Slovak Ladies Open – den druhý, poslední

26.05.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Klára Spilková - Tále 1. kolo

Pátek – 2. kolo.
Jamka číslo 6 hřiště Gray Bear Tále bude  Kláru dlouho strašit ze sna. Jamka, kterou šla včera pohodlně v paru, se jí dnes těžce vymstila. Dva ztracené míče v lese, jeden míč ve „vodě“, celkem deset ran na čtyřparu, to se  za život profesionálního hráče často nestává.  Dneska si Klára vybrala smůly na pár let dopředu.
Celkové skore +10 ji nechalo daleko za hranicí cutu. Na Allianz Ladies Slovak Open, stejně jako loni po druhém kole končí.

Čtvrtek – 1. kolo
Česká profesionálka Klára Spilková začala na Allianz Slovak Ladies Open dobře.  Je na 37. pozici (+1).  Začínala na 10. jamce. V první devítce hrála dvě boge a jedno birdie, v druhé o jedno birdie  navíc.  Nyní je šest ran od čela soutěže. 
Druhá česká hráčka Daniela Proroková hrála +16 a dělí poslední 125. místo s Francouzkou Ludvine Kreutz.

Trápila se vynikající Švédka Helen Alfredson, kterou zužovalo vedro a nehybný vzduch. Hrála +3 a je v druhé stovce výsledkové listiny.
Za pozornost stojí výkon šestnáctileté Angličanky Laureen Taylor, která v prvních šesti jamkách hrála: triple bogey, par, par, eagle a hole in one.

Pokuta nemine hráčky, které nechaly na 14. jamce neuhrabaný bunker, ze kterého musela hrát Francouzka Caudal. 
Další hráčka, která v dobré víře odstranila reklamní banner vadící ve hře, unikla diskvalifikaci, když se prohřešek projednal před podpisem skorkarty a vyvázla dvěma trestnými údery.

Hráčky se shodují na to, že hřiště je ve vynikajícím stavu s rychlými  greeny.

Další umístění:   13. Parker, Hedwall (-1),   25. Koch (E),   51. Davies, Nocera, Giquel, Morgan, Hudson, Caudal (+2),  66. Alfredsson, Rossi (+3),  75. Garrett, Brewerton (+4),.

foto © Tristan Jones