Spilková a Váňová na Lacoste Ladies Open de France

04.09.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Klára Spilková

Klára Spilková

Ladies European Tour – Lacoste Ladies Open de France, Le Pian-Medoc, Francie (6. – 9.9.2018).

Neděle – finálové kolo
V posledním kole Spilková snížila skore o jeden úder, hrála 71 ran, ale stačí to pouze na 40. místo (+1). Znamená to ztrátu dvou pozic v žebříčku z 5. na 7. místo, ale hlavně ztrátu automatické účasti na majoru Evian Championship příští týden.
„Nakonec se pořadí pro Evian Championship uzavíralo ještě před Lacoste Ladies Open de France,“ uvedla po finále Klára Spilková, která v Order of Merit sice klesla  na sedmé místo, ale její účast na závěrečném majoru roku to už neovlivnilo.

„První kolo jsem proputtovala, nic jiného v tom nebylo. Druhé kolo se povedlo podstatně lépe. Hlavní bylo projít cutem a absolvovat další dvě víkendová kola,“ dodala Klára Spilková, která celý turnaj nezahrála horší skóre než bogey.

Zvítězila Švédka Caroline Hedwall (-12) před Jihoafričankou Stacy Bregman (-10).  Na třetí pozici (-9) se sešly Sarah Kemp, Luna Sobron, Lynn Carlsson a Nanna Koerstz Madsen.

Další umístění: 7. Wolf, Lin (-8), 11. Cowan, Booth (-7), 20. Parker (-4), 30. Lampert (-1), 40. Skarpnord (+1), 63. Boutier (+8).

Do dějiště Evian Championship, svého oblíbeného turnaje, který sledovala na místě už jako juniorka, zamířila Klára Spilková ještě v neděli večer. Na pondělí chystala první cvičné kolo, ve středu ji čeká Pro-Am a od čtvrtka ostrý start.

Konečné výsledky

 

 

Klára Spilková - foto Tristan Jones LET

Klára Spilková

Sobota – 3. kolo
Tři birdie a čtyři bogey, 72 ran, jedna nad par. Spilková ustoupila o čtyři místa dozadu na 48. pozici (+1).
Vede vítězka z Dýšiny Dánka Nanna Koerstz Madsen (-10).

Další pozice:  4. Kemp, Booth (-7), 15. Van Dam (-4), 21. Parker, Cowan, Lampert(-3), 40. Skarpnord (E), 65. Boutier (+7)

Leaderboard

.

.

.

Klára Spilková

Klára Spilková

Pátek – 2. kolo
Klára Spilková se rychle otřepala. V druhém kole přinesla pět birdie a jediné bogey, 67 ran,  čtyři pod par. Výsledek ji posunul na 44. místo (E) a s rezervou prošla cutem, který je na hodnotě +2.

Šideri Váňová měla ještě na 12. jamce celkové skore +2 a šanci se do cutu dostat. Následovaly však double bogey, triple bogey, bogey a výsledek 77 ran. Celkové skore nabobtnalo na +8 a Váňová je 100. místě, daleko od hranice postupu.

Vedou Jihoafričanka Nicole Garcia a Dánka Nanna Koerstz Madse (-8). Na třetím místě je Švédka Julia Engstrom.

Další pozice: 5. Booth, Kemp (-5), 9. Banon, Lin (-4), 17. Sobron, Boulden, Parker  (-3), 29. DeRoey, Skarpnord (-1), 44. Lampert (e), 58. Boutier (+2).
Cutem neprošly: DePradenne, Carmen Alonso, MacLaren, Andre, Dimmock, Prat.

Leaderboard

.

Šideri Váňová

Šideri Váňová

Čtvrtek – 1. kolo

První kolo zahrála z Češek lépe Šideri Váňová. Hrála 73 ran, dvě nad par a je na 64. místě (+2).
Klára Spilková hrála o dvě rány více, 75 ran a je na 90 místě (+4).
Vede Švédka Julia Egstrom (-7) před Jihoafričankou Nicole Garcia (-4) a před trojicí Banon-Carlsson-Caudall se skore -4.

Další pozice:  6. Sobron, De Roey (-3), 13. Madsen, Lin, Van Dam, Hedwall (-2), 24. Nuutinen, Boulden, Boineau (-1), 33. Parker, Cowan (E),  45. Lampert (+1), 64. Boutier (+2).

Leaderboard

.

Klára Spilková

Klára Spilková

Úvod
Otevřeného mistrovství Francie, Lacoste Ladies Open de France, se Klára Spilková účastní od začátku své profesionální kariéry v roce 2011. Žádný ročník nevynechala.
Loni zde skončila na velmi dobrém 9. místě (-5). Nejúspěšnějším ročníkem je 2015, kdy obsadila 7. místo. Na startu nebude chybět ani letos, kdy to turnaje vstupuje z 5. místa žebříčku Order of Merit.

Z první desítky se kromě Spilkové účastní Kemp, Van Dam, Lampert, Boutier, Parker a Skarpnord. Na startu dále budou druhá Češka Šideri Váňová, Allen, Pace, Brewerton, DePradenne, MacLaren, Madsen, Boulden, Lin, Carmen Alonso, Pogacar, DeRoey nebo Andre.

Letos se „Lacoste“ hraje se na hřišti Chateaux golfového rezortu Medoc. Hřiště má par 71 a délku 6.461 metrů.

Turnaj má dotaci 275.000 Eur. Loni zvítězila Cristie Kerr.

Na výsledku turnaje záleží další program Spilkové. Pokud udrží současné 5. místo v žebříčku Order of Merit, pak si také zahraje následující Evian Championship. Poslední major sezóny je společným s americkou LPGA.

Spilková se do  Ladies European Tour vrací po měsíční přestávce. „Čtyři týdny po Ladies Scottish Open a Women´s British Open jsem strávila doma,“ ohlédla se Klára Spilková. „Připravovala jsem se s trenérem Lukášem Martincem na Černém Mostě a také jsem absolvovala trénink s reprezentačním koučem Staffanem Johanssonem.“

Spilková  vyjde do prvního  kola ve čtvrtek v 13.35 z jedničky odpaliště ve flightu s Holanďankou Van Dam a Angličankou Florentynou Parker.
Váňová  startuje v 14:50 z jedničky ve flightu se Španělkou Mireiou Prat a Němkou Laurou Fünfstück.

Leaderboard

Odkazy:   Golf du Medoc    Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje

.

Foto – Tristan Jones LET