Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Sorenstam a Morley vice-kapitánkami evropského týmu Solheim Cupu

20.05.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Annika SorenstamJoanne MorleyAnnika Sorenstam a Joanne Morley byly vybrány jako vice-kapitánky evropského týmu pro Solheim Cup, který se bude hrát příští rok. Obě členky Ladies European Tour vybrala kapitánka Alison Nicholas. Sorenstam, která události v minulosti vždy dominovala, se Solheim Cupu zúčastnila v letech 1994-2007 celkem osmkrát. Bývalá světová jednička před svým odchodem z profesionálního golfu v roce 2008 vyhrála 89 turnajů po celém světě.

 Morley, která spolupracovala již na minulém Solheim Cupu, se události jako hráčka zúčastnila v roce 1996 a dvakrát vyhrála na Ladies Europena Tour. Nicholas řekla, že se na patnácti až šestnáctiměsíční spolupráci s oběmi hráčkami velmi těší.

Sorenstam, která za svou kariéru vyhrála deset majorů, přiznala, že jí nabídka dělat vice-kapitánku velmi mile překvapila. “Vše, co jsem ve spojitosti se Solheim Cupem zažila, mě donutilo nabídku přijmout. Nyní můžu alespoň nějak pomoci navrácení trofeje do Evropy,” reagovala Sorenstam.

 Sorensatm při spolupráci jistě využije své bohaté zkušenosti z minulosti a bude moci hráčkám radit i co se strategie týče.

 Alexandra Armas, ředitelka Ladies European Tour, prohlásila, že je velmi spokojena se silným týmem, který Nicholas pro hru na hřišti Killeen Castle pro rok 2011 vytvořila a věří, že Annika Sorenstam a Joanne Morley napomůžou dosažení historické domácí výhry. Turnaj se totiž poprvé uskuteční v Irsku.

 V roce 2011 se Solheim Cup, který se koná jednou za dva roky, uskuteční již po dvanácté. Bude v něm hrát 12 nejlepších evropských hráček na Ladies European Tour proti 12 nejlepším z LPGA, ze Spojených Států. Zatím Spojené státy vedou 8-3, naposledy vyhrály Američanky v roce 2009 v Illinois se skórem 16-12. Evropské hráčky naposledy vyhrály v roce 2003 ve Švédsku.

 

Aneta Zárubová

Aneta95L