Je to tady. Spilková v Maroku zvítězila

14.04.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Klara Spilkova of the Czech Republic with her trophy

Klára Spilková a trofej Lalla Meryem

Ladies European Tour – Lalla Meryem Cup, Rabat, Maroko (13. – 16.4.2016, časový posun -1 hodina)

Neděle – 4. kolo
Dnes, v neděli 16.4.2017 došlo v kariéře české golfistky Kláry Spilkové k velikému přelomu. Poprvé zvítězila v turnaji Ladies European Tour, vyhrála Lalla Meryem v marockém Rabatu. Podařilo se jí smazat ztrátu čtyř jamek na vedoucí Pettersen a nakonec ji o ránu porazit.
Na takovýto úspěch čekala sedm let od roku 2011, kdy svoji profesionální kariéru zahájila pravé tady v Maroku, na stejném turnaji. Je to veliký zvrat. Na konci uplynulé sezóny bojovala o přežití na LET a letos vyhrála hned první turnaj. Vítězství jí zajišťuje kartu LET na další dva roky a pozvánku na letošní majory: srpnový Women´s British Open a zářijový Evian Championship.
Kromě toho získala prémii 67.500 eur, což je nejméně dvakrát víc než vydělala v celé loňské sezóně.
A dalším efektem je první místo v Order of Merit před Melissou Reid a Georgií Hall.

Jak šel den:
15:00 – Schyluje se k velikému zlomu v kariéře Kláry Spilkové. Dohrála poslední kolo Lalla Meryem Cup za 66 ran, čistých šest birdie a je na prvním místě výsledkové listiny. V poli jsou ještě dvě hráčky, které mohou její vítězství zvrátit, budou dohrávat ještě dvě jamky. Angličanka Annabel Dimmock a Norka Suzann Pettersen ztrácí na 16. jamce na českou hráčkou dva údery.

14:00 – Spilková už je ve vedení sama, po patnácti jamkách je na prvním místě. Na kontě má šest čistých berdíků. Její nejbližší pronásledovatelky jsou Pettersen a Dimmock mají na 13 jamce skore -7.

13:30 – Spilková hraje životní kolo a blíží se fantastickému triumfu. Na třinácté jamce má za sebou pět birdie a dělí s Norkou Pettersen vedení turnaje.

12:50 – Nechce se to zakřiknout, ale nejspíš se blíží senzace. Česká profesionálka Klára Spilková má odehráno deset jamek posledního kola a už je čtyři údery pod parem, pouhé dva údery od vedoucí hráčky.
Jako tři kola před tím, začala i to čtvrté sérií čtyř parů s tím rozdílem, že následovala tři birdie. Druhou devítku začala také berdíkem. Po deseti jamkách finálového kola má celkový součet -6, vedoucí Pettersen má skore -8.

Další umístění: 4. Hall (-4), 8. Itturios, Booth (-1), 14. Madsen, Hall (+1), 21. Nocera (+3), 29. Pretswell (+5), 36. Pedersen (+6).

Konečné Top 10:

VyslaLalla17_4k

Skorkarta Kláry Spilkové – 4. kolo

Scorecard4k

 Leaderboard

Rozhovor s vítěznou Spilkovou

Záznam finálového kola

.

.

34009906196_76bfe5d72e_k

Klára Spilková – 3. kolo

Sobota – 3. kolo
Stejně jako v předchozích kolech začínala Spilková i dnes sérií parů. Tentokrát byly jenom čtyři, protože na páté jamce přišlo první birdie a na osmé jamce druhé. První devítku zakončila parem na deváté jamce a v půlce kola byla dva údery pod parem hřiště.

V druhé devítce hrála až do 18. jamky skvěle. Birdie na jedenáctce, bogey na dvanáctce a birdie na sedmnáctce. Bohužel na osmnácté jamce přišlo první double bogey v turnaji. Celkem čtyři birdie, jedno bogey a jedno double bogey, 71 ran. Oproti včerejšku se o tři údery zlepšila a je na 6. místě (-2).
Vede Norka Suzann Pettersen (-9) před Velšankou Lydií Hall a Angličankou Annabel Dimmock (-4).

Další pozice: 11. Booth (E), 15. Itturios (+1), 17. Pretswell, Hall (+2), 26. Madsen (+4), 36. Nocera, Ras-Anderica  (+5).

„Poslední jamka mě stála dvě rány poté, co jsem zatáhla drive do lesa,“ popisuje Spilková double bogey na osmnáctce. „Úspěšně jsem si ho vyhrála před green a hned přišlo další zaváhání, když jsem dala krtka před sebe a udělala jsem takový řízek, že bych si ho mohla dát k večeři. Poté už přišla jen záchranná akce a nakonec z toho bylo double-bogey. I to se občas profesionálním golfistkám stane. Jsem ráda, že jste stále se mnou!“

Do finálového kola vyrazí Spilková v neděli, v 10:20 našeho času s Němkou Karolin Lampert a Finkou Noorou Tamminen.

Přímý přenos finálového kola lze sledovat na Youtube od 12:30 do 15:30.

Top 10 třetího kola

VyslaLalla17_3k

 Leaderboard

Skorkarta Kláry Spilkové – 3. kolo

Scorecard3k

Sestřih 3. kola:

.

33877581292_9e180de7b5_k

Klára Spilková – 2. kolo

Pátek – 2. kolo
Podobně jako včera začala Spilková sérií sedmi parů za sebou. Na osmičce přišlo první birdie a na devítce další par. V půlce kola sdílela vedení turnaje se Suzann Pettersen a Lydií Hall. V druhé devítce však nastřádala tři bogey. Celkem zahrála 74 úderů, dva nad par a drží se v Top 10 na 9. místě (-1).
Vede  Velšanka Lydia Hall (-7) před Angličankou Annabel Dimmock a  Norkou Suzann Pettersen (-4).

