Spilková zakončila sezónu 2014 v Dubaji

11.12.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Klára Spilková

Ladies European Tour – Omega Dubai Ladies Masters, Dubaj, SAE
(10. -13.12.2014, časový posun +3 hodiny)

Sobota – čtvrté a poslední kolo
Čtvrtou profesionální sezónu zakončila Spilková skvostným výsledkem. Po velmi dobrých třech kolech Omega Dubai Ladies Masters 70,70 a 71 dokončila to poslední za 68 úderů, s pěti birdie a jediným bogey, čtyři údery pod par. Polepšila si o pět pozic a zařadila se na konečné 10. místo výsledkové listiny finálového kola (-9). Za desáté místo získala prémii 10.000 eur, zhruba 275.000 českých korun.

Rozdílem třídy zvítězila hráčka LPGA a šestá hráčka světového žebříčku Číňanka Shanshan Feng (-19). Před druhou Španělkou Carlotou Cigandou má náskok pěti úderů.

Order of Merit Ladies European Tour 2014 vyhrála osmnáctiletá Angličanka Charley Hull. Nováčkem roku 2014 se stala jednadvacetiletá Velšanka Amy Boulden.

Všechna kola pod parem, jediné double bogey za čtyři kola a skvělá konzistence výkonu v rozpětí tří úderů prokazuje, že se česká hráčka již trvale usadila mezi evropskou elitou. V Dubaji za sebou nechala věhlasná jména jako Hedwall, Pace, Nocera, Woods, Boulden, Brewerton, Keating, Clyburn, Davies i svoji kapitánku z Junior Solheim Cupu Carin Koch.

Na žebříčku Order of Merit, kde před turnajem byla na 35. místě, získala dvě příčky k k dobru. V roce 2011 skončila na 78. místě, v roce 2012 na 90. místě, loni na 39. místě a letošní ještě lepší umístění na 33. příčce potvrzuje její kariérní vzestup.

„Udělala jsem si dnes velikou radost,“ raduje se nejlepší česká hráčka Klára Spilková. „Bogey přišlo hned na první jamce a až do konce se žádné další neobjevilo. Mám velikou radost z dnešního birdie na deváté jamce, kdy jsem to této jamce mohla vrátit za včerejšek. Druhá devítka byla poměrně náročná, protože mi od dvanácté jamky každý putt objel jamku a ani jeden tam nespadl. Až na poslední jamce jsem si přihrála na metr a vrazila tam birdie, “ pokračuje Spilková.
„Krásný konec sezóny, který jsem tento týden mohla sdílet s Monikou a mým tátou, za což jim moc děkuji. Po skoro šesti týdnech se vracím domů, už se moc těším. Budu odpočívat, slavit narozeniny, užívat si vánoční atmosféru s rodinou a taky makat na fyzičce,“ uzavřela spokojená česká hráčka, která v pondělí oslaví 20. narozeniny.

Konečné Top 10

Video – přehled finálového kola:

Odkazy:… Emirates Majlis … Hřiště na satelitní mapě … Stránky turnaje… Loňské zpravodajství na Golf.cz


Klára Spilková

Pátek – 3. kolo
Spilková odehrála opět skvělé kolo, 71 ran (-1). První čtyři jamky šla v paru, pak přišly dvě birdie ovšem hned následované jedním bogey. První devítku uzavřela double bogey, šesti ranami na čtyřparové jamce č. 9. Druhou devítku začala berdíkem, na 14. jamce přidala bogey, pak přišli závěreční berdíci na 16. a 17. jamce. kteří skorigovali výsledek kola na 71 ran, jeden úder pod par. Ztratila několik pozic pořadí a přenocuje na 15. místě (-5).

Spilková předvádí v Dubaji velmi konzistentní hru. Ve třech kolech zahrála výsledky s odchylkou jediného úderu, dvanáct birdie, pět bogey a jediné double bogey.

Vedoucí hráčka Shanshan Feng udržuje svůj náskok. Dnes zahrála 66 ran, šest pod par. Zahrála eagle na 3. jamce par 5, pět biride a jediné bogey. O pět úderů zpět je na druhém místě Melissa Reid (-12).

Co říká Spilková třetímu kolu: „Dnešní den byl rozhodně zajímavý. Padla tam dvě nehezká bogey jedno double bogey, kdy jsem utopila míček po ráně do greenu. Zároveň jsem dala i parádní birdie. Vážím si těch birdíků, hlavně na posledních jamkách, kde jsem se dokázala úžasně koncentrovat. Na poslední jamce mi bohužel birdie objelo jamku a nakonec tam nespadlo. Tak zítra,“ uzavřela česká hráčka.

Do posledního kola vyráží Spilková v 08:36 našeho času ve flightu s Angličankou Felicity Johnson a Jihoafričankou Stacy Bregman.

Top 10 třetího kola:

Video – přehled třetího kola:

Video – Hole in One hráčky Georgie Hall, za které získala vůz Mercedes

 

Klára Spilková

Čtvrtek – 2. kolo
Spilková pokračuje skvěle. Druhé kolo zahrála opět za 70 úderů (-2) stejně jako v prvním kole. Dnes hrála čtyři birdie a dvě bogey a zaujala 10. pozici  (-4).

