4), 61. Balikoeva (+6).

Do finálové kola půjde Spilková ve flightu s Rakušankou Christine Wolf a anglickou amatérkou Indií Clyburn. Startují v 11:42 našeho času.

Top 10 třetího kola:

VyslLETMasters15_3k

.

KSMAsters15_2k03w

Klára Spilková – 2. kolo

Pátek – 2. kolo
V druhém kole Kláry Spilkové došlo k zvratu. Až do 16. jamky šla česká hráčka v paru se třemi birdie a třemi bogey a pohybovala se ve třetí desítce pořadí. Na šestnácté jamce ovšem zahrála triple bogey, sedm ran na paru čtyři a kolo uzavřela dalším bogey na osmnáctce. Výsledek 76 ran ji odsunul na 56. místo s celkovým skore +2. Spilková prošla cutem do dalších kol na posledním postupovém místě.

Vedoucí hráčkou je Angličanka Alex Peters se skore -11 před Charely Hull a Sophií Giquel Betan.  V druhém kole zahrála Peters 63 úderů, čistých devět birdie.

Další pozice:  9. T Johnson, Simon (-5), 19. Clyburn, Reid, Davies, Nocera, Booth (-3), 28. Skarpnord (-2), 56. Boulden, Balikoeva, Popov (-2).
Cutem neprošly: Wikstrom, Derrey, Chen, Keating, Brewerton, Koch.

„První kolo v Anglii bylo velice solidní a vyrovnané. Trochu mě zlobily drajvy, ale i tak jsem to ustála a přinesla dobrý výsledek,“ zhodnotila první kolo Klára Spilková.
„Dnešní kolo bylo rozhodně náročnější. V první devítce jsem hrála dobrý golf, v druhé jsem začal ztrácet cit na příhry. Ještě na 14. jamce jsem zahrála chip in ze třiceti metrů. Ten by parádní,“ hodnotí druhé kolo česká hráčka.
„Rozhodující pro mě dne byla 16. jamka. Po drivu jsem byla solidně na ferveji. Druhou ránu jsem položila vedĺe greenu, chipovala jsem z nepříjemné pozice a pak jsem zahrála čtyřputt,“ vysvětluje zlom druhého kola.
„To se profíkovi občas přihodí. Není třeba si stím lámat hlavu a je třeba jít dál. I po nepodařeném kole jsem udělala cut a budu tento víkend hrát dobrý golf, “ uzavírá s optimismem Spilková.

Do sobotního třetího kola půjde s Němkou Sophií Popov a Francouzkou Caroline Afonso. Startují v 11:30 našeho času z jedničky odpaliště.

Top 10 druhého kola

VyslLETMasters15_2k

.

KSMAsters15_1k01

Klára Spilková 1. kolo

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková začala evropské Masters velmi dobře. V první devítce hrála dvě birdie a dvě bogey, v druhé devítce čisté dvě birdie. Se skore -2  je na 22. místě.
Vede Francouzka Sophie Giquel-Bettan (-6) před Jihoafričankou Ashleigh Simon (-5). Cut pro druhé kolo je zatím na hodnotě Even par.

Další pozice: 5. T. Johnson, Hull, L.Maguire (-4), 12. Skarpnord, Nocera (-3), 22. Parker, Lindner, Clyburn, Masson (-2), 37. Booth, Reid, Davies (-1), 50. Boulden (E), 67. Balikoeva (+1).

Do druhého kola startuje Spilková ve společnosti Australanky Rebeccy Artis a Jihoafričanky Ashleigh Simon startuje Spilková v pátek ve 13:34 našeho času z jedničky odpaliště.

Top 10 prvního kola

.

SpilkovaStart

Klára Spilková – cvičné kolo

Středa – den před turnajem
Spilková je v Denhamu se kedíkem Zuzanou Kamasovou. Má za sebou cvičná kola, ProAm a zahajovací ceremoniál. Ve čtvrtek v 08:44 našeho času nastupuje do prvního kola na 10. odpališti.

„Do Anglie na hřiště Buckinghamshire jsem se velice těšila,“ píše z Denhamu Spilková. „Je to moje oblíbené hřiště a moc dobře se mi tu hraje. Naposledy jsem tu zhruba před měsícem hrála kvalifikaci na U.S. Open, kdy jsme hrály na zeleném a měkoučkém hřišti. Tento týden je hřiště úplně jiné. Ferveje a boule okolo greenu jsou velice tvrdé a suché. Greeny jsou rychlé, ale zároveň velice drží. V úterý jsem hrála cvičné kolo a ve středu ProAm v neskutečně teplém počasí. Také se za mnou přijel podívat můj kouč Keith Wiliams, se kterým pracujeme na solidních ranách z odpaliště a čipech okolo greenu. Ve čtvrtek to rozjedeme,“ vzkazuje z Anglie česká hráčka.

 

SpilkovaKlara201512b

Klára Spilková

Před turnajem
Čtyřkolové Masters nejvyšší evropské ženské série se opět koná na hřišti GC Buckinhamshire v Denhamu, na severozápadním okraji Londýna.

Spilková se turnaje účastní počtvrté. V prvním ročníku hraném v roce 2012 pod názvem ISPS Handa Ladies British Masters neprošla cutem. Hned v dalším ročníku 2013 však dosáhla svého doposud nejlepšího umístění a nejvyššího výdělku v kariéře. Po dvou kolech dokonce spolu s Masson a Simon v turnaji vedla, aby nakonec skončila na fantastickém 6. místě a získala prémii 13.000 Eur.
Loni zde skončila na 33. místě.

Přihlášena je celá špička LET. Budou hrát Davies, T.Johnson, Hull, Reid, Brewerton, Nocera, Clyburn, Skarpnord,  Keating, Booth, Boulden, Larsen, Balikoeva, Madsen a další hráčky, které letos hýbou scénou Ladies European Tour.

Turnaj má dotaci 500.000 Eur. Titul je volný, loňská vítězka Korejka Kim přihlášena není.

Spilková vstoupí do turnaje z 47. místa žebříčku Order of Merit.

První dvě kola půjde Spilková ve společnosti Australanky Rebeccy Artis a Jihoafričanky Ashleigh Simon. Do prvního kola vyjdou ve čtvrtek v 08:44 našeho času z 10. odpaliště. V pátek startují ve 13:34 z jedničky odpaliště.

Na hřišti v Buckinghamshire bude při turnaji působit také český mezinárodní rozhodčí Michael Jon.

Odkazy:… GC Buckinghamshire … Hřiště na staelitní mapě … Stránky turnaje …  Stránky Kláry Spilkové FacebookTwitter … Loňské zpravodajství na Golf.cz 

 

*