Spilková neprošla kvalifikací na Australian Open

14.02.2016 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
SpilkovaKlara201539

Klára Spilková

(pga.cz) LPGA, LET – ISPS Handa Womens Australian Open – Qualify, Adelaide, Austrálie
(16.2. 2016, časový posun +9,5 hodiny)

Česká profesionálka Klára Spilková poprvé v kariéře pokoušela ženské mistrovství u protinožců. V Adelaide na jihu kontinentu odehrála jednokolovou kvalifikaci na otevřené mistrovství žen Austrálie. Postupovaly tři nejlepší hráčky.

Česká hráčka zahrála 74 úderů, které na postup do mistrovství nestačí. Skončila na dělené 21. pozici. Tři nejlepší místa pobraly Korejky se skore 69 a 70.

Spilková ke kvalifikaci napsala: „Byl to dobrý pocit vrátit se na stejné místo, kde se hrálo Mistrovství světa 2009. Chtěla jsem tento rok začít sezónu co nejdříve, abych byla pořádně rozehraná a připravená. Lákalo mě si zahrát Australian Open už pátým rokem, ale nikdy jsem to nezkusila… až letos k tomu byla skvělá příležitost.  Jsem ráda, že jsem to zkusila, ale tato kvalifikace je buď anebo. Hraje se jen na 18. jamek o tři postupová místa, a o to jsou nižší  šance na úspěch. Byla jsem potěšena svoji hrou po dvouměsíční pauze. Bohužel to nevyšlo, ale jako vždy jsem do toho dala vše. Příští týden mě čeká první turnaj sezóny RACV Ladies Masters.“

Dalším turnajem, kterého se Spilková v Austrálii účastní příští týden je čtyřkolový RACV Ladies Masters. Koná se od čtvrtka 25. do neděle 28. února na východním pobřeží kontinentu, v Gold Coastu u Brisbane.

Odkazy:The Grange GCHřiště na satelitní mapěStránky mistrovství Stránky Kláry Spilkové Facebook

.