Podle očekávání se vedení ujala 6. hráčka světového žebříčku Číňanka Shashan Feng (-11). Vede s náskokem čtyř úderů před mladou Angličankou Charley Hull (-7).

Další pozice: 3. Nocera (-6), 6. Woods, Masson, Reid (-5), 10. Ciganda, Pace, Brewerton (-4), 18. Simon (-3),  26. Schaeffer (-2), 34. Hedwall (-1), 44. Chen, Lindner, Boulden (E), 56. Keating (+2).
Cutem neprošly: T.Johnson, Hall, Villate, Caudal, Parker, Davies, Booth.

„Dnešní den jsem měla parádně rozjetý. Na druhé devítce začalo foukat a hřiště začalo být náročné. Mrzí mě dvě bogey na druhé devítce. Zároveň jsem dala i pěkné čtyři birdie. Zítra startuji v 11:51 (08:51 středoevropského času) . Držte palečky a sledujte online,“ vzkazuje Spilková.

Třetí kolo turnaje  můžete sledovat  v přímém přenosu na ČT Sport od 10:30 a od 13:00 hodin.

Top 10 druhého kola:

Video – přehled druhého kola

Odkazy:… Emirates Majlis … Hřiště na satelitní mapě … Stránky turnaje… Loňské zpravodajství na Golf.cz

 

Klára Spilková

Středa – 1. kolo
Klára Spilková začala dobře. Odehrála první kolo v pohodě za 70 ran (-2). Zapsala tři birdie a jedno bogey a usadila se na 14. místě.

Do vedení se dostala Švédka Carin Koch a sdílí jej s Číňankou Shanshan Feng (obě -6). Mimochodem: Carin Koch byla kapitánkou týmu Evropy Junior Solheim Cupu 2009, kde hrála tehdy čtrnáctiletá  Spilková.

Další pozice: 3. Hull, Brewerton, Pace (-5), 7. Masson (-4),  10. Nocera, Ciganda (-3), 14. Keating, Boulden, Woods (-2),  44. Hedwall, Clyburn, Davies (E), 59. Lindner, Parker (+1),

„Dnešní den byl poměrně náročný. Začala jsem bogey hned na první jamce, kde jsem byla v písku a nedala jsem up and down.  Ze začátku bylo pro mě těžké chytit rytmus, proto jsem na první devítce trefila jen pár greenů. Od čtvrté jamky mi začala lítat dřeva a všechno bylo v pořádku. Nejkrásnější birdie dnes padlo na 17. jamce, kde jsem dala asi patnáctimetrový nahrávaný putt. Zítra startuji ve 12:00 místního času (9:00 středoevropského času), tak držte palečky,“ vzkazuje z Dubaje Spilková.

Hranice cutu, který bude proveden po druhém kole, je aktuálně na hodnotě +1.

Top 10 1. kola

Video – přehled prvního kola

 

Pro-Am: Dvořáková, Dědek jr., Foubík, Spilková

Úterý – den před turnajem
Spilková je v Dubaji od soboty. Už v neděli dopoledne trénovala, v pondělí hrála cvičné kolo a dnes hrála Pro-Am.

O první dnech pobytu Spilková informuje: „Do Dubaje jsme přiletěly s dostatečným předstihem před turnajem, takže jsem v neděli dopoledne byla trochu trénovat a odpoledne vyrazila s Tristanem a Bethan na katamaran. Byl to úžasný zážitek a dokonce jsem si zkusila řídit. V pondělí jsem si zahrála cvičné kolo a v úterý jsem hrála Pro-Am. Ve flightu jsem měla skvělé spoluhráče Pavla Foubíka z Brudry a Petra Dědka Juniora. Sice jsme nic nevyhráli, ale užili jsme si příjemný den na golfu.“

Video – Spilková na katamaranu:

 

Klára Spilková

Před turnajem
Česká profesionálka Klára Spilková má v Dubaji před sebou šestnáctý, poslední turnaj čtvrté profesionální sezóny. Dubaj má ráda, ráda sem jezdí, ráda zde trénuje a Omega Ladies Dubai Masters si doslova vychutnává. Je to vidět i na umístění. V prvním startu v roce 2011 skončila na 48. místě, v roce 2012 na 34. místě a loni na 16. pozici. Pokud by trend vydržel, mohla by letos skončit v Top 10.

V cestě jí však budou stát nejzdatnější soupeřky. Omega Ladies Dubai Masters si nenechají ujít ty nejlepší evropské hráčky. Přihlášeny jsou Davies, T.Johnson, Gustafsson, Pace, Ciganda, Nocera, Reid, Brewerton,Chen, Hull, Woods, Keating, Hedwall, Boulden a z LPGA si odskočila Shanshan Feng.

Omega Ladies Dubai Masters  je jedním z nejlépe dotovaných turnajů LET, dobře dotovaná jsou i horší umístění. Celková dotace je 500.000 eur, v přepočtu téměř 14 milionů českých korun.

Česká hráčka vstoupí do turnaj z 34. příčky žebříčku ISPS Handa Order of Merit.

První dvě kola absolvuje ve flightu s Francouzkou Valentinou Derrey a Němkou Carolinou Masson. Ve středu vyrazí z desátého odpaliště  v 5:00  a ve čtvrtek v 9:00 našeho času.

Odkazy:… Emirates MajlisHřiště na satelitní mapěStránky turnajeLoňské zpravodajství na Golf.cz

.