Karolína Vlčková uspěla na Stage II Q-School LPGA

17.10.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Karolína Vlčková

Karolína Vlčková

LPGA Qualifying Tournament Stage II – Venice, Florida, USA (14. – 17.10.2019, -6 hodin)

Čtvrtek – 4. kolo
Karolína Vlčková uspěla. V druhé fázi kvalifikace ve floridském Venice  hrála všechny čtyři kola pod parem a se skore 71,70,71,71 zůstává mezi čtyřiceti hráčkami, které postupují do finálové Q-Series. 
Poslední kolo na hřišti Bobcat hrála 71 ran se třemi birdie a dvěma bogey, jeden úder pod par a umístila se na 24. místě (-5).

Vlčková předvedla úžasně vyrovnaný golf. Zahrála všechny výsledky pod parem v rozpětí jediného úderu. Hrála šestnáct birdie a jedenáct bogey, bez double bogey nebo horšího jamkového výsledku.

Spolu s Vlčkovou postupují do Q-Series Cowan, amatérka Brooks, Henseleit, amatérka Valenzuela, Herbin, Klatten, Benvenuto, Pedersen, amatérka Kinhult, Rozsa, MacLaren.
Nepostoupily: Pogacar, Skarpnord, Stahle, Boulden, Duvernay, Haglund, Daffinrud,

Vlčkovou a také Spilkovou nyní čeká osmikolový maraton Q-Series. Začne prvním kolem příští týden ve středu, 23. října. Do soboty se odehrají čtyři kola, následuje třídenní přestávka. Ve středu, 30. října se pokračuje 5. kolem a v sobotu, 2. listopadu Q-Series Skončí 8. kolem a závěrečným ceremoniálem. Nejméně 45 hráček získá kartu na LPGA 2020. Ostatní účastnice finále získají podle umístění některý ze statutů na Symetra Tour 2020.

Konečné pořadí

Skorkarta Vlčkové – finálové kolo

VlckQSchool19_4k

.

 

 

Karolína Vlčková - foto symetratour

Karolína Vlčková

Středa – 3. kolo
Vlčkové se daří, za tři kola nezahrála hůře než bogey.  Dnes hrála hřiště Panther, vycházela z 10. odpaliště. První devítku se třemi birdie a jedním bogey došla dvě rány pod, druhou devítku s jedním birdie a dvěma bogey došla jednu nad. Celkem 71 ran, jednu pod par a je na krásném, 21. místě pořadí (-4).
Do finálové Q-Series postoupí 30 hráček a dělená místa. Pro postup musí Vlčková zítra pozici udržet.

Vede Thajka Prima Thammaraks (-12) před Němkou Oliví Cowan (-10). O třetí příčku se dělí americká amatérka Sierra Brooks s Číňamkou  Yan Liu (obě -9).

Další pozice: 5. Henseleit (-8), 7. Klatten, am Valenzuela (-7), 11. MacLaren (-5), 21. Pogacar (-4), 27. Rozsa, Skarpnord, Pedersen, Schechter (-3), 37. Benvenuto, Clyburn (-2), 43. Stahle (-1), 143. Daffinrud, Boulden (+8), 171. Haglund (+13).

Leaderboard.

Skorkarta Vlčkové – 3. kolo

VlckQSchool19_3kB

(Článek byl opraven kvůli původní skorkartě s chybějícím birdie)
VlckQSchool19_3k

.

.

Karolína Vlčková

Karolína Vlčková

Úterý – 2. kolo
Vlčková absolvovala druhé kolo na hřišti Bobcat. Vede si skvěle, hrála o ránu lépe než v první kole. Šest birdie a čtyři bogey daly 70 ran, dvě pod par. Česká hráčka se posunula dopředu na 28. místo (-3).
Vedoucími hráčkami jsou Němka Esther Henseleit a Číňanka Yan Liu (obě -9) a na třetím místě jsou společně Thajka Thammaraks, Němka Olivie Cowan a americká amatérka Sierra Brooks (všechny -8).

Další pozice: 8. Clyburn (-6), 14. Schechter (-5), 18. am Valenzuela, Pedersen (-4), 28. Klatten (-3), 38. Benvenuto (-2), 53. Skarpnord, MacLaren  (-1), 65. Rozsa (E), 79. Pogacar (+1), 133. Boulden (+5), 155. Daffinrud, Haglund (+7), 174. Duvernay (+10).

Leaderboard

Skorkarta Vlčkové – 2. kolo

VlckQSchool19_2k

.

Karolína Vlčková

Karolína Vlčková

Pondělí – 1. kolo
V prvním kole startovala Karolína Vlčková z 10. odpaliště hřiště Panther a prvních osm jamek hrála samé pary. Na deváté jamce zahrála první birdie, na desáté a třinácté další dvě a schylovalo k senzačnímu výsledku. Na patnáctce a sedmnáctce ale přišla dvě bogey  a Vlčková ukončila kolo s výsledkem 71 ran, jednu pod par. Je to kvalitní výsledek a patří jí za něj velmi dobré 38. místo (-1).

Vede Němka Olivia Cowan (-8), která pokořila hřiště Bobcat osmi čistými birdie, 64 ranami. Druhou pozici zaujala korejská amatérka Min A Yoon (-7), třetí je Američanka Elizabeth Nagel (-6).

Další pozice:  8. Henseleit (-4), 17. Clyburn, am Valenzuela (-3), 31. MacLaren (-2), 38. Benvenuto, Rozsa (-1), 60. Daffinrud, Skarpnord, Klatten (E), 86. Boulden, Pogacar (+1), 108. Haglund (+2), 160. Duvernay (+5).

Vlčková zahrála Hole in One ve cvičném kole na  hřišti  Panther. Podařilo se pětkou železem na jamce č.7, dlouhé 154 metrů.

Leaderboard

Skorkarta Vlčkové – 1. kolo

VlckQSchool19_1k

.

Karolína Vlčková

Karolína Vlčková

Úvod
Karolína Vlčková dnes začíná druhou fázi kvalifikace LPGA, ze které 20 až 25 hráček (bude určeno po prvních kolech) postoupí do finálových osmi kol Q-Series 21. – 28. října.
Vlčková postoupila do druhé fáze  přímo, díky pozici na žebříčku. Šideri Váňová a Kristina Napoleaová neprošly první fází v srpnu.

Z nám známých hráček se bude o postup snažit také Boulden, Cowan, Henseleit, Daffinrud, Haglund, Iturrioz, MacLaren, Pogacar, Popov, Skarpnord, Valenzuela a Woods.

Hraje se 72 jamek bez cutu na hřištích Bobcat a Panther golfového klubu Plantation ve Venice na Floridě.

Loňské Stage II se účastnily tři české hráčky. Hladce prošla Spilková (-7), Vlčková odstoupila pro zranění, neprošla Váňová (+2).

Klára Spilková letos vstoupí přímo do závěrečné Q-Series díky postavení na 140. místě  žebříčku Official Money LPGA.

Leaderboard

Odkazy:    Plantation GCC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky kvalifikace    Loňské zpravodajství

.