Spilková na Evian Championship 2018 neprošla cutem, zvítězila Angela Stanford

13.09.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Angela Stanford

Angela Stanford

LPGA & LET – Evian Championship, Evian les Bains, Francie (13. – 16.9.2018)

Neděle – finálové kolo
Po osmnácti letech v LPGA vyhrála svůj první major čtyřicetiletá Američanka Angela Stanford (-12). V posledním kole hrála 68 úderů s jedním eagle, čtyřmi birdie a jedním  double bogey.
Druhé místo obsadila čtveřice hráček Austin Ernst, Mo Martin., SY Kim a Amy Olson (všechny -11).
Vedoucí hráčka předchozího kola Amy Olson promarnila náskok čtyř úderů. V posledním kole hrála o devět ran víc, 74 úderů.

Jessica Korda skončila osmá (-9), Nelly Korda jednašedesátá (+7).

Další umístění: 8. Inbee Park (-9), 10, Lydia Ko, Henderson, Ryu (-8), 16. Minjee Lee, Chun, Hataoka, Hall (-6), 22. Hull (-5), 26. JY Ko, Torres (-3), 33. Masson, Ciganda (-2), 36. A.Jutanugarn (-1), 44. Nordqvist, M.Jutanugarn, Feng (+2), 54. Hedwall (+4).

Konečné umístění

Sestřih finálového kola

.

Amy Olsen

Amy Olson

Sobota – 3. kolo
Vede Američanka Amy Olson (-14), před Korejkou SY Kim (-10) a další Američankou Mo Martin (-10).
Jessica Korda je na 123. místě (-6), Její sestra Nelly na 70. místě (+7).

Další pozice: 4. Hall, Inbee Park (-9), 11. Hataoka, Torres (-7),  16. Henderson, Chun, Ryu (-5), 21. Minjee Lee, Hull, Ciganda (-4), 39. Hedwall, Feng (E), 48. A.Jutanugarn (+1), 50. M.Jutanugarn (+2).

Leaderboard

.

Sestřih 3. kola

.

.

Klára Spilková a Martin Konečný

Klára Spilková a Martin Konečný

Pátek – 2. kolo
Až do 16. jamky hrála Spilková vyrovnaný golf se třemi birdie a třemi bogey. Do té chvíle byla v paru s rezervou jednoho úderu na hranici cutu (+3). Na sedmnáctce však přišlo double bogey a na osmnáctce bogey. Výsledek 74 a celkové skore +5 posunulo Spilkovou na 84. příčku pořadí, dva údery  za hranici postupu.
Spilková do dalších kol neprošla.

V čele je  čtveřice hráček se skore -8, kterou tvoří Portoričanka Maria Torres, Američanka Amy Olson, Američanka Mo Martina a Korejka Mi Hyang Lee.

Jessica Korda došla v paru a je na 26. místě (-2). Nelly Korda se na posledním, 61. místě nachlup protáhla cutem.
Senzačně neprošla Lexi Thompson, poprvé od Ricoh Womens Open 2013.

Další pozice: 5. Ciganda (-7), 6. Henderson, Ryu (-6), 13. Inbee Park (-5),  16. Pressell, Chun, Masson, Hataoka (-5), 21. Hull (-3), 36. JY Ko, Lydia Ko (E), 51. sestry Jutanugarn (obě +2), 61. Boutier (+3.
Cutem neprošly:  Kerr, Matthew, Kemp, Thompson, Larsen, Pace, Lampert, Spilková, Madsen, Smith, Ashok, Gulbis, MacLaren, Valenzuela, Davies.

