Sněhulák v červenci aneb Co tím chtěli říci?

24.10.2013 | Antonín Ebr | publikováno v rubrice Novinky, V zahraničí
A A A

V úterý jsme si představili turnaje, které svými prapodivnými názvy připomněly, že se tento týden konají volby. Jména golfových akcí za poslední roky jsou ale podstatně zajímavější a často se člověk může jen domnívat, co se za nimi skrývá.

Co můžeme očekávat od golfových turnajů, které se chlubí názvy Zpátky do minulosti, Revolution Cup, Sváteční sundavání koleček, Bublina, Palec G7, Šedesát klásků, Chocholáčkova paleta nebo O modrého?

Na Obráceném turnaji se pravděpodobně patovalo na odpalištích, uniká i význam názvu One in hole. Nemělo to být obráceně? Pak už ani nepřekvapí, že Silvestrovský turnaj se hrál začátkem léta, Semilský sněhulák byl v červenci a O pohár královny bílé stopy se bojovalo v srpnu.

Řidičům byl zřejmě určen Chladič Challenge a Akce Kryštof. Co ale proboha znamenal turnaj Unto neen waza Kmeen, Tuprafa Krago nebo Lom babí? A tenhle Arťáckej turnaj – Nemělo tam být ajťáckej? Mají obtloustlí hoši od počítačů čas a chuť na golf?

Některé soutěže jsou plné očekávání. Ta nejpříjemnější souvisejí s chuťovými buňkami a plným žaludkem. Mohli jste zahrát Turnaj řezníka Krkovičky, Letní gastroligu, Závěrečný gulášový turnaj, Tradiční vypečený nebo všeříkající Prázdninový noční turnaj s grilováním. Kdo přečkal ve zdraví Pytlák Cup, vzápětí mohl absolvovat akce Golf gurmán zvěřinový a Lovecký turnaj.

Čím spláchnout chutnou krmi? Příznivci piva ocenili Oktoberfest, Klub Plzeňského prazdroje nebo Narozeninový turnaj o sousek Svijanského piva. Milovníci vína se mohli těšit na Beaujolais After Game, Vinotéka Cup, Víno Golf Open, Ve sklence vína, Medovina Open a na závěr dezertní Porto Wine – Líšnický foursomes. V září všichni ocenili tradiční Burčákový turnaj a Zaječí burčák cup.

Pro fanšmejkry byl připraven Champagne Louis Roederer, Whiskey turnaj na Jezerech, Koktejlový turnaj. Existují ovšem také tvrdé akce Alkoholová, Slivovice Cup, nebezpečný Etanol a nevýchovný Top alkohol kantor cup. Kdyby došlo pití, je tu Nápojová ambulance Kjus Golfdays.

Jako moučník se servírovaly Kávový, Palačinkový, Borůvkový, Jahodový, Pomerančový nebo Čokoládový turnaj. Po vytrávení přišel vhod Kravařský, Kostelecký nebo Líšnický nočník.

Jezte a hrajte do polosyta, vzkazovali účastníci akce Golf pro zdraví.

 

.