LET – Spilková na Lacoste France Open

03.10.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Klára Spilková

LET – Lacoste Ladies Open de France, Saint Jean de Luz, Francie
(3. – 5.10.2014, bez časového posunu)

Neděle – finálové kolo
Spilková se rozloučila s Lacoste France Open výkonem 71 úderů, složených ze dvou birdie a tři bogey. Celkový výsledek Even par  ji zařadil na 16. místo.

Zvítězila Španělka Azahara Muňoz poté, co vzala vedení Španělce Marii Hernandez a odrazila útoky Velšanky Amy Boulden. Muňoz zvítězila výsledkem -11, Boulden a Hernandez skončily o ránu zpět na druhém místě (-10).

Další umístění: 6. Ciganda (-6), 8. Nocera (-5), 10. Gustafson (-3), 13. Schaeffer (-1), 31. Walker, Lindner (+4).

„Turnaj ve Francii pro mě byl velkou výzvou již od začátku. V minulých letech mi hřiště příliš nepřálo.  O to více jsem se na něj těšila.“ popisuje hráčka hned po hře. „S výsledkem jsem celkově spokojená. Samozřejmě mě nejvíce mrzí výsledek třetího kola, ale na druhou stranu, jsem zahrála plno pěkných birdie, ze kterých mám radost.“ dodává Spilková. „Další turnaj mě čeká až za měsíc v Číně, takže mám nyní plno času dohnat, co jsem během studia zameškala. Budu doma pořádně trénovat s Pavlem Ničem, a také plánuji navštívit v Anglii Keithe Williamse. V tomto přípravném období začnu znovu tvrdě makat na fyzičce, kde cítím rezervu. S Jirkou Fiřtem už máme naplánované tréninky, jak v posilovně, tak na i gymnastice. Už se na toto období, kdy budu směřovat svou přípravu na poslední důležité turnaje sezóny, moc těším.“ svěřuje své plány česká hráčka.

Za 16. místo získala Spilková prémií 3.758 eur, zhruba 100.000,- českých korun. V žebříčku LET si polepšila o čtyři místa, nyní je na 42. pozici.
Nyní má měsíční přestávku. Další turnaje odehraje v Číně v druhé polovině listopadu.

Konečné Top 10:

Video – přehled finálového kola:

Odkazy: … Golf de Chantaco Hřiště na satelitní mapě … Stránky turnaje … Stránka Kláry Spilkové… Facebook Loňské zpravodajství

 

Klára Spilková

Sobota – 3. kolo
Dnes hrála Spilková 73 úderů (+3). V první devítce hrála střídavě birdie a bogey, v druhé devítce bylo bogey více. Celkem sedm bogey a čtyři birdie zatlačilo českou hráčku na 16. místo pořadí (-1).

„Dnes to bylo hodně nahoru a dolů, což potvrzuje moje barevná skorkarta. Bylo pro mě dnes těžké chytit rychlost na greenech při chipování. Dala jsem také pár pěkných birdie, které zítra zopakuji,“ napsala z Francie česká hráčka.

Na vítězství si myslí Španělka Maria Hernandez. Má skore -12 a náskok už čtyř úderů na pronásledovatelky. O čtyři rány zpět je za ní krajanka Azahara Muňoz (-8). Se kore -7 přenocují na 3. místě Španělka Carlota Ciganda, švýcarská amatérka Albane Valenzuela a Angličanka Florentyna Parker.

Další pozice: 9. Hull (-4), 16. Nocera (-1), 22. Hall, Schaeffer (+1), 28. Sandolo (+2), 33. Lindner (+3), 45. Walker (+5).

V neděli startuje Spilková v 11:03 ve flightu s Wlešankou Sahrou Hassan a Angličankou Felicity Johnson.

 

Top 10 druhého kola:

Skorkarta Kláry Spilkové:

Video – přehled třetího kola:

 

Klára Spilková

Pátek – 2. kolo
Spilková pokračuje ve skvělém výkonu. Také druhé kolo hrála dvě pod par a s celkovým skore -4 je na 8. pozici výsledkové listiny. Stejně jako včera hrála 68 ran, dnes se čtyřmi berdíky a dvěma bogey.

