Spilková v Číně 2015

15.03.2015 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Klára Spilková

Ladies European Tour – World Ladies Championship, Haikou, Hainan, Čína (12. – 15.3.2015, časový posun +7 hodin).

Neděle – finálové kolo
Do posledního kola vykročila Spilková špatnou nohou. Hned na začátek triple bogey a dvě bogey, čtyři nad po pěti jamkách, to byl špatný začátek. Na páté jamce se Spilková narovnala berdíkem a pak už řídila skore samými pary až do konce, s výjimkou berdíka na 12. jamce. Součet posledního kola je 76 ran, jedno triple bogey, dvě bogey, dva berdíky, tři rány nad par. Výsledek jí zařadil na 29. místo (+4), což je  nejlepší umístění v za čtyři roky účasti na tomto turnaji.

Zvítězila Korejka So Yeon Ryu (-13) před krajankou Inbee Park (-12). O třetí místo (-10) se dělí Norkoa Suzan Pettersen s Číňankou Xiyu Lin.
Další umístění: 7. Ahn (-6), 9. Clyburn (-4), 14. Reid (+1), 29. Lindner (+4), 33. Schaeffer (+5), 49. Parker (+10), 52. Koch (+12). 
V soutěži dvoučlenných týmů zvítězily Korejky Park a Ryu před  Norkami Pettersen-Skarpnord a Číňankami Lin a Lu.

Za 29. místo obdržela Spilková prémii 4.607 Eur a prvním výsledkem sezóny vstoupila do žebříčku LET na 48. místo.

„Dnes byl začátek velmi náročný,“ píše z Haikou Spilková. „Hned na první jamce jsem zahrála triple bogey. Byla jsem čtyřikrát v bunkeru, pokaždé v jiném. Poté jsem na trojce a čtyřce nedala up and down. Po tomto nevydařeném začátku jsem se dostala znovu do hry a bylo to dobře. Samozřejmě mě dnešní výsledek mrzí. Celý týden byl na hřišti velice náročný, protože nám podmínky ztěžoval silný vítr. I přesto mám z celkového umístění radost. Je to můj první turnaj sezóny  a svoji hru cítím velice dobře,“ zhodnotila průběh turnaje česká hráčka. „Teď letím na dva dny domů a před Marokem se budu připravovat u Keitha Wiliamse v Anglii. Během dvou dnů doma si stačím přebalit oblečení, cvičit a ve středu můžete od 10:00 poslouchat Radiožurnál,“ informuje o svém dalším programu Spilková.

Nový partner Kláry Spilkové společnost Bogner bude mít určitě radost. Česká hráčka si z Číny odváží pomyslnou stříbrnou medaili. Skončila na 2. místě soutěže Best Dressed o nejlépe oblečenou golfistu. Získala 30.221 hlasů. Vítězkou se stala krásná Korejka Shin Ae Ahn, která získala o 1204 hlasů více a v turnaji skončila na 7. místě (-6). Výsledky hlasování zde.

Dalším programem Kláry Spilkové je turnaj Lala Meryem v Maroku 26. – 29. března. Jako caddy české hráčky zde bude mít premiéru vítězka tohoto turnaje z roku 2012 Slovenka  Zuzana Kamsová.Klára Spilková

Sobota – 3. kolo
Spilková má za sebou třetí kolo, ve kterém se zlepšila o tři údery. Hrála čtyři birdie a dvě bogey, celkem 71 ran, dvě pod par. S celkovým skore +1 postoupila na 17. místo.
V čele turnaje zůstává Korejka Inbee Park se skore -10. Na druhé pozici se usídlila Korejka So Yeon Ryu (-9). O třetí místo (-7) se dělí Norka Suzann Pettersen a domácí hráčka Xiyun Liu.
Dalí umístění: 5. Clyburn (-6), 13. Reid (-1), 16. Derrey (E), 17. Schaeffer (+1), 28. Skarpnord, Lindner (+3), 50. Prat (+7), 53. Koch (+10). V soutěži dvoučlenných týmů vedou Korejky Park a Ryu před Tajvankami Chien-Cheng a Norkami Pettersen-Skarpnord.

