Spilková bude hrát Evian Championship

04.06.2015 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
SpilkovaKlara201517

Klára Spilková

Ladies European Tour – Evian Championship Qualification, Evan les Bains, Francie (3. – 4.6.2015, bez časového posunu)

Čtvrtek – 2. kolo

Kláře Spilkové se podařilo kvalifikovat se na Evian Championship!

Druhé kolo zahrála na 71 ran a se skore -2 skončila na 2. místě. Kromě české hráčky postupuje také Dánka Emily Kristine Pederson. Té se povedlo zahrát skore – 4 (69, 71 ran). Od 10. do 13 září tak obě hráčky vyráží do Francie na Evian Championship, který patří mezi turnaje velké pětky ženského golfu.

„Jsem moc šťastná“, jsou první slova Kláry. „Oba dny byly úžasné a zároveň velice náročné. Hřiště je dlouhé a úzké. Rány do greenu je velice důležité posadit na správnou stranu, protože greeny jsou velmi boulovaté a těžké. Když jsem vstoupila do turnaje, byla jsem neskutečně nadšená z místního hřiště. Bylo to moje velké přání si tu zahrát, takže jsem si řekla, že to zkusím a nechám to plynout. Přeci jen, byla to pouze dvě postupová místa, což není moc. Když mi bylo deset let, byla jsem se tu podívat na turnaji s mým taťkou a už tehdy jsem hlásala, že si tu jednou zahraju. Mám obrovskou radost, že jsem si místo na Evian Championship vybojovala.“ hodnotí Spilková.

print

Středa – 1. kolo
Podobně jako v kvalifikaci na U.S. Womens Open je Klára Spilková nejlepší hráčkou prvního kola kvalifikace na Evian Championship. V první devítce zahrála tři bogey a dvě birdie. V druhé devítce rozehrála koncert čtyř berdíků a jediného bogey. Se skore 69 úderů (-2) je na prvním místě pořadí prvního kola.

V podobném postavení již byla na nedávné kvalifikaci na U.S. Open, kde ale pokazila druhé kolo a skončila třináctá. Zatím tedy nejásáme. Se zatajeným dechem a umačkanými palci budeme sledovat zítřejší druhé kolo.

Do druhého kola půjde jako poslední, nejlepší  flight v 10:47, ve společnosti Skotky Heather MacRae a Němky Isi Gabsa.

Vysl1k

Před turnajem
Česká profesionálka Klára Spilková se účastní dvoukolové kvalifikace na společný turnaj sérií LPGA a LET – Evian Championship 2015.  O dvě postupová místa bude bojovat 59 hráček z 22 zemí.

Do prvního kola kvalifikace vyrazí Spilková ve středu v 10:33. Půjde ve flightu s Francouzkou Valentine Derrey a Velšankou Amy Boulden.

 Turnaj Evian Champioship se bude konat 10. – 13. září.

Odkazy: Evian GC Hřiště na satelitní mapěStránky turnajeStránky Kláry SpilkovéFacebook Kláry Spilkové

.