Další pozice: 5. Hall (-2), 17. Itturios, Booth (+1), 23. Pedersen, Madsen, Ras Anderica (+2), 34. Nocera (+3).
Cutem neprošly: Brewerton, Lindner, Parker, Prat, Schaeffer, Boulden, Davies, Andre.

„Druhá divočejší devítka mě stála tři rány, ale díky skvělé krátké hře, která mě celý den doprovázela, se zdá být vše pozitivnější,“ popisuje průběh kola Spilková. „Hraji i o víkendu a moc se těším, že budete fandit i nadále,“ přeje si česká hráčka.

Do třetího kola vstoupí Spilková v sobotu v 10:00 našeho času z prvního odpaliště. Ve flightu s ní půjdou Skotka Gemma Dryburgh a Belgičanka Chloe Lerquin.

Top 10 druhého kola

VyslaLalla17_2kb

Skorkarta Kláry Spilkové 2. kolo

Scorecard2k

.

.

34009697255_ee7bddc27f_k

Klára Spilková 1. kolo

Čtvrtek -1. kolo
Spilková začala svojí sedmou účast na Lalla Meryem velmi dobře. Začínala na desátém odpališti a prvních šest jamek hrála samé pary. Na sedmičce přišlo bogey, napravené následujícími dvěma berdíky. Stejně tak na jedenáctce bogey s následujícími dvěma berdíky. Obdobně na čtrnáctce další bogey s berdíky na šestnáctce a osmnáctce. Celkem šest birdie a tři bogey, 69 ran, tři pod par.
Je z toho  pozice na druhém místě, kterou sdílí s Lydií Hall, Suzann Pettersen a dalšími dvěma hráčkami.

V čele je skotská hráčka Gemma Dryburgh (-4).

Další pozice: 6. Madsen, Pedersen (-2), 21. Itturios (E), 43. Nocera (+2), 57. Boulden, Booth (+3), 71. Davies (+4), 86. Ras-Anderica (+5), 102. Skarpnord (+7).

„První kolo v Maroku 69 ran, -3 a to znamená 10 zasažených fervejí a greenů, 2 chip inny a 24 puttů (což je můj dosavadní rekord),“ raduje se Spilková na svém FB profilu.

Do druhého kola vyrazí Spilková v pátek ve 14:35 našeho času ve flightu s Welšankou Lydií Hall a Rakušankou Christine Wolf.

Top 10. prvního kola

VyslaLalla17_1k

Scorecard Spilkové – 1. kolo

Scorecard1k

Rozhovor s Klárou Spilkovou po 1. kole

.

.

ItturiosNuria

Nuria Itturios – vítězka 2016

Úvod
Ve čtvrtek ráno stane česká hráčka v Maroku po sedmé na prvním odpališti turnaje Lalla Meryem Cup. Poprvé zde s kedíkem Anetou Zárubovou stanula před šesti lety, 31.3.2011. Bylo jí šestnáct a byl to její první profesionální turnaj v sérii Ladies European Tour. Věřila, že projde cutem. Hned v prvním kole však ohromila celý svět, hrála čtyři birdie a jediné bogey, 69 ran a usadila se na druhé pozici. Svůj profesionální debut pak uzavřela na fantastickém 7. místě a prvním výdělkem na LET ve výši 9.135 Eur. Začátek kariéry za všechny prachy.

Turnaj nese jméno marocké princezny Lally Meryem, dcery zesnulého krále Hasana II. Hraje se souběžně s mužským turnajem Euroepan Tour – Trophee Hasan II. Je to možné proto, že hřiště Royal Golf Dar es Salam má dvě osmnáctky a jednu devítku. Obě akce mají také společné slavnostní zahájení, players party a vyhlášení. Ženy hrají Blue Course s parem 72.

Loni zde Spilková neprošla cutem.

Turnaj vynechává několik hráček z čela žebříčku. Nejsou přihlášeny Allen, Ashok, Hedwall, Reid. První tři hrají LPGA Lotte Championship na Havaji. Turnaj má i tak kvalitní obsazení. Hrát budou Davies, Pettersen, Nocera, Pedersen, Madsen, Parker, Wessberg, Skarpnord, Ras-Anderica.

Dotace turnaje je 450.000 eur. Loni zvítězila Španělka Nuria Itturios. Cut provede pořadatel por druhém kole pro 60 hráček a dělená místa.

„Od pondělí tu panuje dobrá atmosféra a krásné počasí“ vzkazuje z Rabatu Spilková. „Na hřišti Dar Es Salam se od minulého roku udělalo pár změn. Přibylo pár bunkerů na hřišti a také vodní překážky. Hřiště je úzké a v celku technicky náročné. Od pondělí jsem se snažila pracovat hlavně na pocitových věcech a poznávání hřiště. Svoji hru cítím dobře a zítra už se těším na start,“ říká česká hráčka.

Česká hráčka startuje ve čtvrtek z desátého odpaliště v 9:55 hodin našeho času.

.

Odkazy: Royal GC Dae Es Salam   Hřiště na satelitní mapě  Stránky turnaje  Stránky Kláry Spilkové  Facebook Kláry Spilkové     Spilkova.golf.cz

Z Archivu Golf - Spilková na Lalla Meryem Cup:  2011     2012     2013     2014     2015     2016

 

.