„Dnešní den zde na Haikou byl velice větrný, ale mám z něj dobrý pocit a radost. Železa jsem začala trefovat mnohem lépe, mám mnohem lepší kontakt s míčem. Putty do birdie mi tam dnes také  padaly, ale stále je na čem pracovat. Teď budu odpočívat, udělám si kompenzační cvičení, půjdu na večeři a spát. Už se těším na zítra,“ informuje z Haikou spokojená Spilková.

V soutěži o nejlépe oblečenou golfistku Best Dressed má česká hráčka aktuálně nejvíce hlasů. Ten svůj můžete Kláře Spilkové přidat zde

Česká hračka půjde v neděli do finálové kola v 03:330 našeho času ve flightu s Číňankou Jing Yan a Francouzkou Valentine Derrey.

 

 

Klára Spilková

Pátek – 2. kolo
Spilková dnes startovala z 10. odpaliště. Zlepšila se o jeden úder. Hrála tři bogey a dvě birdie, celkem 74 úderů, jednu ránu nad par. Zařadila se na 34. místo (+3) a s rezervou jednoho úderu prošla cutem do dalších kol.
Vede Korejka Inbee Park (-8) před dvojicí Holy Clyburrn, Xiyu Lin (obě -7). V soutěži dvoučlených týmů vede Korea před  Čínou a Anglií. 
Další pozice: 10. Pettersen , Ryu (-1), 22. Reid, Derrey Zhang (+1), 34.Walker (+3), 47. Skarpnord (+4).
Cutem neprošly: Balikoeva, Chen, Brewerton,  Afonso, Nocera, Booth, Croce,  Sandolo, Gustafson

„Dnes tu hodně fučelo,“ píše z Číny Klára Spilková. „Na první devítce jsem měla hodně birdie šancí, bohužel hlava a ruce dohromady nefungovaly a nic mi tam z těch šancí nespadlo. Druhá devítka byla zachraňovací. Od dvanácté jamky jsem zachraňovala pary co se dalo. Bojovala jsem až do konce a jsem ráda, že jsem se o jednu ránu vylepšila,“ popisuje druhé kolo česká hráčka.

Souběžně s turnajem opět probíhá soutěž Best Dressed o nejlépe oblečenou hráčku, které se také účastní Klára Spilková. Hlasovat můžete zde.

V sobotu startuje česká hráčka z prvního odpaliště v 01:44 našeho času. Půjde ve flightu s Angličankou Florentynou Parker a Velšankou Amy Boulden.

 

Klára Spilková

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková zahrála v prvním kole 75 ran (+2) se čtyřmi bogey a dvěma birdie. Výsledek jí řadí na 41. místo.
Vedou Velšanka Becky Morgan a Korejka Inbee Park se skore -4.
Další pozice: 3. Xiyu Linm (-2),  7. Ryu (-1), 14. Schaeffer, Pettersen (E), 24. Parker, Clyburn (+1), 41. Derrey. Koch (+2), 52. Nocera (+3), 58.Skarpnord, Lindner (+4), 72. Boulden, Walker, Breverton, Balikoeva (+5), 97. Booth (+8).

Česká hráčka z Haikou sděluje: „Od rána tu vládne skotské počasí. Na místní poměry zima a  déšť.  Se svojí hrou nejsem na 100% spokojena. Dala jsem pár velice dobrých ran, ale zároveň jsem zahrála rány, které jsou nepřípustné. Jinak mám pocit, že zimní příprava a odpočinek uběhly hrozně rychle. Cítím se připravena, ale zároveň bude chvíli trvat, než se znova dostanu do turnajového rytmu. Jsem šťastná, že sezóna znovu začala, jupííí a zítra více birdie. Po hře jsem byla trénovat železa, hybrid, bunkershoty a puttování.“

 

Klára Spilková - WLC 2015

Středa – Pro-Am a Opening Ceremony
Středa byla v Haikou dnem dopoledního a odpoledního Pro-amu, slavnostního odpalu do gongu na Mostu Století, slavnostního sázení stromků a slavnostního zahájení – Opening Ceremony.

