Sorenstam odmítla kapitánství v Solheim cupu 2013

22.02.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

V překvapivém prohlášení během jejího každotýdenního čtvrtečního okénka v ranní show na Golf Channelu, Morning Drive Thursday, Annika Sorenstam oficiálně oznámila, že opakovaně odmítla nabídku od Ladies European Tour na post kapitánky evropského týmu v Solheim Cupu 2013. Bývalá světová jednička a osminásobná hráčka v Solheim Cupu se tak neobjeví s evropským týmem na hřišti Colorado Golf Club ve státě Colorado, kde se bude turnaj konat.

Důvody, které jí k rozhodnutí vedly, vysvětlila i na svém blogu. Solheim Cup pro ni byl velmi důležitou částí její kariéry a přiznala se, že by jednou ráda vedla evropský tým. „Když jsem letos na Solheim Cupu působila jako vice-kapitánka pod vedením Alison Nicholas, měla jsem možnost vidět neuvěřitelné množství práce a odhodlání, které je k tomuto postu třeba. Nyní mám ale zatím ještě mladou rodinu, nadaci a práci, se kterými by toto vypětí nešlo skloubit. Bohužel zatím nenajdu čas, který bych mohla evropskému týmu věnovat.“

Sorenstam, která odešla z profesionálního golfu v roce 2009, byla pro European Tour jasnou volbou, hlavně poté, co jako asistentka kapitánky dovedla minulý rok evropský tým na Killeen Castle k vítězství.  Její rozhodnutí zanechalo LET s nelehkým úkolem. LPGA Tour minulý měsíc oznámila, že jejich kapitánkou bude Meg Mallon.

Reportéři se hráčky také ptali na její rozhodnutí ohledně designování olympijského hřiště pro rok 2016 v Brazílii. Sorenstam společně s Jackem Nicklausem totiž nabídli své společné síly. „Zatím neznám odpověď, jelikož mám jen málo informací o tom, co se v Riu bude dít. Nechtěla jsem ale, aby na mě komise pro Solheim Cup čekala,“ dodala.


Aneta Zárubová