LET – Mission Hills World Ladies Championship 2014

06.03.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ladies European Tour – Mission Hills World Ladies Championship, Mission Hills Hainan´s Blackstone Course, Haikou, Hainan, Čína (6. – 9. 3. 2014, časový posun: +7 hodin)

 

 

Inbee Park

Neděle – poslední kolo
Norka Suzann Pettersen v posledním kole hrála o šest ran hůře (-19)  a uvolnila tak cestu Korejce Inbee Park (-19, která jí výkonem 67 ran utekla o pět úderů a  zvítězila. Na třetím místě skončila Korejka So Yeon Ryu (-16). Nelze přehlédnou čtvrté místo sedmnáctileté Australanky korejského původu, amatérky  Minjee Lee (-15). O této hráčce určitě ještě hodně uslyšíme.   
Nejlépe umístěnou domácí hráčkou je Shanshan Feng na 12. místě (-7).
Další umístění: 9. Trish Johnson (-11), 12. Feng, Clyburn (-7), 21. Nocera (-1), 32. Parker (+3).

Konečné Top 10:

 

Michael Jon

Sobota – 3. kolo
Klára Spilková ani Daniela Proroková se dalších kol neúčastní, dnes se Klára věnovala krátké hře a připravuje se na Maroko. Po třech kolech svorně vedou obě minulé vítězky, loňská a předloňská, Norka Suzann Petteersen a Korejka Inbee Park (obě -18). Korejka dohnala vedoucí Norku z osmé pozice úžasným výkonem 62 úderů, sestaveným z čistých jedenácti birdie. Až o čtyři rány zpět je třetí hráčka Korejka Na Yeon Chung (-14).
Stejně jako dnes můžete i v neděli sledovat od půl sedmé přenos streamovaný na Youtube, který si následně můžete pustit jako záznam. Adresy jsou sobota 8.3. od 6:30 našeho času … neděle 9.3. od 6:30 našeho času

Turnaje se tedy účastní už jediný Čech, mezinárodní rozhodčí Michael Jon, který mimo jiné vede populární pravidlovou poradnu na Golf.cz.  Požádali jsme o pohled na turnaj z hlediska rozhodčího a tady je:

„Ladies European Tour na čínském ostrově dospěla do první poloviny. A bohužel tento předěl nebyl milostivý pro český tým, který svoji premiéru nedokončil. Během turnaje jsem se potkal s Klárou Spilkovou na hřišti dvakrát a ani jednou jsem ji nepřinesl štěstí. Jednička v prvním kole ji zle potrápila a dneska se jí před mýma očima nepodařilo proměnit putt na devítce. Snad o mně totéž nemůže říct i Daniela Proroková… Příští týden, aspoň doufám, budu nosit oběma jmenovaným štěstí v Maroku, kam se série přemístí a kde se opět všichni setkáme.

Ale teď pár informací k turnaji v Číně. Nejzajímavějším faktem bezesporu z mého pohledu je, že tento podnik je spolupořádán Ladies European Tour a China LPGA. To v překladu znamená, že na hřišti společně působí bok po boku a svorně dva řídící týmy. Ten z LET řídí turnajový ředitel Fraser Munro, jeho protějškem za China LPGA je Chris Feng. Společně s ním pak je v poli dalších pět čínských kolegyň a kolegů. Za LET jsme na bugynách v „menšině“ – čtyři. Jazyková bariéra je minimální a týmy kooperují báječně.

Od soboty nás čeká trochu vyšší zátěž. Začíná totiž přímý přenos. Tím pádem se největším strašákem stává tempo hry, které je tak mnohem striktněji limitováno. A bohužel přísný a nesmlouvavý design úžasné osmnáctky právě tempu hry dává zabrat. Proč?