„Dnes svítilo sluníčko a  příroda hrála se mnou. I dnes byl krásný slunečný den. Hrála jsem velice vyrovnaně, podobně jako včera. Rána do greenu občas neposlouchaly. Ale i tak jsem dokázala zahrát solidní číslo a mám z něj radost. Nejlepší birdie padlo na 11. jamce, kde jsem z pod stromu  vykouzlila neskutečnou ránu k jamce. Na zítřek se moc těším,“ řekla nám po druhém kole Klára Spilková.

Vede Španělka Maria Hernandez (-8) před trojicí hráček se skore -7. Jsou to Angličanka Florentyna Parker, švýcarská amatérka Albane Valenzuela a Španělka Carlota Ciganda.

Další pozice: 5. Hull (-5),  21. Gustafson (-1), 30. Nocera (+1), 32. Lindner, Hudson (+2), 52. Walker (+5).
Cutem neprošly: Boohth, Prat, Skarpnord,  Pretswell, Schlasberg, Ricordeau.

V sobotu startuje Spilková ve 12:02 ve flightu s Angličankou Felicity Johnson a Francouzkou Isabelle Boineau.

Top 10 druhého kola:

 

Klára Spilková 1.kolo

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková začala skvělým nástupem. Po dvanácti jamkách byla dokonce čtyři rány pod par a mezi prvními pěti hráčkami výsledkové listiny. Slibnou sérii překazily dvě bogey na 13. a 16. jamce. I tak je Spilková na skvělém 10. místě.

„Dnes se mi hrálo velice dobře, hned o rána nám svítilo sluníčko. Vydrželo celý den a byl to krásný letní den. Dnes jsem tam šoupla pět birdie a bohužel také tři bogey. Mám z prvního dne ve Francii velikou radost a ještě větší pohodičku si budu udržovat do dalších kol,“ pochvaluje si česká hráčka.

Vede Španělka Maria Hernandez (-5) před trojicí Ciganda, Parker a Haddioui se skore -4.

Další pozice: 24. Nocera, Schaeffer (E), 37. Brewerton (+1), 50. Lindner, Gustafson (+3), 63. Booth (+4),

Top 10 prvního kola:

Video – přehled prvního kola:

 

Klára Spilková

Středa – den před turnajem
„Do Francie jsme přiletěly už v pondělí, bohužel nám zabloudila zavazadla na letišti v Lyonu. Dorazila až v úterý. Dnes jsem si celé hřiště zahrála při pro-amu. Mám výhodu, že hřiště znám z předchozích ročníků. Hřiště je velice nasáklé vodou, ale věřím, že se to bude v průběhu turnaje zlepšovat. Na zítřejší první kolo se jako vždy moc těším,“ popisuje první dny v Saint Jean de Luz nejlepší česká profesionálka.

 

Klára Spilková

Před turnajem
Dvanáctý turnaj sezóny odehraje česká profesionálka Klára Spilková ve Francii. Počtvrté se účastní francouzského mistrovství Lacoste Ladies Open de France. Loni odstoupla pro nemoc po prvním kole. V předchozích dvou ročnících neprošla cutem. Má co dohánět a na turnaj se těší.

Open de France se hraje opět ve francouzském Saint Jean de Luz, které leží na pobřeží Biskajského zálivu, dvacet kilometrů od slavného letoviska Biarritz.

Do turnaje jsou přihlášeny Gustafson, Ciganda, Brewerton, Lindner, Skarpnord, Booth, Schaeffer, Garrett.

Hraje se na hřišti Golf de Chantaco s parem 70 a délkou 5.833 metrů. Dotace turnaje je 250.00 eur, zhruba 7 milionů českých korun. Obhajovat bude Španělka Azahara Muňoz.

Spilková je před France Open na 46. příčce žebříčku LET.

Video – přelet přes Golf de Chantaco:

.