Spilková – kvalifikace na U.S.Open v Anglii

24.05.2015 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
ZuzkaKlara

Kamasová a Spilková

USGA – evropská kvalifikace na 70. U.S. Womens Open, Denham, Anglie (25.5.2015, časový posun -1 hodina)

Pondělí – 2. kolo
Spilková si a na U.S. Womens Open si letos bohužel nezahraje. Od poslední postupové pozice zůstala vzdálena tři údery. Na kontě druhého kola má jedno double bogey, čtyři bogey a tři birdie, tři údery na par, o šest  ran více než v dopoledním prvním kole. Spilková se umístila na konečné 13. pozici (E).

„Dnes jsem si zažila golfový maraton. Hrála jsem 36. jamek a mezi prvním a druhým kolem jsme měly pouze hodinu volno. První kolo se mi vydařilo na jedničku. Dala jsem většinu greenu v regulaci a proměňovala jsem putty do birdie. Odpoledne to byl náročný golf. Netrefovala jsem všechny greeny a musela jsem se hodně zachraňovat. Byla to pro mne určitě nová zkušenost. Nebyla jsem od postupu daleko a hrála jsem dobrý golf. Tak to vyjde příště.“ hodnotí svůj výkon Spilková.

„Ten golf mě nějak zkouší… Od postupu na U.S. Open jsem dnes byla kousek! Nevadí, je potřeba vydržet a příště to zase pěkně rozjet!“ napsala Spilková na svůj facebookový profil.

Zvítězila Ruska Maria Balikoeva. Na  U.S. Womens Open 2015 se dále kvalifikovaly Holly Aitchison, Heather MacRae, Lauren Taylor a Kylie Walker. Poslední jmenovaná si účast vybojovala v pětičlenné rozehrávce o páté postupové místo.

Pondělí – 1. kolo
Klára Spilková se uvedla nejlepším možným způsobem. Prvních 18 jamek  zahrála 69 úderů (-3) a aktuálně je v čele kvalifikace spolu se Skotkou Kylie Walker a Američankou Beth Allen.  Ve 13:40 odstartovala do dalšího kola, do dalších 18 jamek.

První devítku měla česká hráčka zubatou. Po čtyřech parech přišlo první birdie, par, birdie, bogey, birdie, bogey a birdie na desítce. Zbylé jamky už  šla jenom pary a dvě  birdie. Celkem pět birdie a dvě bogey.

Snímání-3

Před turnajem
Dvoukolová evropská kvalifikace na nejvýznamnější světový ženský turnaj, mistrovství Spojených států se odehraje v jediný den. Uskuteční se v pondělí 25. května na hřišti Buckinghamshire GC v anglickém Denhamu, na severozápadním okraji Londýna.

Spilková to nebude mít ani trochu lehké. Kvalifikace se účastní přední evropské hráčky jako např. Balikoeva, Booth, Boulden, Brewerton, Larsen Clyburn, Derrey, Reid, Skarpnord, K.Walker, Watson a mnoho dalších. Do turnaje U.S. Womens Open postoupí pět nejlepších hráček kvalifikace. Bude-li na pátém místě více hráček, budou hrát o tuto pozici rozehrávku.

Hřiště Buckinghamshire má par 72 a 5.851 metrů ze žlutých odpališť. Spilková se na něj vrátí v červenci na ISPS Handa Ladies European Masters.

Do prvního kola Spilková vyrazí v 08:10 našeho času ve flightu s domácí hráčkou Georgií Hall a Velšankou Amy Boulden. Do druhého kola vyrazí stejný den se stejným flightem ve 13:40 našeho času. Jako caddy bude tentokrát fungovat Slovenka Zuzana Kamasová.

Další místní kvalifikace na U.S. Womens Open se odehrávají na 21 hřištích v USA, Číně, Anglii, Koreji a Japonsku. Do kvalifikace se letos přihlásilo rekordních 1.702 hráček.

U.S. Womens Open 2015 s dotací 4 milionů dolarů se odehraje 9. – 12. července v pensylvánském Lancasteru.Titul bude obhajovat Američanka Michelle Wie. Mistrovství  bude hrát 156 hráček, profesionálek i amatérek.

Odkazy: Buckinghamshire GC …. Hřiště na satelitní mapě Stránky turnaje … Stránky Kláry SpilkovéFB Kláry Spilkové

.