Spěchat z Masters se nevyplácí

12.04.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

O tom, že se z Masters nevyplácí pospíchat, se na vlastní kůži a peněženku přesvědčil rydercupový kapitán Maria Olazabal. Když byl na cestě z Masters na svůj další turnaj, jel tak rychle, že si od policie vysloužil pokutu 631 amerických dolarů, což je v přepočtu přibližně 11 700 korun. To není zas tak nepatrná pokuta. Je také nutno říci, že v Americe jsou daleko přísnější kontroly rychlosti na silnicích, než u nás v České republice.

Olazabala zastavil Georgijský šerif poté, co hráč překročil povolenou rychlost na příměstské dálnici. Kapitán evropského rydercupového týmu ho pak následoval až na stanici a pokutu zaplatil v hotovosti na místě. Golfistu policie odchytla hned v pondělí, když jel z Augusty do Hilton Head na turnaj Heritage. Rychlost překročil o 50 kilometrů v hodině na úseku, kde byla povolená rychlost 100 km/h.

Podle mluvčího šerifa, Davida Ehsanipoora, se Olazabal policistům omluvil, spolupracoval s nimi a odjel hned, jak papírování skončilo. Olazabalův manažer, Sergio Gomez, se zatím k případu nevyjádřil a ještě neodpověděl na email, který mu zaslali novináři. Dvojnásobný držitel titulu z Masters nebyl vězněn, nicméně si ho policie vyfotila, je to zvykem si fotit kohokoliv, kdo je přiveden na stanici.
V roce 2009 byl Olazabal také uveden do Světové golfové síně slávy, vyhrál celkem devětadvacetkrát a hrál na několika Ryder Cupech teams. Masters vyhrál v roce 1994 a 1999.

Aneta Zárubová