„Nejlepší nové hřiště“, jak zní přesný název ocenění z roku 2010, udělený Asian Golf Monthly, totiž leží mezi obrovskými poli lávových kamenů. Každý, kdo v životě bědoval nad míčem zašitým za stromem v lese, by tady asi umřel po první nepovedené ráně. Jsi mimo fairway? Rovnou si jednu nalož, protože míč je vždycky nehratelný. Buď je mezi kaktusy (málokdy), nebo ve vodě (no tak tak skoro vůbec) ale spíš bude mezi pemzovými kameny a málkody se podaří uniknout na dvě hole. Dost často se dokonce hráč musí vrátit na původní místo, s tichou i hlasitou modlitbou na rtech. Žádné „falešné vodní překážky“ tady nejsou – myslím tím snahy něketrých hřišť podobná místa obkolpit červenými kolíky „pro zrychlení hry“. Hřiště, které se stalo oficiálním domovem World Cupu v ženském i mužském podání, má „na svědomí“ americká designérská kancelář Schmidt-Curley Design. Je opravdu nemilosrdné a přitom tak úžasné a jedinečné! Zvlášť druhá devítka, která nabízí spoustu jamek typu „risk and reward“ dává golfistově duši opravdu zabrat.

Počasí je docela příjemné, jen dopolední vítr přidělává vrásky na čelech hráček každý den. Zatím nespadla ani kapka, možná se s deštěm budou hráčky potýkat zítra. Ale nemělo by jít o nic vážného. Pokud je pod mrakem, teplota lehce přes dvacet stupňů se jeví spíš chladnější. Pokud se mraky rozplynou, je okamžitě síla slunce na této rovnoběžce znát. Na první dvě kola přišlo docela dost návštěvníků, včetně organizovaných výletů školáků. Fandí hlavně (spoustě) domácích hráček, ale jsou opravdu fér, slušní a hodně hru prožívají, takže atmosféra je skvělá. Uvidíme zítra a v neděli!

Hezkou hru z Haikou všem čtenářům (nejenom pravidlové poradny) golf.cz
Michael Jon“

Top 10 třetího kola:

 

Klára Spilková

Pátek – 2. kolo
Spilková se v druhém kole nechytla. Hrála sice o tři údery lépe, 76 ran s jedním double bogey, třemi bogey a dvěm berdíky, ale s celkovým skore +9 je na 85. místě, vzdálená šest ran od aktuální hranice cutu. Na Mission Hills World Ladies Championship 2014 končí. První turnaj sezóny, na který se tolik těšila bude ten, na který bude chtít honem rychle zapomenout. 
Podobně je na tom Daniela Proroková. Dnes hrála 82 úderů a s výsledkem +19 sdílí s Carly Booth poslední místo výsledovky. První vystoupení Českého družstva na World Ladies Chamionship tak končí posledním místem. I když adeptem na posledníčka bylo ještě Skotsko. Někdejší zářivá teenagerská kometa Carly Booth hraje snad nejhorší turnaj kariéry a se skore +19 uzavírá výsledkovou listinu.
Spilková není jediná, která si s hřištěm Blackstone neporozuměla. Za ní skončily ještě vítězka z Dýšiny Lindner, Montgomery, Brewerton, Garrett a zmíněná Booth.
V čele turnaje je  Norka Suzann Pettersen (-11) před pěticí hráček se skore -9 Trish Johnson, Chung, Derrey, Ryu a Campbell.
Další umístění: 7. Luna (-8), 9. Inbee Park, Lee, Nocera (-7),  20. Feng (-2), 36. F.Johnson (+1), 51. Parker (+3)
Cutem neprošly: Skarpnord, Holmqvist, Wessberg, Afonso, Schlassberg, Lindner, Schaeffer, Montgomery, Brewerton, GarrettKirkland,  Booth.

„Na turnaj do Číny jsem se velice těšila, bohužel večer před prvním kolem mě začaly trápit bolesti v krku a naměřila jsem si teplotu. I přesto jsem šla do turnaje  s plným nasazením a měla jsem stále pocit za jedna. Když se ohlédnu za oběma odehranými koly v Číně vím, že musím ještě zapracovat na krátké hře, puttingu, chippingu a hře z bunkeru.  Myslím, že mi to ukázalo správnou cestu, na které mohu zbylé dva dny v Číně pořádně makat. A znovu to rozbalit na turnaji v Maroku, který hned následuje. Když mi to zdravotní stav dovolí, půjdu se ráda podívat na hráčku Suzann Pettersen z Norska. Je hustá!,“ napsala nám z Mission Hills Klára Spilková.

Spilková a Proroková se nyní přesunou do Marockého Agadiru, kde příští týden hrají Lalla Meryem Cup.

