Spilková neprošla do Australian Open

12.02.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
KSOates1kTJ

Klára Spilková

Golf Australia – kvalifikace na ISPS Handa Australian Womens Open, Adelaide, Austrálie (13.2.2018, časový posun +9,5 hodiny)

Úterý – jediné kolo kvalifikace
Česká hráčka neprošla jednokolovou kvalifikací pro víkendové mistrovství Austrálie. Hrála jedno double bogey, čtyři bogey a tři birdie, celkem 75 úderů, tři nad par a skončila na 36. místě (+3).
Postup na Australian Womens Open si v Adelaide vybojovaly Islanďanka Valdis Thora Jonsdottir, Australanka Liv Cheng a Francouzka Justine Dreher (všechny -3). Dalších pět hráček v pořadí získalo náhradnické pozice.

„Ve výkonu bohužel nebyla taková lehkost, i když jsem se o ni snažila, ale nakonec jsem na sebe tlačila a pár ran se nepovedlo. Většinou šly doprava. Hřiště bylo hodně úzké a tvrdé a vyžadovalo přesnost, zvlášť v tomto systému hry na jedno kolo,“ hodnotila Klára Spilková kvalifikaci o největší australský turnaj.

Aktuálně 26. hráčka Order of Merit na European Tour nyní stráví nějaký čas doma, než se v polovině března vydá na osvědčené soustředění do Thajska i s trenérem Lukášem Martincem.

„Těším se, že jak doma, tak pak na soustředění pořádně potrénuji,“ plánuje Klára Spilková.

Jejím dalším turnajovým startem bude od 6. dubna Terre Blanche Ladies Open ve Francii, patřící do LET Access Series. Poté se Klára Spilková vydá do Maroka. Tam se od 19. dubna koná turnaj Lalla Meryem Cup, kde loni získala svůj první titul z Ladies European Tour.

.

Skorkarta Kláry Spilkové

SkoreAusOpeKval18

Výsledky

.

Úvod
Klára Spilková se z hlavního města Austrálie Canberry  přesunula spolu s kedíkem Martinem Konečným o 1.100 kilometrů na západ do Adelaide, kde v úterý odehraje jediné kolo kvalifikace ženského mistrovství Austrálie. Spolu s ní na kvalifikaci do Adelaide cestovalo mnoho hráček z turnaje v Canbeře.

O tři postupová místa budou spolu se Spilkovou bojovat celkem 104 hráčky, např. Alonso, Baňón, Danielson, Hagluund, Cowley, Van Dam, Boulden, Booth, Dimmock nebo Shimanskaya.
V úterý startuje Spilková na hřišti Grange GC půl hodiny před naší pondělní půlnoci s Belgičankou Manon De Roey a domácí Paige Stubbs.
Hřiště má par 72 a délku 5.838 metrů.

V případě úspěchu se česká hráčka účastní ISPS Handa Australian Womens Open od 15. do 18.2. na hřišti Kooyonga GC v Adelaide.

Leaderboard

Odkazy:  Grange GC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky kvalifikace

.