LET – Spilková na German Open

19.07.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Klára Spilková

LET – Ladies German Open presented by Marriott, Wörthsee, Německo (17. – 20.7.2014)

Neděle – finálové kolo
Klára Spilková ukončila svoje skvělé vystoupení na German Open čtvrtým výsledkem pod par. Čtyři birdie a jedno bogey je skóre posledního kola české hráčky. Celkový účet 67,68,68,69 (- 16) s rozptylem pouhých dvou úderů je nadmíru dobrý. Dosáhla nejlepšího skóre své čtyřleté kariéry, ve čtyřech kolech hrála celkem 17 birdie a pouze tři bogey. O pět ran překonala svůj nejlepší výsledek -11 z loňského Ladies European Masters.

Spilková skončila na 9. místě  Zvítězila  fenomenální Skotka Kylie Walker, která ale dnes čtvrtý rekord nezahrála. Hrála o sedm ran hůře  musela do rozehrávky s Angličankou Charley Hull, která se na ní dotáhla. V rozehrávce byla lepší Walker a je vítězkou Ladies German Open 2014.

„Mám velikou radost, že jsem celé čtyři dny udržela velice vyrovnaný výsledek. Hraju moc dobře a před turnajem na Dýšině se cítím skvěle. Už se těším na příští týden a doufám, že nás přijde podpořit, co nejvíce lidí. Na vás všechny se už moc těším moji golfový přátelé a nezapomeňte, že příští týden ladíme české barvičky!“ řekla česká profesionálka.

Na German Open vydělala 5 300 eur, zhruba 145 000 českých korun. V žebříčku vystoupla o tři příčky na 33. pozici.

Nyní se vrací domů, kde jí příští víkend čeká Sberbank Golf Masters v Plzni na Dýšině.

Konečné Top 10:

Sobota – 3. kolo
Třetí kolo a opět 68 úderů. Spilková míří vysoko. Zapsala pět birdie a jediné bogey a je na 9. místě pořadí (-13). Součet -13 (67,68,68) je její nejlepší skóre tří kol v kariéře. Tím bylo doposud -11 (66,66,73) na loňském Ladies European Masters.

Pro vítězství si ale mílovými kroky kráčí neuvěřitelná Skotka Kylie Walker. Po třetí za sebou hrála rekordních 64 úderů a vede s celkovým skóre -24, které se na turnaji LET ještě nikdy neobjevilo. Z uctivé vzdálenosti šesti úderů jí na druhém místě následují Angličanka Charley Hull a Číňanka Yu Yang Zhang (obě -18).

Další pozice: 7. Gal, Ciganda (-14), 14. Nocera (-11), 26. Derrey (-8), 29. Clyburn (-7), 41. Parker, Schaeffer (-4),  47. Woods (-3).

„Dnes jsme tu měli pořádně vedro. Na sluníčku mohlo být okolo 38 stupňů. Hrála jsem dnes znovu vyrovnaný golf. Bogey jsem dala pouze na desítce, kde jsem dala trojputt z dvaceti metrů. Dnes mi objíždělo spoustu puttů do birdie, takže zítra už tam všechny spadnou!!! :-).  Krásný večer přeji všem čtenářům golf.cz,“ zdraví z Německa naše nejlepší hráčka.

Do posledního kola vyrazí Spilková v neděli ve flightu se Švédkou Wesberg a Angličankou Liz Young v 10:28 z prvního odpaliště.

Top 10 třetího kola:

 

Klára Spilková

Pátek – 2. kolo
Tři birdie a jedno bogey v první devítce, sedm parů ajeden eagle v druhé devítce. Spilková zahrála další vynikající kolo, dnes za 68 ran, pouze o ránu více než včera a zůstává v Top 10 na 6. místě (-9).  
Spoluhráčky z flightu se české hráčce dívají na záda. Sandra Gal je o dvě rány zpět (-7), Cheyenne Woods prošla cutem jako poslední hráčka v pořadí na 58. pozici (-1).

Skotka Kylie Walker hrála historicky nejlepší skore LET dvou kol 64,64 a vede o tři údery před Číňankou Yu Yang Zhang (-13) a Holanďankou Devi Claire Schreefel (-12).

Další pořadí: 4. Hull (-10), 6. Popov, Ciganda (-9), 16. Clyburn (-7),  26. Nocera (-5), 58. Woods (-1).
Cutem neprošly: Koch, Lindner, Skarpnord, Brewerton, Sandolo, Reid, Gustafson.