Top 10 druhého kola a české hráčky:

 

Klára Spilková

Čtvrtek – 1. kolo
Při prvním setkání Spilkové s Blackstone Course mělo navrch hřiště. K jeho zdolání musela česká golfistka zahrát 79 ran (+6). Startovala z desátého odpaliště, prvních sedm jamek přineslo tři bogey, až na osmé přišlo první biride. První jamka druhé devítky přinesla triple bogey, následovalo birdie, čtyři pary, bogey, par a premiéru na Blackstone zakončila pátým bogey. Na výsledkové listině je Spilková na 83. místě. V pátek bude muset hodně zabrat, předpokládaný cut je o čtyři rány nižší (+2).
Druhá česká hráčka Daniela Proroková došla první kolo se skóre +10 a přenocuje na 103. pozici.

„Včera po tréninku jsem měla ze své hry skvělý pocit. Proto jsem měla velká očekávání na první kolo, na které jsem se po dlouhé pause těšila.  Ale nedopadlo podle mých představ. Zahrála jsem pár dobrých ran a měla šanci na eagle, ale nakonec se mi nepodařilo proměnit putt a zapsala jsem jenom birdie. Na jamce číslo jedna jsem se zakopala v bunkerech, přitom jsem je trénovala a byla velmi spokojená. Ale zítra je další den a já se na druhé kolo velmi těším, jak to rozbalím,“ řekla nám po prvním kole Klára Spilková.

Nejlepší hráčkou prvního kola je obhájkyně loňského vítězství Norka Suzann Pettersen (-6). Na druhé pozici (-5) je sedmnáctiletá nejlepší světová amatérka Minjee Lee, která nedávno skončila druhá na Australian Masters za Cheyenne Woods a Korejka Ye Na Chung. 
Další pozice: 4. Inbee Park, Nocera, Trish Johnson (-4), 20. Balikoeva (E), 30.Luna (+1), 43.  Parker (+2), 53. Skarpnord(+3), 89. Garrett, Brewerton (+7),  95.  Schaeffer, Mongomery (+8), 107.  Booth (+13).

V pátek Spilková startuje z jedničky odpaliště v 05:40 našeho času ve flightu se Švédkou Camillou Lenhart a domácí hráčkou Pan Pan Yan.  Daniela Proroková startuje z jedničky o půl hodiny později.

Top deset prvního kola a české hráčky:

 

Pro-Am

Středa – Pro-Am a Opening Ceremony
Dnes se hrál Pro-Am a večer se uskutečnil Zahajovací ceremoniál.  Klára Spilková poslala z Číny první zprávu.
„V pondělí jsem se přesunula do Číny, kde už se skoro cítím jako doma. Resort Mission Hills je nádherný a když už víte kde co je, nemusíte se tolik bát, že zabloudíte. Ještě jsem zašla do oblíbené asijské restaurace na polévku miso a grilovaného úhoře s rýží.  Usnout mi nedělalo velký problém. Z Dubaje se posunul čas jenom o čtyři hodiny.  V úterý brzy ráno jsem vyrazila na cvičné kolo Blackstone Course a musím říci, že je to zatím můj absolutní favorit.  Hřiště je velice hezké a po každé odehrané jamce se těšíte, co přijde na té další. Je obseté bunkery a greeny jsou velmi členité. Hřiště je ve skvělé kondici. Dneska se hrál Pro-Am formátu Texas Scramble a byla to docela sranda.  Měla jsme skvělý a velmi šikovný fligt, moc jsem si to užila. Večer se jako každý rok uskutečnil galavečer, kde jsme kromě ochutnávek čínské kuchyně také nastupovaly jako český tým s Danielou Prorokovou, “ napsala Spilková z Mission Hills.

Zítra startuje Spilková  v 01:20 našeho času ve flightu se Švédkou Camillou Lenhart a domácí hráčkou Pan Pan Yan z desátého odpaliště.  Daniela Proroková vyrazí o půl hodiny později, také z desítky.

