Spilková v Austrálii neprošla cutem

25.02.2016 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
12745738_1029309117130797_2602016854246239305_n

Klára Spilková

LET & ALPG – 27. RACV Ladies Masters, Benowa, Gold Coast, Austrálie (25. – 28.2.2016, časový posun +9 hodin)

(pga.cz)  Pátek – 2. kolo
Česká hráčka neprošla cutem. V druhém kole se jí už vůbec nedařilo. Zapsala dvě birdie, sedm bogey a dvě double bogey, celkem 82 úderů, devět nad par. S celkovým skore +13 zůstala devět ran za hranicí cutu, který mezitím vystoupal na hodnotu +4.

Vedoucími hráčkami jsou Švédka Camilla Lennhart a Dánka Micole Broch Larsen se skore -10.

Další pozice: 5. Clyburn (-7), 10. Keating, Jorgensen (-4), 15. Skarpnord (-3), 23. Madsen (-1), 30. Parker, obhájkyně Oh (E), 41. Pedersen (+2), 57. Schaeffer, Daffinrud, Derrey (+3), 67. Brewerton, Nocera (+4).

Cutem neprošly: Boulden, Montgomery, Watson, Luna, Prat, Woods, Chen. Odstoupily Reid a Verchenova.

Start sezóny u protinožců se české profesionálce nevydařil. Do prvního turnaje se nekvalifikovala a v druhém s výraznou ztrátou neprošla cutem. Skore nad osmdesát zahrála v předchozích dvou sezónách jenom dvakrát a vždy na British Open. Dvě kola s takový součtem ještě ve své profesionální kariéře nezahrála. Snad tím letošní příděl osmiček vyčerpala.

„Tento týden to byl velký souboj s místním hřištěm a hlavně greeny, Nedokázala jsem se sladit s místní rychlostí greenů. Grainovaté greeny vše dělaly ještě těžší a putty mi tam padat nechtěly, “ nastínila příčimu neúspěchu Spilková. „Samozřejmě, že z výsledku nejsem nadšená, ale budu se to snažit brát pozitivně a dívat se na to jako ukazatel, na čem bych ještě měla zapracovat. Za dva týdny hraji další turnaj v Číně, který se také přesunul na nové místo, které ještě neznám. Připravovat se na něj budu v Thajsku, kam za mnou také přiletí Eva Koželuhová, která mi bude dělat kedíka,“ informuje česká hráčka.

„No, občas to nevyjde ani světové jedničce,“ uvedl její trenér Pavel Nič na dotaz, co asi vedlo k tomuto výsledku.

Nyní Spilkovou čeká přesun zpět do Zhajska na Phuket, kde se bude připravovat na další turnaj. World Ladies Championship se letos přesouvá do Mission Hills Dongguan Ressort na hřiště Olazabal. Uskuteční se od 10. do 13. března 2016.

Leaderboard

.

Čtvrtek – 1. kolo
V úvodním kole hrála česká hráčka první devítku pět nad a druhou jednu pod. Na 10. odpališti zahájila parem, následovalo bogey a další par. Od čtvrté jamky hrála čtyři bogey za sebou a na sedmé jamce byla pět ran nad. Od osmé do šestnáctcé jamky hrála jenom pary, až na sedmnáctce padlo první birdie.
Kolo uzavřela parem a výsledkem 77 ran (+4), který ji řadí na 97. místo. Aktuální cut je na hodnotě +1.

V čele jsou Kanaďanka Brooke Henderson, Dánka Nicole Broch Larsen a Francouzka Marion Ricordeau, všechny s výsledkem -6.

Score1kolo_strip800

Úvod
Autralské ženské Masters je spolupořádáno organizacemi Ladies European Tour a Autralian Ladies Professional Golf. Hraje se na hřišti RACV Pines Resort v Gold Coastu na východním pobřeží Austrálie, asi osm set kilometrů jižně od Brisbane.

Turnaj je velmi dobře obsazen. Hrát budou Davies, Trish Johnson, Reid, Brewerton, skvělé Dánky Larsen, Madsen a Pedersen, Woods, Parker, Boulden, Clyburn, Simon, Schaeffer a opět s dívčím jménem Maria Verchenová (ex Balikoeva). Z domácích hráček najdeme na přihlašovací listině jména jako Stacey Keating, Rebecca Artis, Bree Arthur.

Hřiště RACV Pines Resort má 27 jamek. Patří australské pojišťovně a automotoklubu Royal Automobile Club of Victoria (RACV), který je také titulárním partnerem akce. Mistrovské hřiště má par 73 a délku 6.734 metrů z mistrovských odpališť.

Loňské vítězství bude obhajovat domácí hráčka Su Hyun-Oh. Devatenáctiletá hráčka zde loni zvítězila jako nováček ve svém teprve druhém profesionálním turnaji. Dotace turnaje je 250.000 eur.

Klára Spilková se na australskou anabázi připravovala nejdříve v Dubaji a následně v Thajsku. Minulý týden se v Adelaide neúspěšně pokusila o kvalifikaci na australské ženské mistrovství. Zůstala jako divák a podle postů na Facebooku se věnuje tréninku, cvičení a ve volném čase krmení klokanů.

„Na turnaji RACV Ladies Masters jsem za pět let působení na tour úplně poprvé,“ píše v tiskové zprávě česká hráčka. „

„Moc jsem se sem těšila, protože je to pro mě úplně nový turnaj a nové místo. Zároveň je to teda také úplně první turnaj této sezóny. Počasí je tu jiné než minulý týden v Adelaide… je tu mnohem větší vlhkost a člověk se snáze unaví a vyčerpá, proto si musíme dávat pozor na místní velice silné sluníčko. Mistri hřiště Royal Pines je velice náročné, hlavně kvůli silnému větru a vyvýšeným těžkým greenům. Rozhodně tu tento týden bude nejdůležitější krátká hra jako je puttování a příhry okolo greenu. Je tu i spoustu bankrů a vody. Hodně mi to tu připomíná americké hřiště,“ popisuje prostředí turnaje.

„Se svoji hrou jsem spokojená. Zítra půjdu bojovat, ale zároveň to pro mě bude taková poznávačka na čem ještě pracovat po dvou měsíční pauze bez turnajů. Poslední čtyři týdny jsem usilovně pracovala a věřím, že se každodenní trénink projeví i na mé hře. Nosit bag mi tu bude místní caddy Nick, pracuje na golfovém hřišti a má HCP nula. Hřiště Royal Pines a jeho záludnosti zná, takže se těším, že mi i trochu poradí při výběru holí a čtení greenů. Je velice pozitivní a vtipný. Vymysleli jsme si svůj vlastní pokřik a já ho naučila moje klasické „BOOM“ po každém birdie,“ prozradila Spilková očekávanou identitu caddyho na australském turné.

Odkazy:Royal Pines ResortHřiště na satelitní mapěStránky MastersStránky SpilkovéFacebook Spilkové

.