„Dnes bylo ještě tepleji než včera, ale ve flightu zůstala stále stejná dobrá nálada. Hrála jsem znovu vyrovnaný golf až na malé zaváhání na páté jamce, kde jsem zahrála bogey. Potom jsem si však spravila chuť několika berdíky a eaglem na na patnácté jamce po proměně patnáctimetrového puttu. Ještě na na poslední jamce jsem zahrála luxusní ránu po nevydařením drivu, kde míč ležel hodně vlevo pod stromy se špatným výhledem na vlajku. Na další kolo se moc těším,“ napsala z Worthsee spokojená Spilková.

V sobotu startuje naše hráčka ve 12:13 ve flightu s Welšankou Amy Boulden a Francouzkou Celine Herbin.

Top 10 druhého kola:

 

Klára Spilková

Čtvrtek – 1. kolo
Pomalý rozjezd, ale pak akcelerace a bezchybné kolo, výsledek 67 ran (-5) pro Kláru Spilkovou a v době, kdy ukončila své první vystoupení na turnaji (před druhou hodinou odpolední), dělené čtvrté místo. V pátek startuje Spilková v odpoledním flightu z prvního odpaliště ve 13:47.

Spilková ve společnosti Sandry Gal a Cheyenne Woods startovala z desátého odpaliště, její první biride přišlo až na na 7. jamce, jinak šla první devítku v paru. S přechodem na druhou část hřiště hned skórovala a další birdie přidala na jamkách 5, 6 a 8. Němka s českými kořeny Gal zahrála jen o dva údery hůř.

„Do Německa jsme přijely už v pondělí. Byla jsem po British Open den a půl doma, kde jsem si jen vyměnila čisté oblečení. Na hřišti Wörthsee jsem poprvé. Hřiště je parkové, některé jamky jsou poměrně úzké a je důležité dobře umístit první ránu. Jinak tu máme krásné počasí a úžasnou atmosféru. Dnes jsem hrála se Sandrou Gal a Cheyenne Woods. Byl to velice příjemný flight a přišla nás podpořit spousta diváků. Dokonce i někteří Češi. Dnes jsem hrála velice vyrovnaný golf a spadlo mi tam jednoduše pět berdíků. Na zítřek jako vždy už teď těším,“ informuje z Wörthsee Spilková.

Ve vedení jsou tři hráčky se skóre -8: Číňanka Čang Jü-jang, Skotka Kylie Walker a Angličanka Charley Hull.

Další pozice: 4. Ciganda (-7), 22. Nocera, Gal, Derrey, Clyburn (-3), 31. Parker, Schaeffer (-2), 52. Woods (-1), 66. Skarpnord (E),  86. Lindner (+1), 97. Booth (+2), 118. Reid (+4).

Před turnajem:
Devátý turnaj sezony 2014 odehraje nejlepší česká profesionálka Klára Spilková v německém Wörthsee. Čtyřkolový Ladies German Open presented by Marriott se hraje od čtvrtka 17. do neděle 20. července na hřišti Golf Clubu Worthsee jihozápadně od Mnichova.

Loni zde Spilková skončila v prvním kole, turnaj byl pro déšť zkrácen na dvě kola a výsledky vyhlášeny ze dvou kol.

Do turnaje jsou přihlášeny Gustafson, Johnson, Reid, Nocera, Parker, Hull, Woods, Lindner, Derrey, Skarpnord, Booth a další hráčky z evropské špičky.  Ze světové špičky se domů přijela účastnit Sandra Gal. Na přihlašovací listině chybí Davies a Pace.

Hraje se na hřišti Golf Clubu Wörthsee s parem 72 a délkou 5 978 metrů ze žlutých odpališť.

Dotace turnaje je 250 000 eur, zhruba 7 milionů českých korun. Loňské vítězství bude obhajovat Španělka Carlota Ciganda.

Spilková do turnaje vstoupí z 36. místa žebříčku. První dvě kola půjde ve flightu se Sandrou Gal a Cheyenne Woods.  Ve čtvrtek startují z desátého odpaliště v 09:17, v pátek z jedničky ve 13:47.

Místo konání turnaje je něco málo přes tři hodiny autem od Prahy. Po Sberbank Golf Masters v Plzni je to nejbližší místo, kde můžete Spilkovou vidět hrát turnaj LET. „Kdo se přijede podívat a podpořit mě?“ ptá se hráčka na svém facebookovém profilu.

 

Odkazy: GC WorthseeHřiště na satelitní mapěStránky mistrovstvíLoňské zpravodajství na Golf.czStránky SpilkovéFacebook Spilkové

.