V Mission Hills si půlmilionový turnaj náležitě užívají. Na Mostu Století přes řeku Haidian uzavřeli jeden pruh ve směru do centra a po vzoru Tigera Woodse v Istanbulu zde symbolicky odpálili slavnostní první míče turnaje. Odpaly provedly tři  vítězky WLC – světová dvojka Inbee Park, světová pětka Suzann Pettersen a osmička So Yeon Ryo. Přidala se vítězka Sanya Ladies Xi Yu Lin.

Vedle osmnáctky greenu byl vysazen stromek na oslavu Dne sázení stromů v Číně.
Večer se uskutečnila Opening Ceremony.

 

Klára Spilková - Hainan 2015

Před turnajem
Počtvrté ve své kariéře zahajuje nejlepší česká profesionálka sezonu v Číně. Při prvním startu v roce 2012 skončila na 42. místě (+5), v roce 2013 na 40. místě (+5) a loni neprošla cutem.

Obsazení je bohaté. Turnaje se účastní silné hráčky z LPGA Inbee Park, So Yeon Ryu a Suzann Pettersen.
Z první desítky aktuálního žebříčku LET budou hrát Skarpnord, Allen, Parker, Nocera, nováček Madsen, Reid a Chen. Chybí Jutanugarn, Hull a Recari.  Na start se dále postaví Clyburn, Chen, Walker, Boulden, Lindner,  Trish Johnson, Balikoeva, Brewerton, Gustafson, Booth.
O titul se poperou také domácí hráčky Xiu Lin a Wanyao Lu.
Na čekačce je Daniela Proroková.

Čtyřkolový turnaj se odehraje opět na hřišti Blackstone s parem 73 a délkou 5.675  metrů. Dotace turnaje je 500 000 dolarů, zhruba 12,5  milionů českých korun. Loni zde zvítězila Číňanka Shansan Feng.

Vloženými soutěžemi je pořadí dvoučlenných národních týmů a soutěž o nejlépe oblečenou hráčku.

Klára Spilková strávila před tímto turnajem 10 dní na thajském ostrově Phuket. Jejím útočištěm se stalo golfové hřiště Laguna Phuket Golf Club, kde měla skvělé podmínky na přípravu do prvního turnaje.

„V Thajsku to bylo krásné. Každý den jsem hrála golf, ale také odpočívala. Tee time jsme měli vždy brzy ráno, protože od 11 hodin, už je opravdu velké teplo. Přesto jsem trávila čas na tréninkových plochách až do odpoledních hodin. Poté jsem se přesunula na pláž, kde jsem hodiny byla naložená v teplém moři. Byla to skvělá regenerace, večer jsem ještě navštěvovala posilovnu. Jsem velmi ráda, že jsem měla šanci trénovat a hrát v Laguna Golf Clubu. Vyšli mi tam maximální vstříc a poznala jsem velmi milé lidi,“ pochvaluje si Spilková.

Do Číny se Klára Spilková přesunula ze soboty na neděli a odpoledne stihla ještě menší trénink dlouhé a krátké hry i puttování. Druhý den už se vydala obhlédnout hřiště. „Do Číny jsem se těšila, jsem tu již po čtvrté, takže už vím, co mě čeká. Mám tu oblíbenou restauraci, snídaně jsou tady moc dobré a posilovna skvěle vybavená. Hřiště Blackstone Course se mi ze všech hřišť, které jsem tu hrála, líbí nejvíc. Je obseté bunkery a greeny jsou velmi členité. Hřiště je ve skvělé kondici. K pár změnám však od minulého roku přeci jen došlo, odpaliště jsou posunutá do zadu. Hřiště je nyní delší a musíte volit jinou taktiku. Očekávání mám stále stejná, zahrát co nejlepší výsledek,“informuje česká hráčka.

Do prvního kola vyrazí česká hráčka ve čtvrtek 01:47 našeho času ve flightu s Francouzkou Alexandre Villate a Thajkou Wichanee Meechai.

 

Odkazy: … Mission Hills … Resort na satelitní mapě … Stránky WLC ... Stránky Kláry Spilkové .. Facebook Kláry SpilkovéLoňské zpravodajství na Golf.cz

.