Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

LET – Spilková v Indii

06.12.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Klára Spilková

LET – Ladies Womens Indian Open, New Delhi, Indie (4. – 6.12.2014, časový posun +4,5 hodiny)

Sobota – finálové kolo
Spilková došla poslední kolo dvě rány nad par. Hrála čtyři birdie, tři bogey a jedno triple bogey, celkem 75 úderů, dva nad par. Výsledek jí zajistil skvělé konečné 14. místo (E).

Zvítězila Francouzska Gwladys Nocera, která po celá tři kola před sebe nikoho nepustila. Turnaj ovládla výsledkem -11 s náskokem pěti ran na čtyřčlennou skupinu hráček na druhém místě (-6), ve které jsou Korejka Hyeon Seon Kang, Švýcarka Fabienne In-Albo, Angličanka Hannah Burk a domácí hráčka Vaishavi Sinha.

Další umístění: 6. Clyburdn (-3), 46. Chen, Prat (+6), 52. Sandolo, Gustafson (+7),  58. Boulden (+10).

„S dnešním výsledkem nejsem samozřejmě vůbec spokojena. Pozlobila mě 10. jamka , kde jsem zahrála ránu vlevo od greenu a skončilav nehratelné buši. Míček jsem musela prohlásit za nehratelný a dropovat na původní místo. Toto hřiště je pro každého veliká výzva a dobrý trénink před závěrečným turnajem v Dubaji. Rány do greenu se mi zlepšily a mám velice dobrý pocit ze své hry. Ovšemže jsem dneska hrát mnohem lépe. Ale jak se říká, všechno zlé je pro něco dobré. Myslím, že mám dobrou formu,“ informuje z Dilí Spilková.

Za 14. místo získala Spilková prémii 3.263 Eur, zhruba 100.000 českých korun a v žebříčku LET postoupila na 38. místo.

Po turnaji vrací zpět do Dubaje, kde ji čeká poslední turnaj sezóny 2014 – Omega Dubai Ladies Masters. Ten se hraje od 10. do 13. prosince 2014 na hřišti Majlis v Emirates Golf Clubu.

Konečné Top 10:

Skorkarta Spilkové:

 

Odkazy: … The Delhi GC … Satelitní mapa hřiště … Stránky turnaje … Loňské zpravodajství na Golf.cz … Stránky Kláry Spilkové … FB Kláry Spilkové

Klára Spilková

Pátek – 2. kolo
Druhé kolo zahrála Spilková o čtyři rány lépe než první. Čtyři birdie a jediné bogey znamenají výsledek 70 ran, tři pod par a v probíhajícím kole posun do Top 10 na 8. místo (-2).

V čele turnaje zůstává Francouzka Gwladys Nocera (-10) přestože dnes hrála o osm ran hůře. Rekordní první kolo ji vytvořilo dostatečný nískok. Vede o dvě rány před domácí hráčkou Vaishavi Sinha (-8).

Další umístění: 24. Sandolo (+1), 34. Ciganda (+3), 58. Boulden (+6), 70. Parker, Booth (+8).
Cutem neprošly: Parker, Booth, Whitaker, Lampert, Zuel, Schlassberg.

„Dnešní den byl mnohem lepší než včerejší. Neposlala jsem tolik míčků do bushe, tudíž jsem dnes neměla na hřišti trable. Dokázala jsem celých 18 jamek udržet velice dobrou koncentraci. Mohlo mi tam dnes spadnout mnohem více puttů, speciálně na posledních dvou jamkách, což se bohužel nepovedlo. Na zítřejší finálové kolo se jako vždy těším,“ pochvaluje si z New Delhi Klára Spilková.

Do sobotního finálového kola kola půjde česká hráčka spolu s Thajkou Titiyí Plucksataporn a Korejkou Hyeon Seo Kang v  04:25 našeho času.

Top 10 druhého kola:

Skorkarta Spilkové:

 

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková zahrála v prvním kole 74 úderů, jednu ránu nad par. V první devítce zahrála dva berdíky a bogey a byla ránu po parem. V druhé kole zahrála taky dva berdíky  a dvě bogey, ovšem kolo uzavřela double bogey na osmnáctce.

„Dnes jsem zahrála čtyři pěkná birdie po proměně několikametrových puttů. Ten nejdelší měl čtrnáct metrům. Také jsem bohužel zahrála bogey na 9 jamce, kde jsem po driveru skončila v lese a musela si  s trestnou  dropnout, tam naštěstí bylo kam. Takové štěstí už jsem totiž bohužel neměla na 18. jamce, kde jsem po nevydařeném driveru musela zpět na odpaliště a hrát znovu,“ sděluje z Nového Dillí Spilková.

Vede ostřílená Francouzka Gwladys Nocera (-9). Hřiště v New Delhi rozstřílela devíti berdíky bez jediného bogey a vytvořila nový rekord 64 ran.

Top 10 prvního kola:

Skorkarta Spilkové:

 

Klára Spilková

Středa – den před turnajem
Česká hráčka dnes hrála Pro-Am. O uplynulých dnech nám dnes napsala:
„Minulý týden jsem strávila v v Dubaji, kde jsem každý den na hřišti Emirates ladila svoji hru. Měla jsme možnost si dvakrát zahrát hřiště Majlis, kde budu příští týden hrát závěrečný turnaj sezóny. Do Indie jsme přiletěly v neděli večer. Na pondělí jsme si vymyslely celodenní odpočinkový výlet  na Taj Mahal, který jsme si naprosto užily. Včera jsem již hrála 18 jamek cvičné kola a dneska Pro-Am.
Ráno tu máme poměrně zimu, okolo 10 stupňů, ale jakmile vyjde sluníčko jsou tu krásné letní dny. Zároveň se nemůžeme nabažit indického jídla, takže je vše v naprostém pořádku. Už aby byl zítřek.“

První dvě kola bude Spilková hrát ve fligtu s Korejkou Grace Lee a Španělkou Patricií Sanz Barrio. Do prvního kola vyrazí Spilková ve čtvrtek z jedničky odpaliště v 07:25  a do pátečního druhého z desítky v 03:25 hodin našeho času.

 

Spilková v The Delhi GC

Před turnajem
Česká profesionálka Klára Spilková se do Indie na Hero Indian Open vypravila již potřetí. V turnaji má dobrou bilanci. V roce 2012 tady skočila na 36. místě, loni dokonce na 11. pozici.

Z Evropy dorazí Gustafson, Ciganda, Nocera, Parker, Chen, Clyburn, Booth, Sandolo, Prat, Boulden nebo Watson, jinak turnaj bude plný korejek, Indek a Thajek.

Hraje se na lesnatém hřišti  s parem 73 a délkou 5.579 metrů. Je plné starých malých chrámů, které vytvářejí zajímavou atmosféru.

Dotace turnaje je 300.000 dolarů, v přepočtu asi 6,6 milionů českých korun. Obhajovat bude Thajka Thipada Suwannapura.

Česká hráčka vstupuje do turnaje stejně jako loni ze 44. místa žebříčku.

Odkazy:The Delhi GC Satelitní mapa hřiště Stránky turnaje Loňské zpravodajství na Golf.cz