 

Goodwill Trophy 2014

Úterý – Goodwill Trophy
V přátelském zápase evropského a asijského týmu Goodwill Trophy vyhrálo družstvo asijských hráček poměrem 3:1 (na snímku vlevo). Hrálo se na druhé devítce Blackstone Course. Kapitánkami osmičlenných týmů týmů byly Inbee Park a Suzann Pettersen. Za Evropu hrály Angličanky Holly Clyburn, Hannah Burke  a Trish Johnson, Francouzky Gwladys Nocera, Valentine Derrey a Joanna Klatten a Italka Diana Luna. Za Asii hrály  Číňanka Lin Si Jü, Thajky Ariya Jutanugarn a Nontaya Srisawang a tchajwanské hráčky Lin Tzu-Chi a Chien Pei-Yun.

 

Klára Spilková

Česká profesionálka Klára Spilková zahajuje čtvrtou sezonu na LET turnajem v čínském Mission Hills. V obrovském golfovém resortu s dvanácti hřišti na ploše dvaceti čtverečních kilometrů se potřetí koná World Ladies Championship. Resort se nachází u města Chaj-kchou na ostrově Chaj-nan. Je to nejjižnější území Číny, leží v Tonkinském zálivu Jihočínského moře a je od Prahy vzdálen zhruba devět tisíc kilometrů vzdušnou čarou.

Spilková se zde loni umístila na 40. místě, předloni na 42. místě.

Turnaj je pro zvané, hrát mohou vítězky různých žebříčků a finančního žebříčku. Letos obdržela pozvání i další česká profesionálka Daniela Proroková, která se Spilkovou vytvoří družstvo České republiky a zapojí se do soutěže národních týmů. Českou republiku bude v Mission Hills dále zastupovat rozhodčí LET Michael Jon, který bude World Ladies Championship soudcovat.

Do Číny a také na Mission Hills, avšak dál na východ, do spřízněného resortu v Šen-čenu, míří amatérský hráč Šimon Zach. Bude na Faldo Course hrát od úterý 11. března  Faldo Series Asia Grand Final 2014, kam byl pozván díky třetímu místu v loňském finále Faldo Series v americkém Greenbrieru.

Vítězkami předchozích ročníků jsou loni na hřišti Sandbelt Trails Norka Suzann Pettersen a předloni na hřišti Vintage Course domácí Feng Šan-šan. Loni v družstvech zvítězila Korea, předloni Čína.

Čtyřkolový turnaj se letos odehraje na hřišti Blackstone s parem 73 a délkou 5.675  metrů. Dotace turnaje je 500 000 dolarů, zhruba deset milionů českých korun. Vítězný tým obdrží prémii 100 000 dolarů, zhruba dva miliony českých korun.

Mezi sto devíti pozvanými hráčkami jsou obě vítězky Pettersen a Feng, dále Booth, Brewerton, Blomqvist, Clyburn, Garrett, Trish Johnson, Felicity Johnson, Keating, Lindner, Luna, Montgomery,  Nocera, Parker, Skarpnord a sedmnáct Číňanek.

Pořadatelé k turnaji rádi připojují různé soutěže. Loni a předloni to byla soutěž o nejlépe oblečenou golfistku, letos je to malý evropsko-asijský přátelský Ryder Cup s názvem Goodwill Hunting. Dvě osmičlenná družstva odehrají v úterý na druhé devítce hřiště Blackstone fourball/betterbal jamkový zápas. Kapitánkou Evropy je Norka Pettersen, kapitánkou Asie Korejka Inbee Park. Za Evropu hrají  Angličanky Holly Clyburn, Hannah Burke  a Trish Johnson, Francouzky Gwladys Nocera, Valentine Derrey a Joanna Klatten a Italka Diana Luna. Za Asii hrají  Číňanka Lin Si Jü, Thajky Ariya Jutanugarn a Nontaya Srisawang a tchajwanské hráčky Lin Tzu-Chi a Chien Pei-Yun.

Pro zajímavost, takto vypadá jméno Kláry Spilkové na originální přihlašovací listině v čínštině: 克拉拉-斯皮科娃 
Sinolog Bolek Bobčík k tomu uvádí výslovnost v mandarínské čínštině  Kelala Sipikewa.

V sobotu a neděli slibuje pořadatel  streamovat  tříhodinový přenos na Youtube.:
sobota 8.2. od 6:30 našeho časuneděle 9.3. od 6:30 našeho času


Odkazy: … Mission HillsResort na satelitní mapěStránky WLC ... Stránky Kláry Spilkové .. Facebook Kláry SpilkovéLoňské zpravodajství na Golf.cz

 

.

.