„Padlo tam pár birdie i pár bogey. Byla jsem pořád pozitivní a věřila jsem, že cut zvládnu,“ uvedla členka globálního týmu KPMG a Czech National Teamu. „Bohužel, na sedmnáctce jsem po dobrém drajvu trefila strom a další rána byla „krtek“, protože fairway byla mokrá. Dala jsem z toho double bogey. Na poslední jamce šel drajv vlevo vedle fairwaye do roughu. Bohužel jsem nemohla hrát druhou ránu na green. Na obou jamkách jsem minula dvouapůlmetrový putt a bohužel jsem nepostoupila.“
Přes stop s cutem zůstala Klára pozitivně naladěna. „Hrála jsem dobrý golf a věřím, že se to na dalším turnaji zase v dobré obrátí,“ dodala hráčka.

Dalším turnajem Spilkové je Estrella Damm Ladies Open ve španělském Terramar 20. – 23.9.2018.

Leaderboard

Skorkarta Spilkové – 2. kolo

SpilkovaEvian18_2k

Sestřih 2. kola

.

.

Klára Spilková

Klára Spilková

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková začínala z 10. odpaliště. První devítku se dvěma bogey a jedním birdie hrála jeden úder nad parem. V druhé devítce  dvě bogey a jedno birdie zopakovala. Výsledné skore je 73 ran, dvě nad par. V probíhajícím kole je Spilková na 56. příčce pořadí (+2).

Vedoucími hráčkami jsou Maria Torres z Portorika a Španělka Carlota Ciganda (-6). Torres Hrála eagle, šest birdie a dvě bogey, 65 ran. Ciganda stejně tolik s čistými šesti birdie.

Další pozice: 4. Henderson, Ryu (-4), 7. Ji, Inbee Park, Mason (-3), 17. Jessica Korda (-2), 35. Nordqvist, Thompson A.Jutanugarn (E), 41. Hull, Lydia Ko (+1), Nelly Korda, Van Dam (+1), 56. Lampert, M.Jutanugarn (+2), 70. Creamer (+3), 78. Madsen, Valenzuela (a) (+4), 88. DePradenne (+5), 97. Gulbis, Hedwall, MacLaren (+6).

Leaderboard 

Skorkarta Spilkové – 1. kolo

SpilkovaEvian18_1k

Sestřih 1. kola

.

Logo_Evian_lezÚvod
Sen zahrát si na Evian Championship se Kláře Spilkové plní potřetí. Poprvé před třemi roky, kdy v roce 2015 stanula poprvé na startu společného majoru LET a LPGA. S kedíkem Zuzkou Kamasovou tehdy obsadila 55. místo. Podruhé loni, kdy s kedíkem Kateřinou Dvořákovou neprošla cutem.  Letos ji na třetím „Evianu“ ponese bag Martin Konečný.

Z americké LPGA se v Evian les Bains představí celá světová špička: sestry Jutanugarn, Minjee Lee, Henderson, SY Park, JY Ko, Lydia Ko, SY Ryu, sestry Korda, Thompson. Z evropské LET obdobně: Hall,Kemp, Hedwall, Van Dam, Ciganda,Boutier. Z evropské první desítky chybí jen Haglund.

Dotace turnaje je 3,85 milionů dolarů. Vítězka obdrží podíl 577.500 dolarů. Loni zvítězila Švédka Anna Nordqvist (-9). Loňský  turnaj přišel o jedno kolo, když byl pro déšť zkrácen na 54 jamek.

Hřiště Evian GC má par 71 a délku 5.965 metrů. “Hřiště je dlouhé a úzké. Rány do greenu je velice důležité posadit na správnou stranu, protože greeny jsou velmi boulovaté a těžké,“ popsala hřiště Spilková.

V prvním kole si Spilková popovídá se spoluhráčkou rodným jazykem. Startuje ve 12:37 z 10. odpaliště s česky mluvící Sandrou Gal, hrající za Německo a Američankou Brittany Lang.

Spilková vstupuje do turnaje ze 7. místa žebříčku Order of Merit LET.

V turnaji působí český mezinárodní rozhodčí Michael Jon.

Leaderboard

Odkazy:     Evian Resort GC     Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje   Klaraspilkova.eu    Facebook Kláry Spilkové     Instagram Kláry Spilkové

.