Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Spilková v Maroku – den třetí

02.04.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Sobota – 3. kolo
Spilková dohrála třetí kolo za pěkných 75 ran (+3) a  je na děleném 15. místě (+5). O místo se s ní dělí mimo jiné Karin Koch a Lucie André. Klára dnes hrála čtyři bogey a jedno birdie.
Skvěle si vede Slovenka Zuzka Kamasová. Dnes hrála čtyři birdie a tři bogey (-1) a vede v turnaji  s náskokem čtyř úderů na dvojici Kiran Matharu a Sarah Kemp.

Pátek – 2. kolo
Spilková si dnes vybrala slabší den, nezopakovala včerejší fantastický výsledek.   Začínala před polednem od desítky. Vál prudký vítr. V první devítce zahrála tři  bogey, v druhé berdíka, double bogey a bogey.  Celkem hrála 77 ran, o osm ran hůře než včera. S celkovým skore +2 je na 10. děleném místě,

Nováček a nejmladší hráčka túry po druhém kole v první desítce; to by před turnajem málokdo odhadoval.  Kdo by řekl, že se vůbec nebude zabývat cutem. Stále za sebou nechává přes stovku nejlepších hráček Evropy.
V druhém kole se díky silnému větru celkově zhoršila čísla.  Na rozdíl od včerejška jsou výsledky pod par vzácností. Výrazně pod par hrála dnes pouze Slovenka Zuzana Kamasová. Dnešních -4 ji vyneslo do vedení (-5),  které sdílí s Francouzkou Anne-Lise Caudall.
Do třetího kola postupuje  59 hráček.  Cutem nepošly: Zorzi, Giquel, Nivard, Ricordeau.
Spilková  sobotu startuje ve 13:15 našeho času ve flightu s Italkou Dianou Luna a Američankou Jaclyn Sweeney.

Čtvrtek – 1. kolo
Více než skvěle zahájila Klára Spilková první turnaj své profesionální kariéřy. V prvním kole Lalla Meryem Cup v marockém Agadiru zahrála skvělých 69 úderů a je na děleném druhém  místě (-3).

Spilková předložila soupeřkám tu nejlepší vizitku.  Čtyři birdie, jedno bogey, první devítka jednu pod, druhá devítka dvě pod par, celkem -3.  
Toužené, ale nejméně předpokládané se stalo skutkem.  Nejmladší hráčka túry, nováček,  vtrhla do  vrchu výsledkové listiny s  vynikajícím  výsledkem a 122 hráček se jí nyní dívá na záda.

Cítím se fakt dobře, protože dnes to bylo opravdu těžké. Hodně foukalo, slunce pálilo. Cítím se dobře, ale jsem velmi, velmi unavená. Tohle je můj první turnaj, loni jsme na Slovensku hrála jako amatér.  Trefila jsem dobře čtrnáct greenů v reguaci. Trefila jsem čtyři ferveje, jsou úzké a drivy z odpaliště jsou opravdu těžké.“ řekla Spilková pro web Ladies European Tour.

Vede Australnka Kristie Smith (-5), o druhé místo se s Klárou dělí Francouzka Anne-Lise Caudall a Němka Caroline Manson.

V pátek startuje Spilková v 11:40 našeho času (v Agadiru jsou o 2 hodiny zpátky), její výsledek budeme znát  asi  po 17 hodině.


Odkazy:… Hřiště na satelitní mapě …  Stránky turnaje Finanční žebříček