Spilková odmaturovala a letí na Tenerife

19.09.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Klára Spilková

LET – Tenerife Open de Espaňa Femenino, Tenerife, Španělsko
(18. – 21.9. 2014, časový posun: -1 hodina)

Neděle – finálové kolo
Čtyři bogey, jedno birdie, celkem 75 ran a konečné 56. místo (+9) je bilance Kláry Spilkové z Kanárských ostrovů. V posledním kole se česká hráčka o dva údery zlepšila, ale i to znamenalo další pokles o šest míst. 
Zvítězila Jihoafričanka Connie Chen (-12) o dvě rány před druhou Španělkou Cigandou (10) a tři před Američankou Beth Allen (-9).

Další umístění: 10. Boulden (-6), 16. Parker, Pace (-2), 18. Clyburn, Balikoeva (-1), 25. Reid (+1), 31. T.Johnson (+2), 37. Schaeffer (+4), 53. Lindner (+8).

„Tento týden pro mě nebyl vůbec jednoduchý. Během přípravy na maturitu jsem bohužel nemohla příliš trénovat, což se podepsalo hlavně na krátké hře a ran do greenu. Těsně před odletem na turnaj jsem také onemocněla a až do dnešního dne mě nemoc neopustila. Přesto jsem ráda, že jsem prošla cutem, turnaj si zahrála až do konce, a se ctí. Špatná kola mě posunou zase o kousek výš.“ shrnula Spilková po turnaji.

Za 56. místo obdržela Spilková prémii 1.202 Eur, zhruba 33.000 českých korun. V žebříčku Handa Order of Merit klesla o pět míst na 46. pozici.

Ladies European Tour má nyní týdenní přestávku. Následujícím turnajem je Lacoste Ladies Open de France 2. – 5. října, kterého se Spilková účastní.

Konečné Top 10:

Video – přehled 4. kola:

Odkazy: … Golf Costa Adeje … Stránky turnaje …  Hřiště na satelitní mapě … Order of Merit … Stránky Kláry Spilkové Facebook Kláry Spilkové

 

Sobota – 3. kolo
Ani dnes se Spilkové nevedlo a ztratila další příčky v pořadí. Po výkonu 77 ran, poskládaného ze tří double bogey, dvou bogey a tří berdíků, se odsunula  na 50. místo výsledkové listiny.

O vedení (-9) se dělí Jihafričanka Connie Chen a Welšanka Amy Boulden. Vedoucí hráčka Maria Balikoeva hrála třetí kolo o osm ran hůře a propadla se výsledkovou listinou na 14. místo (-2).

Další pořadí: 7. Hull (-6), Johnson (-4), 14. Balikoeva (-2), 16. Pace, Parker (-1), 24. Reid (E), 28. Clyburn (+1), 40. Brewerton, Luna (+4), 50. Schaeffer (+6), 60. Afonso (+9).

V neděli startuje Spilková ve 12:15 našeho času z 10. odpaliště ve flightu se Španělkou Nurií Iturrios a Francouzkou Jade Scheffer.

Top 10 třetího kola:

 

Klára Spilková

Pátek – 2. kolo
Zhoršení o sedm ran na 76 (+4) znamená pro Kláru Spilkovou propad v pořadí na 24. pozici. V jejím zápisu je pět bogey, z toho čtyři na čtyřparových a jedno na pětiparové jamce. Birdie hrála jen jedno, a to na závěr na osmnáctce s parem 5. Přenocuje bezpečné tři údery od hranice cutu, který je na hodnotě +4.

“Dnes to byl celý den boj. Foukal silný vítr jako včera a bylo to poměrně náročné. Dnes mě neposlouchal můj milovaný putter. Dlouhé putty byly pro mě dnes nejtěžší, protože jsem nedokázala chytit tu správnou rychlost,” napsala z Tenerife Spilková.

Vedoucí hráčkou je Ruska Marie Balikoeva  (-7). Pro pamětníky: Maria Balikoeva je pod dívčím jménem Verchenová dvojnásobnou dorosteneckou mistryní České republiky z let 2002 a 2003.

Další pozice: 5. Ciganda (-5), 8. T.Johnson (-3), 19. Parker (E), 39. Clyburn (+3), 49. Brewerton (+4).
Cutem neprošly: Garrett, Elosegui, Blomqvist, Booth, Skarpnord, Wikstom, Sandolo, Gustafson.

V sobotu startuje česká hráčka v 11:15 našeho času z prvního odpaliště ve flightu s Němkou Leigh Whittaker a Španělkou Marisou Beautell.

Top 10 druhého kola:

Video – sestřih druhého kola:

 

Čtvrtek – 1. kolo
Česká hráčka Klára Spilková začala první kolo na 10. odpališti a začala dobře. Hrála 69 úderů, čtyři birdie, jedno bogey, a je 12. místě (-3). Vede Angličanka Trish Johnson (-7).

Další pořadí: 5. Ciganda, Hull (-4), 25. Reid (-1), 36. Parker (E), 43. Skarpnord (+1),  60. Booth (+2), 69. Pace (+3), 101. Garrett, Brewerton (+5), 110. Gustafson (+6),  116. Westin (+7).

“Úterý jsem proležela v posteli, protože jsem někde pěkně nastydla,” píše z Tenerife Spilková. A pokračuje: “První den nám hru na Tenerife ztěžoval silný a nevyzpytatelný vítr. Dokázala jsem se s ním poprat a přes nachlazení jsem hrála vyrovnaně a dobře. Nejlepší birdie přišlo ke konci na sedmé jamce, kde jsem zasadila dvaceti metrový putt z kopce dolu,” popisuje první kolo Spilková.

V pátek česká hráčka startuje v 9:45 našeho času z prvního odpaliště ve flightu se Skotkou Kylie Walker a Angličankou Holy Clyburn.

Top 10 prvního kola:

Video – sestřih prvního kola:

 

 

Před turnajem
Nejlepší česká hráčka, devatenáctiletá Klára Spilková, úspěšně ukončila střední školu. Před několika dny odmaturovala na Gymnáziu Oty Pavla v Radotíně. Kvůli maturitě si dala sedmitýdenní herní přestávku. Pár dní po zkoušce dospělosti již sedí ve svém Volvu, směřuje na letiště a pak na Kanárské ostrovy, kde se v hlavním městě hraje španělské mistrovství Tenerife Espaňa Open Femenino.

Na Kanárských ostrovech se španělského šampionátu účastnila již dvakrát. V roce 2011 skončila na 38. místě a v roce 2012 neprošla cutem. Loňské Open Femenino se konalo v Madridu. Spilková zde skončila na 36. místě.

Před odjezdem jsme Kláře Spilkové položili několik otázek:

Máte maturitu. Co teď, další škola nebo už jenom golf?
Teď jedu na Tenerife, příští týden mám sponzorské akce a další turnaje. Mám téměř rok času na rozmyšlenou, jestli budu k profesionálnímu golfu ještě dále studovat. Uvidíme.

Jedete na Espaňa Femenino po dlouhé pauze. Nevypadla jste z rytmu?
Asi by to chtělo více tréninku, možná chybí dril, ale nedovolila to situace před maturitou. Zapomenout to však nelze, budu si věřit. Jedu na Tenerife s tím, co mám a budu se snažit hrát co nejlépe.

Váš přítel Jan Cafourek hraje v poslední době jako z partesu a má skvělé výsledky. Máte na to nějaký vliv?
Honza hrál dobře už předtím a bylo jenom otázkou času, kdy to přijde. Trénujeme sice spolu, ale každý to svoje. Možná mu pomáhám se dobře psychicky naladit.

Jaké další turnaje máte na programu?
Nyní odehraji Espaňa Open Femenino, potom  jsem přihlášena na Lacoste Ladies Open de France, které se uskuteční za tři týdny v Saint Jean de Luz. O účasti na dalších turnajích budu uvažovat později.

 

Přihlašovací listina Open de Espaňa Femenino je plná zvučných jmen. Figurují zde Gustafson, Johnson, obhájkyně Pace, Ciganda, Reid, Brewerton, Nocera, Parker, Hull, Lindner, Skarpnord, Booth.

Hraje se na hřišti Golf Costa Adeje s parem 72 a délkou 5 889 metrů ze žlutých odpališť.

Dotace turnaje je 350 000 eur, zhruba 10 milionů českých korun. Loni zvítězila Jihoafričanka Anne-Lee Pace.

Spilková vstupuje do turnaje z 41. místa žebříčku.

 

Odkazy:Golf Costa AdejeStránky turnaje …  Hřiště na satelitní mapěOrder of MeritStránky Kláry Spilkové Facebook Klára Spilkové

.

Počet přečtení: 3 213
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

Reklama
28.6.Mladá BoleGolf.cz Tour
29.6.Západní ViQuicken Loans National
29.6.Paris, FraOpen de France
30.6.BeřoviceGolf.cz Open Tour
2.7.AlfrédovGolf.cz Open Tour
6.7.LondonderrDubai Duty free Irish Op
TOPlist